7 rzeczy, których nie powinnaś robić własnoręcznie ze swoimi włosami

Fryzjerka ostrzega. To się może bardzo źle skończyć.
7 rzeczy, których nie powinnaś robić własnoręcznie ze swoimi włosami
Fot. Unsplash
13.04.2020

Czasami chcemy odświeżyć swój wizerunek, ale nie zawsze jest możliwość, by skorzystać z usług profesjonalistów. Wiele kobiet wykonuje samodzielnie manikiur, farbuje włosy albo eksperymentuje z różnego typu kuracjami, które mają poprawić kondycję skóry. Skutki bywają jednak różne.

Zobacz również: „Pandemiczna grzywka”. Dziewczyny znudzone kwarantanną masowo sięgają po nożyczki

Największy błąd, jaki możemy wtedy popełnić, to wykonywanie tego typu zabiegów „na oko”. Zamiast przeczytać dokładnie instrukcję, poszukać dodatkowych informacji i po prostu się do nich zastosować - bawimy się w małego chemika, wychodząc z założenia, że wszystko jest dla ludzi. Efekt może nie być do końca zadowalający, ale przecież nie zrobimy sobie krzywdy.

Czy aby na pewno? Cytowana przez serwis metro.co.uk fryzjerka ostrzega - nie wszystko da się zrobić własnoręcznie.

farbowane włosy

Czego nie robić z włosami?

#1 Eksperymenty z rozjaśniaczem

Ekspertka mówi wprost - nawet się do niego nie zbliżaj, jeśli nie masz pojęcia, czym może się to skończyć. Rozjaśniacz to bardzo agresywny specyfik, który wymaga wprawnej ręki i doświadczenia. Bardzo prawdopodobne, że nie uzyskasz pożądanego odcienia, a przy okazji tylko spalisz swoje włosy.

#2 Farba z utleniaczem

Jeśli do tej pory nie farbowałaś własnoręcznie swoich włosów, to zacznij lepiej od lżejszych kosmetyków - gotowych kremów do koloryzacji, farb bez amoniaku i dołączonego utleniacza. O wiele łatwiej je zmyć, o czym powinna pamiętać każda amatorka. Są też bezpieczniejsze dla naszych włosów.

#3 Trwała koloryzacja odrostów

Gdy dojdziesz do wniosku, że koniecznie musisz się ich pozbyć, wtedy sięgnij po krem do koloryzacji lub półtrwałą farbę. Farbowanie odrostów to naprawdę wyższa szkoła jazdy, dlatego powinnaś mieć pewność, że w razie czego będziesz mogła naprawić swój błąd. Jeśli to możliwe - po prostu nie rób tego w domu.

Zobacz również: 10 rzeczy, które codziennie robisz z włosami, a zdecydowanie nie powinnaś

nożyczki

#4 Własnoręcznie wykonana grzywka

Czasami przychodzi taki moment, kiedy pragniemy radykalnej zmiany i to właśnie wtedy najczęściej sięgamy po nożyczki. Problem polega na tym, że własnoręcznie wykonanie grzywki wcale nie jest takie łatwe. Istnieje też ryzyko, że wcale nie będziesz czuła się z nią dobrze. Fryzjerka sugeruje, by domową grzywkę stworzyć przy pomocy upięcia.

#5 Skracanie mokrych włosów

Nie chodzi tylko o to, że w ten sposób możesz je zniszczyć. Mokre włosy mają to do siebie, że zmieniają swoją strukturę, kształt, są ciężkie, opadają w zupełnie inny sposób. Po wysuszeniu może się okazać, że fryzura wygląda zupełnie inaczej, niż przed. Wszelkie tego typu poprawki powinny być wykonywane na sucho.

#6 Ignorowanie zaleceń fryzjera

Jeśli tylko masz taką możliwość - skontaktuj się z zaufanym ekspertem, który zna twoje włosy i oczekiwania. Bardzo prawdopodobne, że wybije ci z głowy niebezpieczne pomysły albo przynajmniej doradzi, jak domowymi metodami uzyskać pożądany efekt. To zawód wymagający ogromnej wiedzy, więc sama nie staniesz się nagle świetną fryzjerką.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Polecane wideo

Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy
Blond może mieć najróżniejsze odcienie. Ten został uznany za najpiękniejszy - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 2.5 / 5
gość (Ocena: 1) 20.05.2020 11:37
Zawsze sama farbowałam odrosty, w domu przy kawie, a nie czekanie w salonie z mokra głowa w przeciągu, bo ciągle ktoś wchodzil do salonu.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 15:24
ja nieudaną własnoręcznie zrobioną grzywkę zapuściłam w 3 miesiące, łykałam medere look i na szczęście włosy bardzo szybko odrosły
odpowiedz
Ally (Ocena: 3) 13.04.2020 19:52
Jeszcze nie trafiłam na fryzjera/fryzjerkę,który zafarbował lub odciął mi włosy tak abym była zadowolona. Trzeba chyba mieć szczęście żeby nie zniszczyć sobie włosów u konowała i spotkać konkret.
odpowiedz
Samouk (Ocena: 1) 13.04.2020 15:26
Jedna wielka bzdura ! Farbuje włosy od lat na różne odcienie i tak jak zniszczyła mi je fryzjerka nie zdążyło mi się nigdy. Wyszłam prawie z nie połową a 1/3 włosów. Od tej pory wszystko robię dama i mam włosy do ramion
odpowiedz

Polecane dla Ciebie