Ustalono, w jakim kolorze włosów stajesz się niewidzialna dla mężczyzn. Wolą inny

Wyniki eksperymentu nie pozostawiają wątpliwości.
Ustalono, w jakim kolorze włosów stajesz się niewidzialna dla mężczyzn. Wolą inny
Fot. Unsplash
30.12.2019

To, czy wpadniemy komuś w oko, zależy od naprawdę wielu czynników. Być może naszą największą zaletą jest apetyczna figura, piękny uśmiech, wydatne usta czy ładne oczy, ale i tak zawsze liczy się ogólne wrażenie. Wszystkie elementy muszą się ze sobą zgadzać, bo to całokształt świadczy o naszej atrakcyjności.

Zobacz również: Michał jest wściekły na swoją dziewczynę. Zmieniła fryzurę nie pytając go o zdanie

Nie zmienia to jednak faktu, że niektóre elementy wyglądu mogą wyjątkowo mocno działać na naszą korzyść i przyciągać męskie spojrzenia. Choćby włosy, co udowodnił eksperyment przeprowadzony przez portal brytyjskiego dziennika „The Sun”. Test jednoznacznie wykazał, że ich kolor może mieć wpływ na życie uczuciowe.

A przynajmniej na pierwsze wrażenie.

Do badania wykorzystano fotografię ochotniczki, które następnie zostało poddane obróbce graficznej. W efekcie powstały cztery zdjęcia profilowe, a każde z innym kolorem włosów - rudym, niebieskim, blond i czarnym. Wszystkie zostały wykorzystane w aplikacji randkowej Tinder.

Pierwszym etapem było zaakceptowanie 100 kandydatów i czekanie na ich odpowiedź. Jeśli też wyrażą zainteresowanie, wtedy możliwe będzie nawiązanie z nimi kontaktu. Scenariusz powtórzono kilka razy, aby sprawdzić skutecznegoś każdego odcienia. Twarz pozostawała ta sama i różnica polegała wyłącznie na koloryzacji.

Rezultaty wydają się jednoznaczne.

Zobacz również: Kosmetyk do makijażu, którego wcale nie potrzebujesz. Faceci śmieją się na jego widok

Rude włosy

Liczba dopasowań: 32
Liczba wiadomości: 14

Niebieskie włosy

Liczba dopasowań: 38
Liczba wiadomości: 16

Blond włosy

Liczba dopasowań: 50
Liczba wiadomości: 27

Czarne włosy

Liczba dopasowań: 42
Liczba wiadomości: 14

Eksperyment wykazał, że największą popularnością w aplikacjach randkowych cieszą się jasnowłose kobiety. W wersji blond na wirtualny podryw pozytywnie odpowiedziało aż 50 mężczyzn, czyli co drugi. Wielu z nich zdecydowało się także napisać wiadomość. Pod względem liczby dopasowań kolejne miejsce zajęły włosy czarne, później niebieskie, a najgorszy wynik należy do rudych.

Co ciekawe, niebieskie włosy okazały się bardziej zachęcające do napisania wiadomości, niż czarne, choć zdobyły mniej dopasowań. Rude teoretycznie znalazły się na szarym końcu, ale pod względem liczby wiadomości okazały się równie skuteczne, co czarne.

Może to oznaczać, że fizyczna atrakcyjność nie jest wcale najważniejsza. Liczy się także to, czy jesteśmy w stanie zaintrygować adoratora.

Zobacz również: Ta fryzura działa na każdego faceta. Nie będziesz chciała się inaczej czesać

Polecane wideo

Kolor włosów zdradza, czy jesteście sobie pisani
Kolor włosów zdradza, czy jesteście sobie pisani - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 4.91 / 5
Ciekawa (Ocena: 4) 30.12.2019 17:06
To w którym kolorze włosów kobieta jest niewidzialna dla mężczyzn? Artykuł nie daje odpowiedzi:(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2019 17:05
Jestem brunetką , w blondzie wyglądam staro . Zakochał się we mnie kiedyś taki chłopak co twierdził , że on tylko blondynki lubi bo myślał , że brunetki mocno owłosione są i mają wąsa , co jest nieprawdą , przynajmniej w moim przypadku . Acha , i wtedy byłam brunetką , blond to był krótki epizod
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2019 17:00
A ja myślałam , że faceci za brunetkami się uganiają 😊, tak jak moi koledzy . Sama myślę , że kolor włosów ni ma znaczenia , albo ktoś jest ładny albo i nie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2019 14:11
Mam swoje bardzo ciemne długie włosy, farbowałam długi czas na blond. Chodziłam do fryzjerów, wydawałam kupę kasy na pielęgnacje, dbałam jak głupia a i tak wyglądałam kiepsko. Włosy szybko traciły kolor po koloryzacji (a chodziłam do bardzo dobrych, nie raz zostawiałam 500-700 zł) i robiły się średnie, matowiały, końcówki się rozdwajały, ogólnie wyglądały niezdrowo, były sztywne. Mocno obcięłam, wróciłam do swojego naturalnego koloru i często słyszę od znajomych czy rodziny, że lepiej bo włosy są błyszczące i zdrowe. Jeśli chodzi o facetów, to mi to wszystko jedno, ale wydaje mi się, że czasami po prostu lepiej mieć własny kolor i zdrowe włosy, niż rozjaśniać i wyglądać średnio przez taką mocną ingerencję.
odpowiedz
kasia (Ocena: 5) 30.12.2019 12:42
Odkąd przefarbowałam włosy na rudo to mam duuużo więcej adoratorów niż kiedy bylam ciemną blondynką :) wielu mężczyzn mówi: "mam do rudych słabość"
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie