Jak prostować włosy, aby ich nie zniszczyć?

Cztery zasady, o których powinnaś pamiętać.
Jak prostować włosy, aby ich nie zniszczyć?
Fot. iStock
17.04.2019

Proste cięcie bez cieniowania jest tej wiosny jednym z najgorętszych fryzjerskich trendów. W wielkim stylu wracają minimalistyczne uczesania z idealnie prostymi włosami. Niestety, od wielu lat zniszczone prostowaniem włosy spędzają sen z powiek fankom tego rodzaju stylizacji. Podpowiadamy, jak osiągnąć idealnie proste pasma bez ryzyka ich przesuszenia.

Intensywnie nawilżaj włosy

To właśnie w odpowiednim nawilżeniu włosów tkwi cały sekret udanego i bezpiecznego prostowania. Zadbaj szczególnie o końcówki – są najcieńsze i najbardziej podatne na zniszczenia. Dobrze nawilżone kosmyki będą też się lepiej układać.

fot. iStock

Dokładnie wysusz włosy

Zasada ta dotyczy każdego rodzaju stylizacji, również kręcenia fal czy loków. Przed modelowaniem włosy muszą być delikatnie, ale dokładnie wysuszone. To wymaga odrobiny więcej czasu, ale kosmyki z pewnością ci się za to odwdzięczą.

Zabezpiecz włosy odpowiednim preparatem

Za każdym razem nałóż na włosy preparat chroniący je przed działaniem podwyższonej temperatury. Może to być specjalny spray, krem lub naturalny olejek.

Uważaj z temperaturą

Aby temperatura prostownicy była bezpieczna dla włosów, powinna wynosić maksymalnie 210 stopni. Jak nie doprowadzić do przegrzania urządzenia? Zainwestować w takie, które samo, na bieżąco, będzie kontrolowało temperaturę! Przykład? Prostownica Philips. Posiada ona nie tylko inteligentny czujnik temperatury, który nie dopuszcza do przesuszenia włosów, ale również ruchome, tytanowe płytki, które od razu zmienią swoją pozycję, jeżeli ściśniesz prostownicę zbyt mocno.

Prostownica Philips MoistureProtect HP8374/00 / fot. materiały prasowe

Advertisement

Advertisement

Polecane wideo

Polecane dla Ciebie