10 dziwnych faktów o blondynkach, które udało się ustalić naukowcom

Jak jasne włosy wpływają na Twoje życie?
10 dziwnych faktów o blondynkach, które udało się ustalić naukowcom
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/408772103650369744/ & https://pl.pinterest.com/pin/511510470180579426/)
26.12.2021

Na temat jasnych włosów krąży wiele legend i stereotypów. Z jednej strony blondynki uważane są za najbardziej atrakcyjne, ale z drugiej - krzywdzący mit mówi także o ich wyjątkowo niskim ilorazie inteligencji. Postrzegane są jako kobiety otwarte, pewne siebie i radosne, a równocześnie zarzuca im się wręcz rozwiązłość.

Zobacz również: Czy blond pasuje każdej kobiecie? Porównaj zdjęcia PRZED i PO!

Ile w tym prawdy? Sprawdził to portal cafemom.com, który postanowił prześledzić badania na ten temat. Okazuje się, że ten niepozorny szczegół wyglądu był wielokrotnie przedmiotem naukowych analiz, a ekspertom udało się ustalić kilka bardzo ciekawych rzeczy.

Jeśli masz blond włosy, może czuć się naprawdę wyjątkowa - przekonują badacze. I mamy na to aż 10 dowodów.

blondynka

Fakty o blondynkach

#1 Jasne włosy są wyjątkowe

Szacuje się, że zaledwie 2 procent populacji świata to osoby o naturalnych blond włosach. Jasnowłosych kobiet jest jednak znacznie więcej, bo co trzecia uzyskuje ten efekt przy pomocy koloryzacji.

#2 To zasługa mikroskopijnej mutacji

Kod DNA składa się z ponad trzech miliardów drobnych elementów. Naturalne blond włosy to zasługa zaledwie jednego z nich. Mówimy więc o sytuacji bardzo wyjątkowej i wręcz przypadkowej.

#3 Blond nie jest dany raz na zawsze

Bardzo wiele dzieci rodzi się z niemal białymi włosami, które z czasem jednak ciemnieją. To skutek rosnącego poziomu eumelaniny, która odpowiada za ich kolor.

#4 Niebieskie oczy nie są w zestawie

Niektórym wydaje się, że blond włosy zawsze oznaczają niebieską tęczówkę oka. W rzeczywistości różnie z tym bywa. Równie dobrze może być zielona, brązowa albo jeszcze inna.

#5 Blond występuje w 30 odcieniach

Naukowcom udało się ustalić, że blond blondowi nierówny. Może być jasny, ciemny, zimny, ciepły, a wszystkich kolorów jest aż kilkadziesiąt.

Zobacz również: Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy

zakochana para

#6 Podobieństwa się przyciągają

Jeden z eksperymentów psychologicznych wykazał jednoznacznie, że niebieskoocy blondyni marzą o partnerce, która wykazuje dokładnie te same cechy wyglądu.

#7 Jasnych włosów jest więcej

Przeciętny człowiek ma ich na głowie około 120 tysięcy, ale w przypadku blondynek liczba ta zazwyczaj przekracza średnią. Z jednego prostego powodu - są nieco cieńsze i mieści się ich więcej.

#8 Mężczyźni wolą blondynki

Przynajmniej statystycznie, bo znamy równie dużo fanów brunetek czy rudowłosych. Większość badań potwierdza, że najczęściej panowie wskazują jednak blondynki. Prawdopodobnie to wpływ popkultury i oryginalności.

#9 To zapowiedź kłopotów

Z jednej strony jasnowłose kobiety postrzegane są jako najbardziej atrakcyjne. Z drugiej - humorzaste, drogie w utrzymaniu i neurotyczne. Tak przynajmniej twierdzą badani faceci.

#10 Pomagają odnieść sukces

Nie tylko towarzyski, na co wskazują preferencje panów, ale także zawodowy i finansowy. Badacze z Australii wykazali, że blondynki zarabiają statystycznie więcej od innych. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Zobacz również: 6 największych błędów, jakie może popełnić blondynka

Polecane wideo

Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy
Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie