9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone

Same sobie szkodzimy.
9 błędów, przez które Twoje włosy zawsze wyglądają na przetłuszczone
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/598486237962625152/ & https://pl.pinterest.com/pin/401242648043852506/)
19.02.2020

Trudno spotkać kobietę, która byłaby w pełni zadowolona ze swoich włosów. Zawsze uważamy, że mogłyby wyglądać trochę lepiej. Są suche, łamliwe, mają skłonność do przetłuszczania się, wypadają, puszą i można tak wymieniać w nieskończoność. Dwoimy się i troimy, aby nad nimi zapanować, ale nie zawsze przynosi to spodziewany efekt.

Zobacz również: Jej włosy są tak piękne, że ciągle ktoś jej się oświadcza. Wystarczy, że je rozpuści

Doskonale wiedzą o tym wszyscy, którzy po całym dniu wyglądają tak, jak gdyby ktoś wylał im na głowę butelkę oleju. Częste mycie może pogorszyć sytuację, a nadużywanie suchego szamponu to rozwiązanie dobre tylko na chwilę. Powoli tracimy nadzieję, że kiedyś będzie lepiej, bo próbowałyśmy już wszystkiego.

Czasami jednak przyczyna problemu okazuje się bardzo niepozorna i łatwo ją wyeliminować - czytamy na goodhousekeeping.com. Portal wylicza kilka podstawowych błędów w pielęgnacji włosów, które zazwyczaj popełniamy nieświadomie i bardzo sobie szkodzimy.

Dlaczego włosy się przetłuszczają? Przyczyny

Za rzadko myjesz włosy

Spokojnie, nie musisz robić tego codziennie. Eksperci sugerują, że najlepiej co 2-3 dni, ale na pewno nie rzadziej. W przeciwnym razie mieszki włosowe ulegają zatkaniu. Tłuszcz i martwe komórki skóry trzeba regularnie usuwać.

Zbyt często myjesz włosy

Z higieną można też przesadzić. Jeśli codziennie katujesz włosy szamponem, te wcale nie wyglądają coraz lepiej. Skóra głowy zaczyna produkować coraz więcej sebum i w efekcie robi się bardzo tłusto.

Nieprawidłowo aplikujesz odżywkę

Warto pamiętać o stosowaniu podobnych specyfików wyłącznie na końcówki włosów, a przynajmniej od połowy ich długości. Nakładanie kosmetyków u nasady i wprost na skórę głowy na pewno nie poprawi sytuacji.

Zobacz również: Ekspresowy porost włosów: najlepsze i sprawdzone metody

Masz słabość do gorącej wody

Myj włosy w letniej wodzie, bo im wyższa temperatura, tym większe prawdopodobieństwo przesuszenia skóry głowy. Może to skutkować zwiększoną produkcją sebum, co wywołuje przetłuszczanie.

Za mocno stylizujesz włosy

Nawet jeśli nie mają skłonności do przetłuszczania się, po czymś takim na pewno nie będą wyglądały lekko i świeżo. Ciężkie produkty takie jak woski, kremy, żele, gumy z czasem osiadają na skórze głowy, a włosy u nasady sprawiają wrażenie tłustych.

Nadużywasz prostownicy

Sytuacja analogiczna do zbyt ciepłej wody w czasie mycia. Częste prostowanie może przesuszyć skórę głowy, która będzie próbowała się ratować zwiększoną produkcją sebum. Szybko zrobi się tłusto i nieświeżo.

Nie czyścisz szczotki

A także innych narzędzi do stylizacji i pielęgnacji. W efekcie transferujesz martwy naskórek, brud, tłuszcz i bakterie bezpośrednio na głowę. Chyba nie musimy dodawać, że w ten sposób włosy na pewno nie będą w lepszym zdanie.

Przesadzasz z czesaniem

Wydaje się, że to przejaw dbania o włosy, ale efekty mogą być opłakane. Cytowani przez serwis eksperci mówią wprost: zbyt częsty kontakt ze szczotką zwiększa produkcję sebum.

Codziennie używasz suchego szamponu

Zazwyczaj to całkowicie bezpieczny produkt, ale należy pamiętać, że tworzy barierę ochronną na skórze głowy. Z każdym kolejnym zastosowaniem ta jest coraz grubsza i może wyglądać tłusto. Z tradycyjnego szamponu nie możesz więc całkowicie zrezygnować, bo jakoś trzeba to usunąć.

Zobacz również: 9 najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić swoim włosom

Polecane wideo

Jej włosy są tak piękne, że ciągle ktoś jej się oświadcza. Wystarczy, że je rozpuści
Jej włosy są tak piękne, że ciągle ktoś jej się oświadcza. Wystarczy, że je rozpuści - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.08.2020 16:14
nie robię żadnego z tych błędów, a włosy jak przetłuszczają się po 1 dniu, tak się przetłuszczają.
odpowiedz
Ulka (Ocena: 5) 24.02.2020 14:41
Hormony również wpływają na to jak wyglądają nasze włosy, u mnie przy pigułkach musiałam je myć co 2 dni by wyglądały na czyste i zdrowe, dlatego juz wiem, że a.h. nie będzie juz mi towarzyszyła nigdy, obecnie zabezpieczam się mechanicznie diafragmą dopochwową i oprócz tego że mam zdrowe i zadbane włosy to jeszcze nie wypadają
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2020 18:15
Nakładam odżywkę kaminomoto na same końce bo gdybym robiła to po całości to szybciej by się przetłuszczały a tak są dobrze odżywione i puszyste.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.02.2020 07:29
To teraz pytanie: Jak nakładać odżywkę na krótkie włosy?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie