Trzymaj się tych kilku podstawowych zasad, a Twoje włosy będą piękne i zdrowe

Sprawdź, czy niczego nie pomijasz w swojej rutynie pielęgnacyjnej.
Trzymaj się tych kilku podstawowych zasad, a Twoje włosy będą piękne i zdrowe
fot. Averie Woodard / Unsplash
22.01.2021

Włosy są cienkie, lekkie i dość łatwo naruszyć ich konstrukcję. Takie przynajmniej wydają się na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości jednak są niezwykle silne i ich możliwości przerastają czasem nawet nasze własne wyobrażenia w tym zakresie. Brak pielęgnacji włosów i zaniedbywanie ich sprawia, że tracą one na swojej silne, zaczynają się łamać i są pozbawione blasku.

Wiele osób troskę o włosy ogranicza do absolutnego minimum, czyli szamponu i odżywki. Tymczasem nasze kosmetyki potrzebują znacznie więcej uwagi i kilku dodatkowych kosmetyków. 235,m 

Jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów?

fot. iStock

Pielęgnacja włosów zaczyna się przede wszystkim od wybrania odpowiedniej szczotki. Wiele popularnych modeli dostępnych na rynku wyrywa włosy i nie rozczesuje ich dobrze. Najlepiej jest skupić się na tym, aby szczotka do włosów była wykonana z naturalnych materiałów. Drewniana rączka i włosie z dzika czy też agawy może bardzo dobrze się sprawdzić. Włosy powinno się szczotkować często i nie doprowadzać do tego, aby powstawały na nich kołtuny.

W pielęgnacji włosów prócz szamponów warto wykorzystywać również odżywki bądź maski do włosów. Poprawiają one ich kondycję i sprawiają, że są lśniące i pełne blasku. Włosy po zastosowaniu tych specyfików są także miękkie i miłe w dotyku, co jest wyraźnie zauważalne. Rodzaj włosów (np. kręcone, farbowane itd.) powinien wpływać na wybór specyfiku.

Coraz większą popularność zyskują też preparaty na porost włosów. Jeśli zauważyłaś, że są wyraźnie przerzedzone, na początek zainwestuj w kosmetyki, które mogą nieco zahamować ten proces.

Jak wybierać dobre kosmetyki do pielęgnacji włosów?

fot. iStock

Warto wybierać szczotki do włosów, różne odżywki i maski z jak najbardziej naturalnym składem. W drogeriach internetowych takich jak urodyczas.pl można znaleźć różne kosmetyki, jednak naturalne i organiczne, ostatnimi czasy zajmują tam wyjątkowe miejsce. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej ludzi zauważa, jak duży wpływ na kondycję ich włosów i skóry, mają naturalne substancje. Kosmetyki opierające się na substancjach chemicznych często przesuszają włosy i wpływają negatywnie na ich wygląd. Kosmetyki naturalne wzmacniają je i dodają blasku.

Ostatnimi czasy dużą popularność zdobywa olejowanie włosów. Olejuje się je po całości lub nakłada olej jedynie na końcówki. Zatrzymuje się go na pewien czas na włosach, a następnie delikatnie myje się włosy szamponem. To usuwa wszystkie resztki oleju, włosy są natomiast po tym zabiegu pięknie lejące się i gładkie. Podstawowym celem olejowania jest jednak odżywienie pasm.

Dlaczego włosy wymagają właściwej pielęgnacji?

Każdego dnia włosy są narażone na oddziaływanie różnych czynników. Ciepłe powietrze z suszarki i prostownicy to główne czynniki niszczące ich strukturę. Do tego należy dodać także różnego rodzaju substancje, które są w powietrzu i osadzają się na włosach. W efekcie przesuszają kosmyki i odbierają im blask.

To właśnie z tego powodu włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, i to regularnej. Podsumowując, powinna ona obejmować wybór odpowiedniej szczotki do włosów oraz stosowanie naturalnych szamponów. Chociaż raz w tygodniu nałóż na włosy odżywkę lub maskę. Powinny być to preparaty dopasowane do rodzaju, przykładowo kosmetyki do włosów kręconych. Warto też przekonać się do olejowania, jeśli Twoje włosy są pozbawione blasku i matowe. Ogranicz też stosowanie kosmetyków do stylizacji, ponieważ one także mogą mieć wpływ na ich gorszy wygląd, jeśli są stosowane w nadmiarze.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie