Przedłużanie włosów - tak czy nie?

Wystarczy kupka sztucznych włosów i kilka godzin cierpliwości. A to wszystko za sprawą cudownej metody na podniesienie własnej wartości, jaką jest przedłużanie włosów.
Przedłużanie włosów - tak czy nie?
08.11.2009
Elektryczne Gitary śpiewały w swojej piosence "Tylko noś, noś, noś długie włosy jak my". Dawniej jako wizytówka pewnej subkultury, dzisiaj są zwykle traktowane jako symbol seksu i kobiecości. Czasami potrafią dodać nam drapieżności, a czasem podkreślają naszą niewinną naturę. Każda z nas zdaje sobie sprawę, że zdrowe i piękne włosy są podstawą atrakcyjnego i estetycznego wyglądu. Ale czy rzeczywiście szał na długie włosy jest nieśmiertelny i mimo upływu lat nie wyjdą one z mody? 

Coraz więcej z nas buntuje się przeciwko stereotypowi, że prawdziwa kobieta powinna mieć idealne, długie włosy podkreślające jej urodę i wdzięk. Popularne są krótkie cięcia. Obecnie, w XXI wieku, indywidualność podkreśla się chociażby nietypową fryzurą. Czupryna "na jeżyka", która dawniej zarezerwowana była tylko i wyłącznie dla mężczyzn, teraz już chyba nikogo nie zdziwi. Ale są również kobiety, które wprost marzą o tym, żeby mieć jak najdłuższe włosy. Liczy się dla nich każdy centymetr dodający seksapilu. To właśnie one, nie godząc się na to, co stworzyła sama natura, decydują się nieco ją poprawić.

Przedłużanie włosów to zabieg całkowicie bezbolesny, wykonywany w salonach fryzjerskich, niektórych gabinetach kosmetycznych oraz u osób prywatnych, które ukończyły kurs poświadczony certyfikatem umiejętności. Należy udać się przed nim na konsultację, żeby dobrać odpowiednio kolor włosów do swoich własnych, oraz zdecydować, jaką chce się długość fryzury czy metodę. Istnieje kilka takich metod, a każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Micro Rings Hair Extenssion

Polega na łączeniu włosów syntetycznych lub naturalnych z włosami klientki za pomocą mikroskopijnych, metalowych obrączek, na zimno, bez użycia kleju, temperatury i chemikaliów. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i może być stosowana do włosów naturalnie cienkich, słabych, a nawet zniszczonych.

Easy Hair Extenssion

Kolejna metoda na zimno. Pasemka mocowane są do naszych włosów za pomocą miedzianych tulejek, dobranych kolorem do odcienia czupryny. Tulejki po zamocowaniu pozostają płaskie i niewidoczne. Metoda pozwala uniknąć stosowania temperatury i środków chemicznych bezpośrednio na powierzchni włosów. Sposób mocowania niemal całkowicie wyklucza możliwość zsunięcia się pasemka.

W przypadku obydwu powyższych metod możliwe jest podciągnięcie pasemek, gdy pojawi się zbyt duży odrost. Każdą mikroobrączkę można 3 razy otworzyć i pasemko włosów przesunąć bliżej skóry.

Metoda keratynowa, metoda klejowa

Przeprowadzana na ciepło. Pasemka są mocowane za pomocą zgrzewów wykonanych klejem keratynowym lub żywicznym. Ta metoda pozwala na doczepienie dużej ilości włosów, ponieważ nie ma w jej przypadku żadnych czynników ograniczających, jak np. w metodzie Micro Rings, gdzie rozmiar obrączki determinuje grubość doczepianego pasemka. Po upływie kilku miesięcy, gdy pojawi się odrost, włosy należy zdjąć. Nie zawsze udaje się odzyskać odpowiednią ich ilość, by założyć je ponownie wyżej. włosy poddane są bezpośredniemu działaniu temperatury i środków chemicznych. Powszechnie używane przy tej metodzie kleje, tzw. keratynowe lub żywiczne, mogą zawierać dodatkowe substancje odżywcze. Zwykle nie poleca się tej metody, ponieważ najbardziej niszczy strukturę włosa.

Podobnie jak są różne rodzaje metod, istnieją różne rodzaje włosów. Od syntetycznych po naturalne. Oczywiście większość z nas interesują tylko te drugie. Najwyższej jakości są włosy słowiańskie, ponieważ są miękkie i delikatne, podatne na układanie oraz zabiegi stylizacyjne. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, długo pozostają w doskonałej kondycji. włosy europejskie są nieco mniej wytrzymałe niż słowiańskie. Żeby być długo w dobrej kondycji, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Najmniej podatne na stylizację są włosy azjatyckie. One wymagają najbardziej intensywnej pielęgnacji!

Przy odpowiednio dobranej do włosów metodzie przedłużania oraz ilości pasemek, prawidłowym wykonaniu usługi i odpowiedniej pielęgnacji, fakt noszenia przedłużonych lub zagęszczonych włosów nie powinien się w żaden sposób odbić na naszych kosmykach, a dzięki nowej fryzurze te z nas, które wcześniej marzyły o długich włosach, z pewnością będą mogły poczuć się pewne siebie i atrakcyjne. A co wy sądzicie o takiej ingerencji w naturę?  

Klaudia Klimkowska 

Zobacz także

Jak pielęgnować przedłużone włosy? 

Z racji tego, że doczepiane kosmyki są dość kosztowną inwestycją, należy o nie prawidłowo dbać. Sprawdź, jak powinnaś je pielęgnować.  

Zabiegi dla włosów u fryzjera 

Gładkie, lśniące i zdrowe włosy - ideał! Twoje marzenia mogą stać się jednak rzeczywistością - wystarczy, że skusisz się na profesjonalne SPA dla czupryny...

Polecane wideo

Komentarze (190)
Ocena: 5 / 5
Sylwiacc (Ocena: 5) 31.07.2019 11:40
Wszystko jest dla ludzi przecież. Ostatnio też przedłużałam, ale tu ważne, jest aby znaleźc salon, który pracuje na odpowiednim sprzęcie i ma wysokiej jakości, najlepiej remy tak jak Great Lengths. Są podatne na stylizacje, świetnie się trzymają i komponują z naszymi naturalnymi.
odpowiedz
Natalka (Ocena: 5) 05.06.2019 12:53
Wiadomo, że tak! Nie ma nic fajniejszego niż szybka metamorfoza swojej fryzury. Ja ostatnio zdecydowałam się na przedłużanie metodą ultrasonic i miałam takie cudowne włosy do prawie bioder, że wszyscy sie za mną oglądali <3
odpowiedz
Zuzaz (Ocena: 5) 05.05.2019 13:33
Zdecydowanie tak! Pamiętajcie tylko, żeby wybierać dobrej jakości włosy, najlepiej indyjskie oraz porządne i profesjonalne metody przedłużania tj ultarsonic czy GL Tapes, jeżeli chcecie mieć długotrwały efekt :)
odpowiedz
Malwinka (Ocena: 5) 01.04.2019 19:02
Zawsze będę na tak! U mnie to jedyna opcja, aby w ogóle mieć długie włosy, bo nie udaje mi się ich samemu wyhodować. Przedłużałam już nie raz i polecam GL Tapes - piękny efekt na każda kieszeń
odpowiedz
Malwa (Ocena: 5) 17.01.2019 10:22
Zdecydowanie warto! Ja przedłużałam nie raz, głównie GL Tapes bo są niezawodne i dają bardzo naturalny efekt.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie