Najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 na 100 osób

Ten odcień jest naprawdę unikalny.
Najrzadszy kolor włosów na świecie. Ma go zaledwie 1 na 100 osób
fot. Unsplash
24.09.2020

Niektóre rzeczy zostają nam dane raz na zawsze i niewiele możemy z tym zrobić. Kolor włosów raczej do nich nie należy. Naturalny odcień zawsze można potraktować barwnikiem w dowolnym odcieniu tęczy. Niektórzy wykorzystują tę możliwość i regularnie eksperymentują z wizerunkiem. A gdybyśmy wszyscy zrezygnowali z koloryzacji?

Zobacz również: Jakie są najbardziej pożądane kolory włosów? Oto 10 odcieni farb, które sprzedają się najlepiej

Wtedy na ulicach dominowałby jeden odcień, bo jak wynika ze statystyk - większość ludzi na świecie przychodzi na świat właśnie z takim pigmentem, co ma swoje biologiczne uzasadnienie. Odpowiada za to wysoki poziom melaniny charakterystyczny dla większości regionów naszego globu.

A kto jest pod tym względem najbardziej oryginalny?

Jaki kolor włosów jest najrzadszy?

czarne włosy

#1 Czarne włosy

Dominują w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Wschodniej i Południowej Europie. Czarne lub ciemnobrązowe włosy to od 75 do nawet 85 procent światowej populacji. Z wiekiem mają jednak skłonność do siwienia, a odpowiada za to coraz niższy poziom wspomnianej melaniny.

brązowe włosy

#2 Brązowe włosy

Występują najczęściej w Europie, obu Amerykach, Australii, Kanadzie i na terenie Azji. Według dostępnych statystyk brunetów jest około 11 procent, choć odcienie bardzo się różnią. Ciekawostka: taki kolor włosów ma odpowiadać za zwiększone ryzyko uzależnienia od nikotyny.

Zobacz również: 10 najmniej uwodzicielskich kolorów włosów

blond włosy

#3 Blond włosy

Widujemy je niemal na każdym kroku, ale rzadko jest to w pełni naturalny odcień. Osób urodzonych z jasnymi włosami jest statystycznie niewiele, bo zaledwie ok. 3 procent. Głównie w Europie Północnej i niektórych częściach Azji. Farby w odcieniach blondu należą za to do najpopularniejszych na rynku.

rude włosy

#4 Rude włosy

Numer jeden w rankingu, jeśli wziąć pod uwagę rzadkość występowania. Naturalne rude włosy to cecha charakterystyczna dla 1, maksymalnie 2 procent populacji. Głównie w Zachodniej Europie - zwłaszcza Wielkiej Brytanii, ale także Wschodniej i Południowej Europie. Ciekawostka: rudzi mają zazwyczaj mniejszy próg bólu.

Zobacz również: 10 najlepszych kolorów włosów. Pierwsze miejsce w rankingu to spore zaskoczenie

Polecane wideo

10 najlepszych kolorów włosów. Pierwsze miejsce w rankingu to spore zaskoczenie
10 najlepszych kolorów włosów. Pierwsze miejsce w rankingu to spore zaskoczenie - zdjęcie 1
Komentarze (17)
Ocena: 4.35 / 5
set (Ocena: 3) 25.08.2021 13:43
niektórzy mający prawie brązowe włosy, uważają ,że mają ciemny blond. A ilu dorosłych ma swoje naturalne włosy blond tak jasne jak spotyka sie u małych dzieci...rzadkość :) i to jest to 2% populacji :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.09.2020 08:28
https://pompejanska.rosemaria.pl/category/swiadectwa-nowenna-pompejanska/
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.08.2020 11:12
Co za bzdura!!! Najrzadszy ale wymienione rozne odcienie!!!! Uwazam ze czarne to duza populacja!!!! Rude sa najrzadsze!!!! I białe skandynawskie!!!!!
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 09.08.2020 23:59
Po drugie niemożliwe ze czarnych jest 83 procent . Raczej bym powiedziała że z 50 procent biorąc pod uwagę Afrykę i Azję brązowych z 30 procent i reszta blond
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.08.2020 23:58
Przede wszystkim brunet to czarne włosy nie brązowe . Brązowe to szatyn . Od zawsze wiadomo i Wikipedia też tak jest napisane. Większość ludzi ma kolory naturalne od blondu do czarnego ale są to kolory matowe bez połysku w odcieniach zimnych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie