Co wybrać: zmywalne czy półtrwałe farby do włosów?

Podpowiadamy, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia.
Co wybrać: zmywalne czy półtrwałe farby do włosów?
fot. iStock
17.06.2019

Lato, a wraz z nim wyjazdy i festiwale, z pewnością sprzyjają temu, aby pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i zrobić coś, na co nie zdecydowałybyśmy się przez większość roku. A może by tak pomalować włosy na jakiś odlotowy, nietypowy kolor, którego nie nosisz na co dzień? Sprawdziłyśmy działanie trzech linii farb zmywalnych i półzmywalnych marki Joanna. Chcesz zrobić mały eksperyment, a może jesteś zdecydowana na trwalszy efekt? Podpowiadamy, który produkt będzie dla Ciebie idealny w zależności od Twoich potrzeb i… wakacyjnych planów!

Farby zmywalne Joanna Color Spray 

Farby w formie sprayu są bardzo wygodne, bo dzięki temu możesz z łatwością i precyzyjnie pofarbować wybrane partie włosów: same końcówki, pasemka, grzywkę lub całe włosy. Kolor jest widoczny od razu po nałożeniu, a jego intensywność zależy od tego, ile produktu zaaplikujesz na włosy.

Farby Joanna Color Spray, cena: ok 11 zł / 150 ml

W linii znajduje się 5 pastelowych odcieni: fiolet, niebieski, turkusowy, srebrny i różowy. Ze względu na jasną tonację, najlepszy efekt osiągną jasne blondynki lub posiadaczki rozjaśnianych włosów. Farba utrzymuje się na włosach maksymalnie do 3 myć.

Farby półtrwałe: saszetki Joanna Fluo Color i Pastel Color

Fluo Color i Pastel Color to z kolei linie preparatów półtrwale koloryzujących (półzmywalnych), które utrzymają się znacznie dłużej, bo przez minimum 10-15 myć. Jeżeli masz przed sobą dłuższy urlop, podczas którego chciałabyś zachwycać oryginalnym kolorem włosów, będzie to dla ciebie idealna opcja.

W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz wybrać delikatniejsze lub bardziej intensywne kolory. Jeżeli marzysz o subtelnym efekcie, odpowiednia będzie dla ciebie linia Pastel Color. Znajdują się w niej 4 odcienie: srebrny, jeansowy, turkusowy i różowy. Farby Pastel Color utrzymują się na włosach minimum 10 myć.

 

Farby Joanna Pastel color, cena: ok. 5,70 zł / saszetka

Opcją dla bardziej odważnych będzie z kolei linia Fluo Color, w której znajdziesz 4 bardziej intensywne, soczyste odcienie: granat, turkus, czerwień i róż.

Z tymi kolorami możesz spędzić jeszcze więcej czasu, bo farby Fluo Color utrzymują się na włosach minimum 15 myć. Dodajmy, że najlepszy efekt osiągniesz na bardzo jasnym blondzie, jasnym blondzie lub na włosach rozjaśnianych.

Farby Joanna Fluo color, cena: ok. 5,70 zł / saszetka

Forma saszetki w przypadku farb Pastel Color i Fluo Color jest bardzo wygodna i łatwa w użyciu, możesz ją z powodzeniem zabrać ze sobą w podróż, oczywiście jeżeli na miejscu będziesz miała dostęp do bieżącej wody. Co zapewne ważne dla wielu z fanek koloryzacji, produkt nie zawiera utleniacza i amoniaku, dzięki czemu jest bardzo łagodny dla struktury włosów.

Oczywiście tak, jak w linii Color Spray, w przypadku tych saszetek mamy pełną dowolność koloryzacji. Możemy dowolnie farbować zarówno wybrane pasma, jak i całe włosy.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.06.2019 15:53
ja do tego typu odcieni wybieram płukanki cameleo, świetne są
odpowiedz

Polecane dla Ciebie