Oto najbardziej znienawidzona fryzura w historii. Dlaczego wzbudza tak negatywne emocje?

Chodzi o coś więcej niż tylko o nietypowe cięcie.
Oto najbardziej znienawidzona fryzura w historii. Dlaczego wzbudza tak negatywne emocje?
Fot. Unsplash
06.10.2020

Jeżeli kiedykolwiek pracowałaś w handlu na pewno zdarzyło ci się spotkać na swojej drodze wyjątkowo nieuprzejmą i roszczeniową klientkę. Taką, która za nic nie odpuści, jest przekonana o swojej racji, a jeśli próbujesz wejść z nią w polemikę prędzej czy później usłyszysz: “Chcę rozmawiać z menadżerem”. 

Zobacz również: Najrzadziej spotykanie połączenie koloru oczu i włosów. To zaledwie 0,17%

Nie wiadomo, na ile to prawda, a na ile tylko miejska legenda, ale podobno najbardziej roszczeniowymi klientami żądającymi rozmowy z menadżerem są białe kobiety w średnim wieku i o bardzo charakterystycznej fryzurze. Taka stereotypowa klientka doczekała się tysięcy memów oraz nadano jej oficjalny przydomek, czyli Karen. Analogicznie stało się z fryzurą Karen, po której rzekomo można rozpoznać problematyczne klientki. Jak wygląda takie uczesanie i dlaczego wzbudza tak wiele emocji? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ¿Que corte de pelo eres? ✂️ (@eres.un.corte.de.pelo)

Jak wygląda „fryzura na Karen”?

Fryzura na Karen została spopularyzowana przez Kate Gosselin, amerykańską osobowość telewizyjną, znaną przede wszystkim z tego, że po wieloletniej walce z niepłodnością została matką aż ośmiorga dzieci – najpierw bliźniaczek, a następnie sześcioraczków. Z tego powodu Karen i jej były już mąż, Jon, zostali bohaterami programu reality zatytułowanego “Rodzina 2+8”, emitowanego na stacji TLC. U szczytu kariery Kate zasłynęła nie tylko za sprawą wyjątkowego życia prywatnego, ale także bardzo oryginalnej fryzury, jakiś czas później okrzykniętej “fryzurą na Karen”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ronald Mundt (@ronniedo68)

Jak wygląda ta fryzura? To krótki, asymetryczny bob z długą grzywką zaczesaną na bok oraz króciutkim i postawionym tyłem. Fryzura Karen najczęściej występuje w wersji blond, koniecznie z wyrazistymi pasemkami.  

Dlaczego takie cięcie wzbudza tyle emocji, zwłaszcza prześmiewczych albo negatywnych? Przede wszystkim o tej fryzurze nie można powiedzieć, aby była zbyt pochlebna. Ostre asymetryczne cięcie było chwilowo modne w latach 00., ale patrząc na zdjęcia takich stylizacji można utwierdzić się w przekonaniu, że jest to trend, który zdecydowanie powinien na zawsze pozostać w przeszłości. Nie wiadomo, co przeraża bardziej – sztuczne i jaskrawe pasemka czy też postawione na sztorc krótkie włosy z tyłu głowy. A może po prostu groteskowa całość.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Millennial Horror Story (@millennialhorrorstory)

Ale jest coś jeszcze. Złośliwi mówią, że Karen to nie tylko fryzura – “it’s a state of mind”. Ich zdaniem kobiety o takiej fryzurze są przekonane o swojej wyższości oraz wychodzą z założenia, że wszystko po prostu im się należy. Stąd gotowość do zrobienia awantury pracownikom sklepu oraz żądanie rozmowy z menadżerem.

Co sądzicie o takiej fryzurze? 

Zobacz również: Najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 na 100 osób

Polecane wideo

Udowodniły, że rozmiar nie ma znaczenia. W każdym możesz wyglądać świetnie
Udowodniły, że rozmiar nie ma znaczenia. W każdym możesz wyglądać świetnie - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 19.07.2021 08:46
nie wiem czy najbrzydsza :) widziałam już gorsze; ale zdecydowanie zgadza się jeśli chodzi o charakter - mam taką dalszą sąsiadkę, bez kija nie podejść, a i z kijem strach :) roszczeniowa i wszystko się "jej należy"
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 10:51
Koszmar... Nie podoba mi się też fryzura "na samuraja" czemu sobie kobiety to robicie? Mały koczek na czubku głowy a reszta rozpuszczone wtf?! Prawie wszystkie tak chodzą po ulicy, myślicie ze to się podoba facetom?
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 06.10.2020 09:32
Najbrzydsza to zdecydowanie wygolony jeden bok z pozostawionym "serduszkiem" i odwrócone ombre na reszcie głowy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.10.2020 07:36
https://youtu.be/e9vnGp7HC2o
odpowiedz

Polecane dla Ciebie