Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów?

Na wybór odpowiedniego urządzenia ma przede wszystkim typ Twoich włosów.
Jak wybrać dobrą suszarkę do włosów?
fot. Element5 Digital / Unsplash
28.01.2021

Wybór dobrej suszarki do włosów jest inwestycją na dłuższy czas – przynajmniej zwykle mamy taką nadzieję. Nowoczesne suszarki do włosów pozwolą Ci nie tylko szybko wysuszyć i wymodelować mokre włosy, ale również ochronią je przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją na gorąco. Jaka suszarka będzie dla Ciebie najlepsza?

Najlepsza suszarka do włosów – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Aby nowa suszarka do włosów spełniała wszystkie funkcje, których od niej oczekujesz, a nawet wyprzedzała Cię o krok, musisz zwrócić uwagę na jej specyfikację techniczną, a dokładnie:

  • możliwość kilkustopniowej regulacji temperatury suszenia i mocy nawiewu,
  • moc suszarki podaną w watach (W),
  • długość przewodu,
  • rodzaj zastosowanej technologii, czyli np. suszarka tradycyjna, suszarka ceramiczna, turmalinowa itp.
  • liczbę i rodzaj nakładek (dyfuzor itp.),
  • opcję cool shot, czyli podmuch zimnego powietrza,
  • technologię jonizacji, która chroni włosy przed zniszczeniem i zapobiega elektryzowaniu się.

Tak naprawdę większość opisanych parametrów nie budzi wątpliwości. Wyjątkiem mogą być dwie technologie, które często wykorzystują producenci dobrych suszarek do włosów. Mowa tu o suszarce ceramicznej i turmalinowej. Ta pierwsza gwarantuje szybkie suszenie i doskonałe rozłożenie ciepła w wydmuchiwanym powietrzu, natomiast suszarki turmalinowe wyrzucają wraz z powietrzem jony, które zapobiegają elektryzowaniu się włosów.

Wybierz suszarkę do rodzaju swoich włosów

Fot. materiały prasowe

Włosy kręcone

Jeśli masz włosy falujące lub kręcone, wybór dobrej suszarki z dyfuzorem poprawi ich skręt, zapobiegnie puszeniu się, a także podniesie je u nasady. Wybierz suszarkę ze średnią mocą oscylującą w granicy około 1800 W.

Włosy krótkie i delikatne

Jeśli masz krótkie włosy, to z pewnością docenisz suszarki do włosów z nieco mniejszą mocą, która pozwoli Ci lepiej ułożyć włosy, bez ich przesuszenia i przegrzania. Opcjonalna moc suszenia krótkich włosów wynosi około 1600 W.

Włosy długie, gęste i grube

Jeśli możesz pochwalić się wyjątkowo grubymi, mocnymi i długimi włosami – celuj w suszarki o wysokiej mocy. Najlepsza będzie taka, która ma przynajmniej 2000 W. Im wyższa siła suszarki, tym szybciej i dokładniej wysuszyć długie, gęste i grube włosy.

Polecane suszarki

Jedną z częściej wybieranych i polecanych suszarek do włosów są nowoczesne urządzenia marki Braun z linii Satin Hair. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą, wielkością, a także dodatkowymi funkcjami. Suszarki Braun słyną z trwałości, są lekkie i mają poręczny, ergonomiczny kształt.

Poza marką Braun, kolejną propozycją, która specjalizuje się w produkcji urządzeń do pielęgnacji i stylizacji włosów, jest BaByliss. W ofercie znajdziesz znakomite suszarki w różnych przedziałach cenowych o wysokim stopniu niezawodności, a także wielu praktycznych funkcjach. Z profesjonalnych modeli marki BaByliss korzystają również dobre salony fryzjerskie! Inwestycja w tego typu suszarkę do włosów jest zatem słusznym wyborem na lata.

Jak widzisz, wybór suszarki nie ogranicza się do wybrania przypadkowego modelu znanej marki. Każda z nich ma kilka, a nawet kilkanaście rodzajów nowoczesnych urządzeń, które mogą mieć zarówno uniwersalne, jak i ukierunkowane działanie – dzięki czemu łatwiej dopasujesz je do swojego typu włosów.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie