Mity na temat włosów, w które NATYCHMIAST powinnaś przestać wierzyć

Wcale nie pomagają naszym włosom...
Mity na temat włosów, w które NATYCHMIAST powinnaś przestać wierzyć
Fot. iStock
06.12.2019

Od wieków krążą różne mity dotyczące włosów, pielęgnacji skóry czy zdrowia. Skoro tak wiele osób o nich mówi, często po prostu zaczynamy w nie wierzyć i stosować je na własnej skórze. Okazuje się, że zazwyczaj mijają się one z prawdą i tylko nam szkodzą. Włosy bez wątpienia są wizytówką kobiety i każda z nas robi wszystko, aby poprawić ich wygląd. Czego jednak kategorycznie powinnaś unikać? Oto mity dotyczące włosów, w które powinnaś przestać wierzyć!

Zobacz też: 4 zaskakujące nawyki, które niszczą Twoje włosy

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/653584964652106468/)

Najpopularniejsze mity dotyczące włosów

1. Regularne podcinanie końcówek = wzrost włosów

Na pewno niejednokrotnie słyszałaś, że podcinanie końcówek sprawia, że nasze włosy rosną szybciej. Niestety jest to mit... Podcinanie końcówek zapobiega rozdwajaniu się włosów oraz pomaga utrzymać je w dobrej kondycji. Nie pomoże Ci to jednak przyspieszyć ich wzrostu. 

2. Nie można ciągle używać tego samego szamponu

Używanie tego samego szamponu przed długi czas nie jest dobre dla naszych włosów? Bzdura! To z pewnością świetny chwyt marketingowy, który jednak nie ma nic wspólnego z prawdą. Nie musisz rezygnować ze swojego ulubionego produktu i wiedz, że będzie on działał.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/267401296611994144/)

3. Wyrywanie siwych włosów sprawi, że nie będą one rosły

Młode kobiety, które zauważą u siebie pierwsze siwe włosy mają tendencję do ich wyrywania. Niestety nie jest to dobry nawyk i wcale nie rozwiąże problemu siwiejących włosów. Wręcz przeciwnie, skubanie pojedynczych włosów podrażnia mieszki włosowe, przez co włosy mogą rosnąć słabsze.

4. Rozczesywanie włosów powinniśmy zaczynać od góry

Choć może wydawać się to naturalne, absolutnie powinniśmy tego unikać. Żeby włosy nie wypadały i nie łamały się powinniśmy czesać je od dołu kierując się ku górze. Dodatkowo włosy powinny być już lekko wysuszone.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/268245721525273815/)

5. Spanie z rozpuszczonymi włosami pomaga im rosnąć

Istnieje mit, że spanie z rozpuszczonymi włosami pozwala skórze głowy oddychać, przez co włosy rosną szybciej. Jest to totalna bzdura! W rzeczywistości rozpuszczone włosy będą się plątać a pocierane o poduszkę - niszczyć. Najlepsze co możemy zrobić dla naszych włosów to spanie w luźnym koku na czubku głowy.

6. W pewnym momencie włosy przestają rosnąć

Być może słyszałaś mit, że w pewnym momencie nasze włosy przestają rosnąć, jeśli osiągną pewną optymalną długość. Cóż, jest to nieprawdą. Włosy mogą rosnąć wolniej, ale nie w ogóle. Wszystko zależy od Twojej diety i obchodzenia się z nimi na co dzień.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/259379259775717289/)

7. Zima woda jest lepsza dla naszych włosów

Zimna woda wcale nie wpływa na kondycję naszych włosów. Choć wydaje nam się, że takie płukanki sprawiają, że nasze włosy stają się bardziej błyszczące, w rzeczywistości może ona nie poradzić sobie z pozbyciem się produktów z powierzchni włosów. Z kolei gorąca woda niszczy włosy, dlatego najlepsza okazuje się woda letnia. 

8. Stosowanie żywności na włosy to najlepsza odżywka

Wiele mówi się o tzw. super foodach. Jednak stosowanie majonezu czy oliwy z oliwek na włosy wcale nie przyniesie wymiernych korzyści. Choć nie zaszkodzi to naszym włosom, komercyjne odżywki zawierają specjalne kompozycje składników odżywczych, które najlepiej radzą sobie z różnymi rodzajami włosów. Upewnij się jednak, że nie mają one w składzie alkoholu, sylikonów czy środków wysuszających, takich jak siarczany.

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/491947959298134626/)

Zobacz też: 5 boskich fryzur z najmodniejszą frotką sezonu

Polecane wideo

Oto najpiękniejsze włosy na świecie. Jeszcze niedawno wypadały jej garściami
Oto najpiękniejsze włosy na świecie. Jeszcze niedawno wypadały jej garściami - zdjęcie 1

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
maria (Ocena: 5) 23.04.2020 20:44
dokładnie, majonez na włosach nic nie zmieni, trzeba je odżywić od wewnątrz, raz zniszczony włos już się nie naprawi.. ja biorę na włosy medere mederelab.pl/produkt/meme-look-produkt/?utm_source=MC&utm_medium=BL&utm_campaign=OG i rosną piękne i grubsze, ale na długości są zniszczone i już nic z tym nie zrobię... żaden szampon czy odżywka nie pomoże
odpowiedz

Polecane dla Ciebie