Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingach do skóry głowy

Dowiedz się, jak dobrać odpowiedni peeling do typu skóry i jak go używać.
Wszystko, co musisz wiedzieć o peelingach do skóry głowy
fot. Jernej Graj / Unsplash
05.06.2019

Peelingi przeznaczone do skóry głowy staja się coraz popularniejsze. Ich stosowanie wiąże się z licznymi korzyściami, dlatego zwolenników tego rodzaju pielęgnacji stale przybywa. Co warto wiedzieć o peelingach skóry głowy i jak je stosować?

Peeling skóry głowy – dlaczego warto?

Na skórze głowy stale gromadzi się łój, pot oraz martwy naskórek. Gromadzenie tych niepożądanych wydzielin może przyczynić się do wzmożonego wypadania włosów, ich osłabienia i szybszego przetłuszczania się. Do sprawnego usunięcia wszelkich zanieczyszczeń ze skóry głowy warto zastosować peelingi dobrane do typu skóry. Dzięki wmasowaniu ich w skórę pozbędziecie się wszelkich niechcianych wydzielin i martwego naskórka. Skóra jest odświeżona, a krążenie jest pobudzone, dzięki czemu cebulki włosa są lepiej odżywiane. Tak przygotowany skalp lepiej wchłania substancje zawarte we wcierkach i odżywkach.

Przetłuszczająca się skóra głowy

Szybko przetłuszczająca skóra głowy jest koszmarem wielu z nas. Bardzo często problemem jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych, co warto skonsultować ze specjalistą. Możecie jednak przetestować domowy sposób, który pomoże zachować świeże włosy przez dłuższy czas. Polecamy przetestować drobnoziarniste peelingi na bazie kwasu salicylowego, który cechuje się działaniem antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Warto pielęgnację wzbogacić o dodatkowe żele przeznaczone do stosowania na skórę głowy, jednocześnie rezygnując z ciężkich odżywek.

Łupież i problemy skórne

Jeśli zmagacie się z łupieżem, peeling pomoże szybko pozbyć się lub zminimalizować ten problem. Wybierajcie produkty, które w składzie posiadają substancje o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwdrożdżakowym i antybakteryjnym. Doskonale sprawdzą się peelingi z olejkiem z drzewa herbacianego czy olaminą piroktonową. Unikajcie z kolei mocno podrażniających produktów z silnymi substancjami aktywnymi. Duży wybór peelingów do skóry głowy z naturalnym składem znajdziecie na https://triny.pl/212-peeling-skory-glowy.

Skóra sucha i wrażliwa

Sucha i wrażliwa skóra głowy wymaga specjalnego traktowania. Zrezygnujcie ze wszystkich produktów, które w swoim składzie posiadają mocno wysuszające alkohole oraz substancje o działaniu złuszczającym. Szukajcie peelingów drobnoziarnistych wzbogaconych o naturalne olejki i wyciągi o łagodzącym działaniu. Wiele osób decyduje się na peelingi chemiczne posiadające w składzie mocznik, kwas mlekowy, pantenol i alantoinę.

Czego unikać?

Bez względu na rodzaj skóry głowy, unikajcie peelingów z ostrymi, grubymi kawałkami drobinek. Nie tylko mogą one sprawić, że skóra głowy będzie mocno podrażniona, ale dodatkowo często powodują niszczenie włosów poprzez ich mechaniczne uszkadzanie. Gruboziarnistych peelingów powinny unikać też osoby początkujące, które nie mają jeszcze wprawy w stosowaniu tego typu produktów.

Peeling skóry głowy świetnie sprawdzi się zarówno, gdy wasze włosy i skóra głowy są całkowicie zdrowe, jak i w momencie, gdy zmagacie się z łupieżem czy nadmiernym łojotokiem. Regularne stosowanie zagwarantuje poprawę gęstości włosów – będą dłużej świeższe i lśniące. Aby zmaksymalizować skuteczność peelingów, pamiętajcie o dobraniu ich do rodzaju naszej skóry głowy.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.06.2019 10:26
Peeling rzadko robię, raz na jakiś czas, tak to cały czas stosuje szampon kaminomoto, który zwalcza łupież. Od kiedy go używam to skóra głowy ani mnie nie swędzi ani włosy się szybciej nie przetłuszczają.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie