Zaskakująca rzecz, która dzieje się z włosami, kiedy mocno je potrzesz

Internauci oszaleli na punkcie mechanicznego oczyszczania.
Zaskakująca rzecz, która dzieje się z włosami, kiedy mocno je potrzesz
źródło: TikTok (tiktok.com/@tushiepookes)
05.10.2020

Jak często należy myć włosy? Opinie na ten temat są mocno podzielone. Niektórzy robią to codziennie i nie wyobrażają sobie inaczej. Inni ograniczają ten zabieg do niezbędnego minimum. Są też tacy, dla których woda i szampon do zdecydowanie za mało.

Zobacz również: Szampon, którego nigdy nie powinnaś kupować. A tym bardziej używać

Kosmetyki z drogerii usuwają jedynie część zanieczyszczeń. Na włosach osiada nie tylko naturalne sebum, pot i brud z otoczenia, ale także wszystkie aplikowane przez nas specyfiki, takie jak maska, odżywka czy serum.

Z czasem na ich powierzchni tworzy się gruba warstwa, która oblepia łuskę. Na TikToku coraz większą furorę robi metoda jej mechanicznego usuwania.

włosy

Mechaniczne oczyszczanie włosów

Technika znana jako „clarifying” to nic innego, ale dosłowne zdzieranie z włosów tego, czego nie rozpuścił stosowany na co dzień szampon. W czasie intensywnego tarcia (np. przy pomocy nożyczek) udaje się usunąć nabudowaną warstwę zanieczyszczeń.

Zobacz również: Trik z suchym szamponem, dzięki któremu włosy wyglądają znacznie lepiej

Czy to rzeczywiście konieczne? Fryzjerzy nie są zgodni. Według części z nich to zbyt inwazyjny zabieg, który może przynieść więcej kłopotów, niż ewentualnych korzyści. Przeciwnicy sugerują, by sięgnąć raczej po profesjonalny szampon oczyszczający, który rozpuści brud bez tarcia.

Oto nagranie, które zobaczyło już ponad 10 milionów internautów.

@tushiepookes

Attention! Clarifying the hair is very important for healthy scalp and hair‍️##hair ##clarify ##dirtyscalp ##longhair ##debre

original sound - Tushie Pookes

Krótki film zdobył milion polubień, a wśród tysięcy komentarzy dominuje ogromne zdziwienie. Mało kto zdawał sobie sprawę, co tak naprawdę nosimy na włosach.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Polecane wideo

12 zdjęć, które zmienią Twoje podejście do prostownicy
12 zdjęć, które zmienią Twoje podejście do prostownicy - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 3.6 / 5
gość (Ocena: 2) 15.03.2022 16:55
"Według części z nich to zbyt inwazyjny zabieg, który może przynieść więcej kłopotów, niż ewentualnych korzyści. Przeciwnicy sugerują, by sięgnąć raczej po profesjonalny szampon oczyszczający, który rozpuści brud bez tarcia." czekaj, co? znaczy że ani jeden ani drugi nie poleca ale obie strony są sobie przeciwne?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.10.2020 20:46
Nie przeprowadziłabym takiego zabiegu na moich włosach, swoje dokładnie myję szamponem i odżywką 3 razy w tygodniu. Od czasu do czasu używam suchego szamponu z ecocery jeśli gdzieś wychodzą a włosy mam przychlapnięte. Nie uważam żeby były brudne.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 11:20
Nie nie, absolutnie nie! To nie są substancje oblepiające włosy, to właśnie same włosy! One nie są drutem metalowym, przypominają bardziej szyszkę. Zdzierając czymś powierzchnię włosów usuwamy ich łuski - niszczymy je
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 05.10.2020 07:14
Bród.... Wypadałoby sprawdzić poprawność ortograficzną zanim doda się artykuł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie