Co Twoje włosy mówią o Tobie? Na pewno więcej niż Ci się wydaje...

To ważny element naszego wyglądu.
Co Twoje włosy mówią o Tobie? Na pewno więcej niż Ci się wydaje...
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/207095282849068535/)
07.12.2019

Dbając o swoje włosy raczej nie zastanawiamy się nad tym, co myślą o nich inni. Staramy się utrzymać je w ładzie, myć i pielęgnować, a każdego ranka po prostu spinać je wedle upodobań. Okazuje się, że wygląd naszych włosów może wiele o nas mówić i wpływać na to jak odbierają nas inni. 

Zobacz też: 5 boskich fryzur z najmodniejszą frotką sezonu

fot. unsplash

Co mówią o nas nasze włosy?

Włosy świadczą o Twoim zdrowiu

Kruche i łamliwe, a może lśniące i zdrowe? Stan włosów świadczy o naszym zdrowiu, o tym, jak i czy o siebie dbamy i jaką wagę przywiązujemy do swojego wyglądu. 

Włosy mogą odzwierciedlać Twoją seksualność

Może to być nieco stereotypowe, ale w jakimś stopniu prawdziwe. Np. długie i falowane włosy kojarzą się z romansem, a mężczyźni uwielbiają takie fryzury. Z kolei krótkie i odważne cięcie bardziej kojarzy się ze stylem, modą i podążaniem za trendami. Może być to oznaką pewnej odwagi i otwartości na eksperymentowanie. Z kolei kręcone włosy postrzegane są jako dzikie i mogą być kojarzone z bardziej ryzykownym zachowaniem w sypialni. Również blondynki i kobiety o rudych włosach postrzegane są jako bardziej seksowne.

Włosy odzwierciedlają Twoją osobowość

Kolor włosów, a także cięcie pokazuje, jaką osobą jesteś. Jeżeli lubisz się bawić, jesteś osobą szaloną i pełną życia, nie będziesz bała się eksperymentowania ze swoimi włosami. Odważne cięcie i kolor, a także częste zmiany doskonale odzwierciedlają Twój charakter. Z kolei długie, idealnie ułożone włosy o głębokim stonowanym kolorze mogą być oznaką Twojej perfekcji, a także świadczyć o tym, że przywiązujesz dużą wagę do swojego wyglądu. Niedbale związane włosy z kolei mogą być oznaką bałaganiarstwa i nie zwracania uwagi na wygląd.

Włosy pokazują, jak bardzo spontaniczna jesteś

Jeżeli nie boisz się ryzykować i bez wahania oddajesz się w ręce fryzjera na pewno jesteś bardziej spontaniczna niż osoba, która boi się chociażby podciąć końcówki. Spontaniczność może objawiać się na wiele różnych sposobów, ale z pewnością jednym z nich jest nasza fryzura.

Zobacz też: 5 genialnych trików: jak pielęgnować włosy jesienią i zimą

Polecane wideo

Oto najpiękniejsze włosy na świecie. Jeszcze niedawno wypadały jej garściami
Oto najpiękniejsze włosy na świecie. Jeszcze niedawno wypadały jej garściami - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.12.2019 14:51
To prawda, włosy mogą mówić wiele :) Moje są zdrowe dzięki temu, że używam naturalnego szamponu kaminomoto. Nie mam przez to łupieżu, włosy są mocne i gęste. Zdrowo się odżywiam, zażywam witaminy to również ma wpływ na kondycję włosów ale i całego organizmu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.12.2019 10:17
Jak dla mnie włosy mówią, że jeżeli ktoś o nie dba to je myje, czesze, obcina. Natomiast kolor i fryzura świadczy albo o ekstrawagancji albo właśnie o profesjonaliźmie, bo nie każdy może sobie pozwolić na to pracując na ważnym stanowisku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie