6 największych błędów, jakie może popełnić blondynka

Nie rób tego swoim włosom, jeśli chcesz mieć idealny kolor.
6 największych błędów, jakie może popełnić blondynka
Fot. Unsplash
22.04.2020

O włosy należy dbać bez względu na ich kolor, długość czy gęstość. Czasami to jednak wyjątkowo trudne zadanie, o czym doskonale wiedzą wszystkie blondynki - także te farbowane. Idealny jasny odcień bardzo szybko traci swój blask i prędzej czy później zaczyna przypominać jajecznicę.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Jak tego uniknąć? Zwróć uwagę na codzienną pielęgnację, wybieraj odpowiednie produkty i nie oszczędzaj na fryzjerze - zachęca portal „Good Housekeeping”. I wylicza 6 największych błędów, przez które nasza fryzura nie wygląda tak dobrze, jak mogłaby.

O tym każda jasnowłosa powinna pamiętać.

blondynka

Jak dbać o blond włosy?

#1 Sięgasz po nieodpowiednie kosmetyki

Blondynki powinny stosować kosmetyki przeznaczone dla… blondynek. To niby oczywiste, ale jednak nie dla wszystkich. Szampon, odżywka czy maska mają ogromny wpływ na to, jak utrzymuje się kolor, jego intensywność oraz odcień. Najlepiej sprawdzają się specyfiki w chłodnej, fioletowej tonacji, które zapobiegają żółknięciu.

#2 Bagatelizujesz coraz większy odrost

Ciemniejsze włosy u nasady nie tylko kiepsko wyglądają, ale także coraz trudniej się ich pozbyć. Jeśli decydujesz się na jasną farbę, powinnaś być konsekwentna - sugerują eksperci. Oznacza to farbowanie odrostów przynajmniej raz na 4-6 tygodni. Przy takiej regularności fryzura zawsze będzie prezentowała się świeżo.

Zobacz również: Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy

włosy

#3 Mylisz włosy suche ze zniszczonymi

Ich suchość to cecha, a nie wada. Z kolei zniszczenie wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji. W obu sytuacjach sprawdzą się zupełnie różne specyfiki. Jeśli dobierzemy je na chybił trafił, wtedy zrobimy sobie jeszcze większą krzywdę - zaczną się łamać, a kolor straci swój blask. Najlepiej zasięgnąć opinii fryzjera, który oceni ich stan i dobierze kosmetyki.

#4 Zapominasz o ochronie przeciwsłonecznej

Wszystkie włosy jej wymagają, ale te jasne w szczególności. W przeciwnym razie będą coraz bardziej suche, zaczną się łamać, kolor wyblaknie i będziesz wyglądała coraz gorzej. Zawsze sięgaj po kosmetyki z filtrem UV - nie tylko w czasie upalnego lata, ale najlepiej przez cały rok.

wizyta u fryzjera

#5 Rzadko podcinasz końcówki

Rozjaśnianie włosów, nawet najlepiej wykonane, nigdy nie pozostaje obojętne dla kondycji włosów. Te stają się bardziej suche, a końcówki wyjątkowo szybko ulegają rozdwojeniu. Jeśli nie zareagujemy w odpowiednim momencie, wtedy problem będzie się nasilał. Znawcy tematu sugerują, by w tym celu odwiedzać fryzjera przynajmniej raz na 6-8 tygodni.

#6 Nieświadomie zmieniasz ich kolor

Nie każdy blond jest taki sam, dlatego zwróć uwagę na swoje ulubione kosmetyki do pielęgnacji. Niektóre olejki i odżywki mają w sobie sporo barwnika, który nie pozostaje obojętny na ostateczny odcień. Przez każdą aplikacją sprawdź koniecznie czy odżywiając włosy przypadkiem ich nie farbujesz. W przeciwnym razie po kilku dniach wymarzony kolor zmieni się nie do poznania.

Zobacz również: 7 rzeczy, których nie powinnaś robić własnoręcznie ze swoimi włosami

Polecane wideo

Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy
Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 2 / 5
gość (Ocena: 2) 23.06.2020 02:01
Nie nazywajcie blondynkami osób farbujących włosy na blond.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie