10 dowodów na to, że brunetki są naprawdę wyjątkowe

Ciemne włosy świadczą o wielu zaletach, ale także niebezpieczeństwach - twierdzą naukowcy.
10 dowodów na to, że brunetki są naprawdę wyjątkowe
Fot. Unsplash (Allef Vinicius)
07.11.2020

To jeden z elementów wyglądu, na które mamy spory wpływ. Jeśli tylko nie lubimy naturalnego koloru włosów, wtedy bez problemu możemy go zmienić. Wystarczy jedna wizyta u fryzjera lub samodzielnie nałożona farba, aby wyglądać zupełnie inaczej.

Zobacz również: 10 dziwnych faktów o blondynkach, które udało się ustalić naukowcom

Genów jednak nie oszukasz - przekonuje cafemom.com i przytacza wyniki badań dotyczące kobiet, które przyszły na świat z ciemnymi włosami. Okazuje się, że naukowcy mają sporo do powiedzenia o brunetkach.

Skąd się biorą i jakie są? Przytaczamy najciekawsze odkrycia.

brunetka

Ciemne włosy

#1 Są spadkiem po przodkach

Ciemne włosy nie biorą się znikąd. To zasługa eumelaniny, czyli ciemnego pigmentu, który dziedziczymy. Im więcej brunetek i brunetów wśród naszych przodków, tym bardziej intensywny mają odcień.

#2 Oznaczają skłonność do używek

Badania wykazały, że brunetki statystycznie częściej sięgają po szkodliwe substancje i co najgorsze - ich uzależnienie jest wyjątkowo silne. Jeśli chcesz przestać, bez radykalnego odwyku się nie obędzie.

#3 Przyciągają mężczyzn

Brunetki, blondynki, a może rude? Ten dylemat towarzyszy nam od wieków, ale kilka lat temu naukowcy wydali wyrok. Według nich ciemnowłose kobiety postrzegane są przez większość mężczyzn jako bardziej atrakcyjne.

#4 Idą w parze z wysokim IQ

Nie wiemy, czy w stereotypach o blondynkach jest dużo prawdy. Nie ulega jednak wątpliwości, że brunetki postrzegane są jako mądrzejsze, bardziej kompetentne i pracowite. Według badaczy rzeczywiście takie są.

#5 Mogą onieśmielać

Z jednej strony są rozchwytywane przez facetów, którzy nie mogą oprzeć się ich urodzie. Z drugiej - im bardziej atrakcyjna kobieta, tym bardziej się jej boją. Brunetki są postrzegane jako śliczne, ale też trudniejsze do zdobycia.

Zobacz również: Najrzadziej spotykanie połączenie koloru oczu i włosów. To zaledwie 0,17%

brunetka

#6 Tworzą związki na całe życie

Naprawdę wierzą w miłość aż po grób. Są wierne, lojalne i interesuje ich wyłącznie monogamiczny związek. Tak przynajmniej twierdzi kilka tysięcy badanych mężczyzn, których o to zapytano.

#7 Są statystycznie najpiękniejsze

Badacze z Wielkiej Brytanii przy pomocy nowoczesnych technologii sprawdzili, jaki typ urody podoba się największej liczbie ludzi. Wygrała brunetka. Ciemne włosy mają sprawiać, że cała wydaje się piękniejsza.

#8 Mogą je szybko stracić

Łysienie kobiet to wciąż temat tabu, chociaż dotyka coraz więcej z nas. Z naukowego punktu widzenia brunetki są na nie bardziej narażone. Ciemny pigment sprawia, że owłosienie skóry głowy jest po prostu słabsze.

#9 Z tatuażami im do twarzy

Trwałe wzory na kobiecym ciele wywołują skrajne emocje. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Z przeprowadzonego sondażu wynika jednak, że według mężczyzn bardziej pasują brunetkom. Blondynki z dziarami to nie to.

#10 Wcześniej zaczynają się farbować

Z prostego powodu - pojedyncze siwe włosy są bardzo widoczne na ciemnych włosach. Blondynki mogą się tym zupełnie nie przejmować.

Zobacz również: Najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 na 100 osób

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.11.2020 18:55
W ciemniejszych włosach niemal zawsze wygląda się lepiej, wyraziściej, młodziej. Chyba że się wybiera odcień nie pasujący do karnacji, oczywiście. Nigdy nie zrozumiem tej okropnej tendencji do rozjaśniania włosów, mam wrażenie, że im babka starsza, tym bardziej się rozjaśnia, i sama z siebie robi mdłą, nudną starszą panią.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie