10 rzeczy, które codziennie robisz z włosami, a zdecydowanie nie powinnaś

Tylko im szkodzisz.
10 rzeczy, które codziennie robisz z włosami, a zdecydowanie nie powinnaś
Fot. Unsplash
10.03.2020

Wydaje się, że zdrowe i silne włosy wymagają nieustannej pielęgnacji. W przeciwnym razie wreszcie tracą swój naturalny blask, trudno je ułożyć i słabną. Z tego powodu inwestujemy w kosmetyki oraz zabiegi z wyższej półki, ale efekty nie zawsze są aż tak spektakularne. Dlaczego?

Zobacz również: Rewolucyjna metoda OMO dla zniszczonych włosów podbija Internet. Na czym polega?

Jak przekonuje ekspertka cytowana przez portal „The Sun”, przesada także nie jest wskazana. Czasami staramy się za bardzo albo popełniamy szkolne błędy, co nie pozostaje obojętne dla kondycji włosów. Warto zacząć od postaw, bo to z nimi mamy zazwyczaj największy problem.

Wyeliminuj tych 10 szkodliwych przyzwyczajeń, a szybko zauważysz różnicę.

#1 Wysoki kucyk

To uczesanie, które zawsze będzie w modzie, ale bardzo źle wpływa na kondycję włosów. Gdy są za bardzo ściśnięte, wtedy mogą zacząć wypadać. Tej fryzury nie można nosić na co dzień.

#2 Okulary przeciwsłoneczne

Kiedy ich nie potrzebujemy, wtedy lądują zazwyczaj na czole. Wydaje się, że nic w tym groźnego, ale na dłuższą metę ten niepozorny odruch może bardzo osłabić włosy. Każdy nieostrożny ruch łamie je i wyrywa.

#3 Brudna szczotka

To siedlisko bakterii, martwego naskórka, kurzu i można tak jeszcze długo wymieniać. Na nic najlepsza pielęgnacja, gdy chwilę później przenosimy na głowę lepiący się brud. Umyj ją szamponem i ciepłą wodą.

Zobacz również: Internautki znalazły sposób na piękne włosy. Myją je kosmetykiem przeznaczonym do czegoś zupełnie innego

#4 Gorąca woda

Włosy należy myć w ciepłej, ale na pewno nie wrzącej wodzie. W przeciwnym razie skóra zostaje podrażniona, mieszki się rozszerzają, a włosy słabną i wypadają. Zbyt wysoka temperatura może też sprzyjać rozwojowi łupieżu.

#5 Zabawa końcówkami

Zazwyczaj robimy to zupełnie nieświadomie, kiedy się nudzimy. Przygryzamy włosy albo zakręcamy je na palcach, co na pewno nie pozostaje obojętne na ich kondycję.

#6 Suchy szampon

Dla wielu z nas to ostatnia deska ratunku i do tego właśnie służy. Specyfik ten należy używać od czasu do czasu w sytuacjach awaryjnych. Jeśli robimy to zbyt często - skóra głowy ulega przesuszeniu i zaczyna się łuszczyć.

#7 Nadmiar słońca

Doskonale wiemy, jak negatywnie promieniowanie słoneczne działa na naszą skórę. Czas zwrócić uwagę także na włosy, które stają się suche, wyblakłe i słabe. Warto stosować kosmetyki z filtrem UV oraz nakrycia głowy.

#8 Nieprawidłowe czesanie

Teoretycznie to żadna filozofia, ale jednak często robimy to źle. Włosów nie należy rozczesywać od nasady, bo to właśnie wtedy najczęściej się łamią i wypadają. Zacznij dużo niżej.

#9 Wysoka temperatura

Nadużywamy lokówek, prostownic i suszarek, a efekty są zazwyczaj opłakane. Włosy stają się suche, a końcówki rozdwojone. Warto ograniczyć tego typu zabiegi i zawsze stosować produkty chroniące przed wysoką temperaturą.

#10 Odżywka jak szampon

Ten specyfik należy aplikować w zupełnie inny sposób. Wyłącznie na włosy (najbezpieczniej na same końcówki), a nie skórę głowy, która zazwyczaj nie wymaga dodatkowego nawilżenia.

Zobacz również: 9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Polecane wideo

Czy proste włosy zawsze wyglądają lepiej? Zobacz wymowne porównanie
Czy proste włosy zawsze wyglądają lepiej? Zobacz wymowne porównanie - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 5) 21.04.2020 15:39
suchy szampon zawsze wywołuje u mnie łupież :( co do wysokiego kucyka - zależy jak ciasno się zwiąże :D kiedyś włosy mi wypadały przez takie fryzury, teraz biorę medere look, tabletki na włosy z witaminami i wzmocniły się tak, że chyba nic im nie zaszkodzi :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.03.2020 13:05
Myję włosy letnią wodą, do suszenia używam zimnego powietrza, śpię w warkoczu, przy każdym myciu używam odżywki kaminomoto i mam gęste, zdrowe włosy.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 11.03.2020 22:05
Szok. Nie popełniam żadnego z tych błędów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie