Sekret trwałego koloru i zdrowia włosów po koloryzacji: opinia eksperta

Rozmawiamy z Hanną Roszkowską z warszawskiego salonu HR Studio.
Sekret trwałego koloru i zdrowia włosów po koloryzacji: opinia eksperta
fot. materiały prasowe
17.08.2020

Wiele z nas farbuje włosy w domu. Z oszczędności lub z braku czasu, jaki należałoby poświęcić na wizytę u fryzjera. Jednak czy w dłuższej perspektywie to dobre rozwiązanie? Jak nasze włosy odczuwają koloryzację farbami drogeryjnymi, a jak – tymi dostępnymi tylko w salonach? Dlaczego domowa koloryzacja włosów nigdy nie doścignie tej profesjonalnej? Zadałyśmy kilka pytań Hannie Roszkowskiej, ekspertce z HR Studio, warszawskiego salonu fryzjerskiego. Odpowiedzi rzucają nowe światło nie tylko na efekty, jakie widzimy od razu po zabiegu, ale też na ogólną pielęgnację włosów.

Czy w warunkach domowych jesteśmy w stanie pofarbować włosy tak samo dobrze, jak w salonie fryzjerskim?

Pewnie moglibyśmy spróbować… tylko z jakim efektem? Koloryzacja włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów upiększających. Klientki, które wybierają wykonanie usługi w salonach fryzjerskich, mogą liczyć na wiedzę i umiejętności specjalisty, który profesjonalnie wykona koloryzację włosów. Zabieg wykonany w salonie fryzjerskim daje gwarancję utrzymania intensywności i trwałości koloru. Jednak wykonując go w domu, nie masz gwarancji na uzyskanie efektu zgodnego z oczekiwaniami. Poza tym, profesjonalne farby użyte do koloryzacji w salonie fryzjerskim nie tylko zmieniają kolor włosów, ale także je pielęgnują. Po wizycie u fryzjera nasze włosy wyglądają świetnie nawet po kilku dniach, w przeciwieństwie do pielęgnacji i koloryzacji domowej, która nie daje tak długotrwałego efektu. Wynika to z obustronnej współpracy klienta z fryzjerem. Profesjonalny stylista zawsze dobierze odpowiedni program kontynuujący codzienną pielęgnację w domu. Należy pamiętać, że profesjonalny program pielęgnacyjny do włosów jest kluczem do przedłużenia zarówno trwałości koloru jak i dobrej kondycji włosa.

Fot. materiały prasowe

Na co fryzjerzy zwracają uwagę, dobierając do klientki odpowiedni odcień włosów? 

Fryzjerzy, dobierając odpowiedni kolor włosów, biorą pod uwagę trzy najważniejsze elementy: kształt twarzy, karnację i kolor oczu. Na ich podstawie stylista jest w stanie dobrać idealny kolor lub odcień, który podkreśli atuty urody klientki.

Ile czasu powinno upłynąć między koloryzacjami, aby nie zniszczyć włosów, a jednocześnie utrzymać na nich ładny odcień? 

W gruncie rzeczy nie ma sztywnych zasad określających czas między jedną a drugą koloryzacją. Jednak warto zachować umiar. W dzisiejszych czasach fryzjerzy mają ogromny wachlarz doboru odpowiednich produktów. W Salonach Fryzjerskich HR-Studio zalecamy odświeżenie koloru co 3-4 tygodnie.

 

Szukasz najlepszej koloryzacji? Odwiedź salon Wella Color Master! Color Master to program marki Wella Professionals jednoczący najlepszych fryzjerów – prawdziwych ekspertów koloryzacji, którzy stale doskonalą swoje umiejętności, poznają nowe techniki i trendy. Wybierając salon z logo Color Master, możesz być pewna, że spotkasz się tam z profesjonalistami, którzy zapewnią Ci właściwą diagnozę i konsultację, a efekt końcowy będzie zgodny z Twoimi oczekiwaniami – zarówno co do koloru, jak i jakości włosów.

Fot. materiały prasowe

Mamy też dla Ciebie wyjątkową promocję! Jeśli odwiedzisz salon Color Master, wykonasz dowolną usługę koloryzacji i kupisz produkt Wella Professionals – szampon z linii INVIGO, o pojemności 250 ml, dostaniesz gratis! Nie czekaj i oddaj się w ręce najlepszych kolorystów już dziś!

 

Wszystkie salony należące do programu znajdziesz tutaj.

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2020 16:17
Co drugie mycie używam serii kosmetyków do utrwalenie koloru. Dzięki temu zachowuje on dłużej swój intensywny kolor. Polecam ten trik z wax Pilomax.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2020 16:06
Mam sombre więc odrost nie rzuca się mocno w oczy, a włosy nie są zniszczone bo regeneruję je ziołową odżywką kaminomoto. Taka fryzura jest mega naturalna i w niej czuję się najlepiej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie