Na jaki kolor nie farbować włosów? 8 ryzykownych odcieni, które pasują tylko wybranym

Jeżeli fryzjer doradza Ci ten odcień - uważaj!
Na jaki kolor nie farbować włosów? 8 ryzykownych odcieni, które pasują tylko wybranym
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/366832332143852054 & https://pl.pinterest.com/pin/447123069256411806/)
21.09.2020
Wiktoria Sobocińska

Pewnego dnia nadchodzi moment, kiedy decydujemy się na zmianę koloru włosów. Czasem szukamy inspiracji w internecie, na Instagramie, śledząc modowe ikony, a może nawet obserwując inne kobiety... Należy pamiętać, że to, w czym innej osobie jest do twarzy, niekoniecznie musi pasować do nas. I tak jest właśnie w przypadku ryzykownych odcieni, które pasują tylko nielicznym. Składa się na to m.in. nasza karnacja, osobowość, a także rysy twarzy. Sprawdź, przed jakim kolorem dobrze zastanowić się dwa razy. Nawet, jeśli przekonuje Cię do niego sprawdzony fryzjer.

Zobacz również: 10 najmniej twarzowych kolorów włosów

Kolory włosów, na które musisz uważać

#1 Śliwka / głęboki fiolet

Tzw. ametystowe włosy to zdecydowany hit wakacji, ale sprawdzą się raczej przy cerze alabastrowej czy ciemniejszej karnacji. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki kolor, musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała równoważyć go mocnym makijażem.

#2 Żółty blond

Dla niektórych koszmarny efekt - a dla innych idealne dopasowanie. Gdy już udasz się na taką koloryzację do profesjonalisty, pamiętaj, że żółty blond może podbijać zaczerwienienia i niedoskonałości Twojej skóry.

#3 Kruczoczarne

Fryzura tak czarna, że niemal wpadająca w granat, to opcja dla kobiet o idealnej cerze. W przeciwnym wypadku tylko niepotrzebnie podkreśli niedoskonałości. Kruczoczarne włosy pasują  nielicznym posiadaczkom ciemnej oprawy oczu i urody w typie "zimowym".

#4 Ognista czerwień

Na tak odważny kolor często decydują się kobiety pewne siebie, które lubią skupiać na sobie uwagę innych. To prawda, z takimi włosami raczej trudno wtopić się w tłum. Wiśniowa czerwień to piękny odcień, ale nie dla wszystkich. Poza tym, że trzeba dbać o codzienną pielęgnację kosmyków, to taka fryzura najlepiej skomponuje się z cerą oliwkową, bądź o "żółtej" tonacji.

#5 Pasemka skunk hair

Pasemka al'a skunks wzięły swoją nazwę od zaznaczonego kontrastu pomiędzy blondem i czernią, bez stopniowania koloru. Jeśli marzysz o tego typu eksperymencie na głowie, zdecyduj się raczej na łagodną wersję, która rozświetli Twoją cerę i podkreśli wakacyjną opaleniznę, czyli koloryzację money piece, o której pisaliśmy szczegółowo TUTAJ.

#6 Rude

W zależności od gustu, rude włosy albo się kocha, albo nienawidzi. Kobiety, które nie urodziły się z rudymi kosmykami, czasami mają fantazję, aby pofarbować się w ten sposób. Należy pamiętać, że naturalnie rudy odcień występuje u kobiet z jasną cerą oraz uroczymi piegami. Tylko doświadczony fryzjer sprawi, że w takich włosach nie będziesz wyglądała sztucznie.

#7 Zielone ombre

Przy takim odcieniu skóra niestety może sprawiać wrażenie zmęczonej. Taki kolor kojarzy się raczej z pozostałościami po nieudanej koloryzacji. Pastelowe ombre są świetną opcją, ale może jednak nie w takiej wersji.

#8 Platynowy blond

Tak jasny, że niemal biały, będzie gryzł się z opalenizną i oliwkową karnacją. Odpuść sobie ten odcień, jeżeli jesteś posiadaczką ciemnej oprawy oczu oraz brwi. Pamiętaj szczególnie o tzw. baby hair, odrastających przy linii czoła.

Zobacz również: 11 dziewczyn, które znalazły idealny kolor włosów dla siebie

Źródło: quora.com

Polecane wideo

11 dziewczyn, które znalazły idealny kolor włosów dla siebie
11 dziewczyn, które znalazły idealny kolor włosów dla siebie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.09.2020 14:42
#średni blond typu mysi - rozmywa i postarza rysy twarzy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.09.2020 08:04
https://youtu.be/Rpm4WjV-z2o
odpowiedz

Polecane dla Ciebie