Wypadają ci włosy i próbowałaś już wszystkiego? Oto jeszcze jedno rozwiązanie

Być może warto zastanowić się nad przeszczepem włosów.
Wypadają ci włosy i próbowałaś już wszystkiego? Oto jeszcze jedno rozwiązanie
fot. Katarina Sikuljak / Unsplash
16.01.2019

Wypadanie włosów to normalne zjawisko, pod warunkiem, że nie następuje we wzmożonej ilości. Jeżeli tracisz włosy w większej liczbie niż zazwyczaj, a w ich miejscu nie odrastają nowe, warto zastanowić się nad źródłem tego niepokojącego objawu. Przyczyny mogą być różne. Może to być następstwo nieodpowiedniej, ubogiej w substancje odżywcze i witaminy diety, stresu, a także chorób - łysienia czy niedoczynności tarczycy. Jeśli źródłem problemu okazuje się łysienie wielorakiego rodzaju, warto rozważyć zabiegi polegające na przeszczepie włosów.

Innowacja w technologii przeszczepu włosów. Poznaj S.A.F.E.R.!

Przeszczep włosów to popularny zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej, którego procedura udoskonalania sięga kilkudziesięciu lat. Do tej pory wyróżniono dwie główne metody:

- FUT - polega na wycięciu paska owłosionej skóry, przeszczepieniu jej w problematyczne miejsce i zszycie rany szwem kosmetycznym. Wiąże się z wysokim ryzykiem wystąpienia powikłań w postaci blizn;

- FUE - następuje pobranie mieszków włosowych i wszczepienie ich w miejsce biorcze. Jest to skuteczna metoda, jednak jej możliwości są ograniczone ze względu na możliwość aplikacji maksymalnie 2000 mikroprzeszczepień.

Specjaliści ciągle opracowują nowe, coraz lepsze techniki przeszczepu włosów. Zapytaliśmy więc ekspertów z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Krakowie o najnowocześniejszą i najlepszą metodę pozwalającą zamaskować łysienie. Jak udało nam się dowiedzieć, za innowację w technologii przeszczepu włosów uważa się metodę S.A.F.E.R. (z ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Re-impantation), która jest unowocześnioną i rozszerzoną wersją metody FUE. S.A.F.E.R. to innowacyjne urządzenie, pozwalające na szybką i mało inwazyjną transplantację włosów. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia polega na przeszczepie autologicznym, czyli przeniesieniu własnych mieszków włosowych pacjenta z okolic skóry owłosionej, nie tylko głowy, lecz także z innych obszarów, takich jak klatka piersiowa, broda, kończyny, plecy, w miejsce objęte łysieniem. Na samym początku urządzenie wykonuje mikronacięcia na głębokości 1 mm na skórze, pobiera mieszki włosowe, wykorzystując podciśnienie, dzięki czemu nie uszkadza cebulek włosowych. Następnie stosuje się pneumatyczne głowice, które umiejscawiają mikroprzeszczepy w mikronacięciach. Przy odpowiednio wykonanym zabiegu przeszczep mieszków włosowych metodą S.A.F.E.R. stymuluje prawidłowe funkcjonowanie oraz produkowanie włosa przez resztę życia.  

Lekarze szczególnie zalecają wykonanie przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. przy dolegliwościach, takich jak łysienie androgenowe, łysienie pourazowe, łysienie po oparzeniach, łysienie po napromienieniu, blizny pooperacyjne, ubytki owłosienia w okolicach brwi, brody i wąsów.

Efekty i bezpieczeństwo przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R.

Przeszczep włosów najnowocześniejszą metodą S.A.F.E.R. zapewnia przywrócenie produkcji włosa w miejscu objętym wzmożonym wypadaniem. S.A.F.E.R. daje dużą skuteczność, a także eliminuje możliwość wystąpienia uszkodzeń cebulki czy mieszków włosowych, dzięki czemu w ciągu kilku dni następuje zakorzenianie się włosa w nowych miejscach i stymulowanie ich do wzrostu. Mało inwazyjna technika transplantacji powoduje, że, w przeciwieństwie do starszych metod, nie ma ryzyka powstania blizn czy innych defektów skórnych. Zabieg trwa dość długo, jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym, jednakże już w ciągu kolejnych dni pacjent może wrócić do codziennych aktywności. Nie wymaga się hospitalizacji. Po zabiegu możliwe jest wystąpienia obrzęku, swędzenia czy odrętwienia miejsc poddanych przeszczepowi, jednak jest to normalne zjawisko i mija w krótkim czasie. Kompletne efekty zabiegu w postaci pełnego wzrostu włosa dostrzegalne są po około roku od wykonania przeszczepu metodą S.A.F.E.R.

Zabieg przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. jest przeprowadzany między innymi w Centrum DER-MED w Krakowie. Po więcej informacji zajrzyj na stronę internetową Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.01.2019 10:32
przeszczep włosów może i jest dobrym rozwiązaniem tylko problemem jest kwota.. niestety zabieg kosztuje trochę. ja to sięgnęłam po inne rozwiązanie jak mi włosy lecieć zaczęły. używam szamponu i odżywki kaminomoto kosmetyki są przeznaczone dla osłabionych włosów z tendencją do wypadania i działają. myslałam że to pic na wodę będzie a tu jestem zadowolona z efektów. włosy tak szybko nie odrastją to wiadoma sprawa ale powoli baby hair zaczynają się pojawiać więc jest dobrze. i przede wszystkim cena nie przeraża
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.01.2019 08:22
Ja zmagałam się z wypadaniem włosów przez 2 lata, robiłam badania (wszystko w normie), stosowałam różne szampony, przestałam suszyć włosy. Poszłam do kliniki chyba "hair medica", lekarz zrobiła ma usg skóry głowy, badanie pokazało, że mam pozatykane cebulki włosów i drodziła peeling do skóry głowy. Kazała kupić w ich sklepie medycznym -cena prawiee 400 zł... W rossmanie kupiłam peeling "siberica" i jak ręką odjął, włosy przestały wpadać a w połączeniu z alpecinem albo zamiennie z biotebalem mam ich o wiele więcej niż miałam. Peeling trzeba wymieszać z szamponem i potrzymać na głowie ok 3-5 min. POLECAM!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie