Podstawowy błąd, który popełniasz podczas mycia włosów. Powoduje łupież, świąd i brzydki zapach

Żadna wcierka nie zda wówczas egzaminu.
Podstawowy błąd, który popełniasz podczas mycia włosów. Powoduje łupież, świąd i brzydki zapach
Fot. pexels (Francesca Zama)
21.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Odwieczny dylemat kobiet to pytanie, jak często należy myć głowę. A jeśli już to robimy, to ile razy powtórzyć tę czynność. Niektórzy są zdania, że im rzadziej to robimy, tym włosy mniej się przetłuszczają. Inne dziewczyny na wszelki wypadek wolą myć je codziennie. Jak to w końcu jest?

Zobacz również: Mało znany powód, dlaczego Twoje włosy ciągle wyglądają tłusto

Trycholodzy ostrzegają, że popełniając ten błąd, narażamy skórę głowy na łupież, świąd, a nawet brzydki zapach. Wcierki nie zdają wówczas egzaminu, ponieważ szansa na wchłonięcie się kosmetyku jest zerowa. Sprawdź, czego według nich należy się wystrzegać.

Jak często myć włosy?

Każda z nas dobrze zna swoje włosy i wie, jak często powinny być myte. Wiadomo, że przed wielkim wyjściem czy ważną okazją robimy to częściej, aby następnie idealnie je ułożyć. 

Częstotliwość powinna być zatem uzależniona od naszych indywidualnych potrzeb. Na wygląd i blask naszych włosów ogromny wpływ ma również nasza zbilansowana dieta.

Warto korzystać z delikatnych i naturalnych kosmetyków, pozbawionych substancji SLS czy SLES, które z czasem wypłukują warstwę lipidową skóry głowy.

Skóra głowy nie jest domywana. Nawet jeśli jest SLES czy SLS w szamponie, to stosowane są zwykłe składniki nawilżające. Te składniki nie wypłukują naturalnej warstwy lipidowej szczególnie na skórze głowy, gdzie mamy największe rozmieszczenie gruczołów łojowych

- tłumaczy ekspertka kosmetyczna, Joanna Skrzypczak, w rozmowie z ofeminin.pl.

Ekspertka podkreśla, że jednorazowe mycie głowy to zdecydowanie za mało. Stwarza to niebezpieczne warunki do rozwoju patologicznej mikroflory, która może skutkować niechcianym łupieżem, brzydkim zapachem włosów czy uciążliwym swędzeniem skóry

W takiej sytuacji specjalne kosmetyki, takie jak np. wcierki, nie mają sensu, ponieważ składniki odżywcze nie przenikają przez skórę. 

Należy myć włosy podwójnie i stosować regularny peeling skóry głowy. Jeśli ta praktyka nie przyniesie pożądanych rezultatów, najlepiej skonsultować się z trychologiem osobiście.

Zobacz również: Doda: Myję włosy raz w tygodniu

Polecane wideo

Nie uwierzysz, jak kiedyś wyglądały suszarki do włosów
Nie uwierzysz, jak kiedyś wyglądały suszarki do włosów - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.11.2020 13:43
Nie myję codziennie włosów to podobno nie jest zdrowe. Robię to tak co 2 czasem 3 dzień. Często jak mam delikatnie przetłuszczone włosy to psikam je suchym szamponem z ecocery. On je ładnie podnosi u nasady i sprawia, że staja się świeże. :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie