Idealne loki jak po wyjściu od fryzjera? Wystarczy suszarka i... plastikowa butelka. Internet zwariował na punkcie tej sztuczki!

Efekty są naprawdę spektakularne!
Idealne loki jak po wyjściu od fryzjera? Wystarczy suszarka i... plastikowa butelka. Internet zwariował na punkcie tej sztuczki!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/omgartistry/https://www.instagram.com/ayleenehair/)
19.11.2018

Kręcone włosy albo zmysłowe fale to marzenie wielu kobiet. Zazwyczaj pragną ich zwłaszcza te z nas, które matka natura obdarzyła zupełnie prostymi włosami. Z kolei te panie, które od dziecka mogą cieszyć się loczkami, marzą o tym, żeby ich włosy były idealnie proste i gładkie. Tak już chyba po prostu jest ;)

Zobacz również: Wysuszyła włosy za pomocą… SITKA! Efekt? To po prostu trzeba zobaczyć…

Jeżeli masz proste włosy, ale zawsze marzyłaś o tym, aby spływały po twoich ramionach piękną kaskadą, na pewno wypróbowałaś wszelkie możliwe triki, aby uzyskać taki efekt. Niestety nie każdemu się to udaje. Niektórzy nie mają też zdolności manualnych, a każda próba wyczarowania loków przy pomocy lokówki czy prostownicy kończy się katastrofą, a wręcz oparzeniami. Ale wygląda na to, że jest nadzieja! W Internecie pojawiło się właśnie mnóstwo filmików pokazujących naprawdę genialny i banalnie prosty sposób na to, jak samodzielnie stworzyć na głowie idealne loki.

Mowa o #blowthebottlechallenge, czyli kolejnym internetowym wyzwaniu, które licznie podejmują blogerki urodowe i nie tylko. Jak sama nazwa wskazuje, challenge nie obejdzie się bez butelki po wodzie mineralnej i suszarki do włosów. Przydadzą się też nożyczki, przy pomocy którym należy uciąć górną część butelki, a także ostry nóż, którym trzeba wykonać z boku naczynia podłużny otwór. Co dalej? Zobaczcie same!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olivia Smalley OMG Artistry (@omgartistry) on

Jak same widzicie, #blowthebottlechallenge daje naprawdę spektakularne efekty. Parę chwil i powstają loki, których nie powstydziłby się nawet najlepszy stylista fryzur! Ale uwaga - trzeba pamiętać o paru bardzo ważnych rzeczach. Po pierwsze warto wybrać taką butelkę po wodzie, która będzie nieco grubsza niż przeciętnie. To dlatego, że pod wpływem gorącego strumienia powietrza z suszarki plastik bardzo szybko się nagrzewa. Jeśli wybierzesz butelkę wykonaną z cienkiego plastiku istnieje ryzyko, że zacznie się topić, a pamiętaj, że w środku są twoje kosmyki! Dla dodatkowego zabezpieczenia włosów warto też zmniejszyć poziom nawiewu w suszarce. Inną sztuczką, którą warto mieć na uwadze, jest to, aby wcześniej delikatnie zwilżyć włosy albo spryskać je termoochronnym sprayem. Na koniec warto dodać, że #blowthebottlechallenge może nie udać się na włosach, które wcześniej były prostowane.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/omgartistry/)

O tym, jak genialna jest ta metoda kręcenia włosów, przekonują nawet profesjonalni styliści fryzur. Na własnych włosach przetestowała ją Olivia Smalley z OMG Artistry, która nagrała filmik dokumentujący jej wyzwanie na Instagramie - obserwuje ją tam 140 tys. fanów! Skoro więc nawet najwięksi styliści potwierdzają, że ta sztuczka działa, chyba coś w tym jest.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ayleene Hair Video Tutorials✂️ (@ayleenehair) on

Podejmiecie #blowthebottlechallenge? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać, jakie są wasze efekty!

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego faceci wolą kobiety z kręconymi włosami?

Celine Centino wydała fortunę na operacje plastyczne. Jej nowy wygląd zwala z nóg!
Celine Centino wydała fortunę na operacje plastyczne. Jej nowy wygląd zwala z nóg! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Aleksandra (Ocena: 5) 26.11.2018 23:33
Akurat dziś zastanawiałam się jak łatwo zrobić sobie loki! Idealnie trafiliście! Dzięki! ;)))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.11.2018 22:02
Haha spróbuje :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie