4 zaskakujące nawyki, które niszczą Twoje włosy

Jakie błędy kobiety popełniają w codziennej pielęgnacji oraz jak zmienić je w odpowiedni rytuał piękna dla każdego rodzaju włosów?
4 zaskakujące nawyki, które niszczą Twoje włosy
Fot. Unsplash
28.11.2019

Bardzo często problemy z włosami powstają z powodu niewłaściwej codziennej pielęgnacji oraz nawyków, do których nie przywiązujemy uwagi, a mają one ogromny wpływ na nasze włosy.

Jakie błędy kobiety popełniają w codziennej pielęgnacji oraz jak zmienić je w odpowiedni rytuał piękna dla każdego rodzaju włosów?

Polecamy także: Najpiękniejsze fryzury do okrągłej twarzy

Co niszczy włosy?

Nakładanie szamponu na całą długość włosów

Szampon należy nakładać bezpośrednio na skórę głowy masującymi ruchami. Aby dokładnie umyć włosy, nie musisz nakładać szamponu na całą długość włosów, dlatego że piana, która tworzy się z samego produktu, jest rozprowadzana z wodą po całej ich długości. Dodatkowo takie nakładanie szamponu eliminuje ze skóry głowy wydzieliny łojowe, co może wywołać kruchość i suchość włosów, szczególnie na ich końcach.

Czesanie mokrych włosów 

Bez względu na to, że mokre włosy dużo łatwiej poddają się czesaniu, należy czesać tylko suche włosy. Jeśli chcesz uniknąć bardzo splątanych pasm, ostrożnie przeczesz włosy bezpośrednio przed wzięciem prysznica. W takim przypadku wystarczy umyć włosy delikatnymi ruchami, masując skórę głowy, a włosy nie będą się plątać.

Wycieranie włosów ręcznikiem po kąpieli

Aby przyspieszyć proces suszenia włosów, często po umyciu wiele kobiet intensywnie wyciera włosy ręcznikiem. To błąd! Energiczne wycieranie włosów powoduje otwieranie ich łusek. Kiedy łuski są zamknięte, włosy lśnią, odbijają światło, wyglądają gładko i zdrowo. Natomiast kiedy łuski włosów są uszkodzone oraz otwarte, włosy są puszyste, matowe i nie układają się odpowiednio przy każdej stylizacji. Wystarczy delikatnie poklepać włosy ręcznikiem.

Częste i intensywne czesanie włosów niewłaściwą szczotką

...z ostrymi zębami oraz taką, która ma grzebnie z metalu nie tylko uszkadza włosy, ale także rani skórę głowy. Najlepiej sprawdzi się więc szczotka z miękkim włosiem, która dobrze rozdzieli kosmyki nie uszkadzając ich. Pamiętaj, aby używać suszarki do włosów z koncentratorem przepływu powietrza. Dzięki temu zaoszczędzimy czas na stylizacji a włosy nie będą przepalone od zbyt gorącego powietrza.

Zobacz także: 5 boskich fryzur z najmodniejszą frotką sezonu

Mat. prasowe

Polecane wideo

Zdjęcia dziewczyn, które... SAME obcięły sobie włosy. Odwaga się opłaciła?
Zdjęcia dziewczyn, które... SAME obcięły sobie włosy. Odwaga się opłaciła? - zdjęcie 1

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie