Domowe sposoby, dzięki którym odżywisz włosy po zimie

Zniszczone włosy? Napraw je!
Domowe sposoby, dzięki którym odżywisz włosy po zimie
fot. FreestocksOrg / Unsplash
13.02.2019

Po pożegnaniu zimy warto porządnie zabrać się za regenerację swojego ciała, aby było gotowe na pierwsze promienie wiosny. Naprawa uszkodzonych po zimie włosów jest jednym z trudniejszych do wykonania zadań. Bez odpowiednich preparatów oraz wiedzy, jak to zrobić, wykonywane zabiegi mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Do takich ekstremalnych zadań służą profesjonalne kosmetyki – takie same, które wykorzystywane są w salonach fryzjerskich. Na szczęście. większość z nich jest również dostępna dla osób nie związanych z fryzjerstwem. Oznacza to, że za dużo mniejsze pieniądze można uzyskać efekt profesjonalnej odbudowy i pielęgnacji zniszczonych włosów. Jak tego dokonać?

Wybadaj swoje potrzeby

Aby cała kuracja włosów była skuteczna, należy dokładnie przyjrzeć się swoim włosom. Jakiego są typu, czy są suche i zniszczone? Mają tendencję do łamania się i puszenia? Jeśli tak, to prawdopodobnie potrzebują szczególnie intensywnej terapii odżywczej. Marka profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów Kérastase posiada w swojej ofercie bardzo ciekawą linię produktów dla wyjątkowo osłabionych i zniszczonych włosów. Widoczne efekty – poprawa struktury włosów, odżywienie i wygładzenie na całej długości – to prawdopodobnie zasługa kap, czyli specjalnych białek, które stanowią ponad połowę naturalnej struktury włosa (reszta to keratyna). Te mikroproteiny są właśnie dodatkiem do specjalistycznej serii Resistance.

Pojedynczo czy serią?

Jedną z wyjątkowo ważnych kwestii, których nie można pominąć przy domowej regeneracji włosów, jest wykorzystywanie podczas zabiegów całej serii kosmetyków. Najlepiej postawić na szampon, odżywkę i maskę tej samej linii. Czemu? Dobre firmy produkujące kosmetyki do pielęgnacji włosów, przed wprowadzeniem ich na rynek poddają je dokładnej analizie i badaniom. Korzystanie z tej samej linii sprawia, że kolejne etapy pielęgnacji – oczyszczanie, odżywianie, regeneracja – są całkowicie do siebie dopasowane z uwagi na kompatybilność składu. Stosowanie tej samej serii produktów jest również wygodniejsze – producent jasno określa, co i kiedy wypada użyć i na dodatek gwarantuje doskonały rezultat. Kolejną kwestią, która dotyczy osób o wrażliwej skórze, jest znalezienie jednej, określonej marki kosmetyków do włosów, która nie będzie wywoływać podrażnień. Jeśli jeden produkt nie wywoła reakcji alergicznej, oznacza to, że pozostałe również będą obojętne dla wrażliwej skóry głowy. Analogicznie – Szampon Kérastase Resistance, odżywka, maska Kérastase Resistance Thérapiste i serum to cała profesjonalna seria, której powinno się używać zgodnie z zaleceniem specjalistów. Użycie pełnej gamy produktów przynosi wielopłaszczyznową regenerację i wymierne rezultaty. Regularne mycie głowy odżywczym szamponem, następnie nałożenie na kilka minut odżywki, a raz w tygodniu stosowanie regenerującej maski i w razie potrzeby serum z tej samej gamy, to wysoce skuteczna terapia – taka jak w profesjonalnym salonie. Dzięki uzupełniającemu się działaniu, pełna seria kosmetyków (szampon, odzywka, maska i serum) uporają się nawet z najbardziej osłabionymi włosami.

Kobiety, których włosy po zimie nadal cieszą się dobrą kondycją, według zaleceń ekspertów, również powinny stawiać na całą serię produktów do pielęgnacji Kérastase. Jednak zamiast mocno regenerującej linii mogą wybrać produkty nadające się bardziej do rutynowej pielęgnacji, ukierunkowane na codzienne potrzeby włosów, np. gamę kosmetyków do włosów farbowanych. Od zawsze wiadomo, że lepiej zapobiegać niż zwalczać – prewencyjna i kompleksowa pielęgnacja jest czasem ważniejsza niż regeneracja.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.02.2019 15:35
Odkryłam niedawno naturalne kosmetyki cameleo natural. po ich stosowaniu stan moich włosów poprawił się wręcz niewiarygodnie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.02.2019 10:49
Maseczka z avocado dobrze odżywia włosy. Mam też specjalny szampon kaminomoto, który je wzmacnia. Jak mi zaczęły wypadać to szukałam kosmetyków naturalnych co nie obciążają włosów a je odbudowują. I jak równolegle używam szamponu i odżywki to włosy dobrze wyglądają.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie