Widzisz, że twój facet niewłaściwie dba o włosy? Oto, jak zapobiec poważniejszym problemom!

Sprawdzamy, z jakich środków należy korzystać i jak dbać o nasze włosy, by nie niszczyły się tak szybko.
Widzisz, że twój facet niewłaściwie dba o włosy? Oto, jak zapobiec poważniejszym problemom!
fot. Karina Carvalho / Unsplash
06.11.2018

Przyczyny uszkodzeń włosów

Zanim zaczniemy zapobiegać, warto wiedzieć jakie czynniki prowadzą do zniszczenia naszych włosów. 

Najgorsze są preparaty chemiczne. Wszelkiego typu zabiegi upiększające, takie jak farbowanie włosów czy ich rozjaśnianie prowadzą do naruszeń struktury włosa. Rozjaśnianie jest o tyle niebezpieczne, że drastycznie zmniejsza odporność na zrywanie włosów. Włosy, które zostały poddane zabiegom chemicznym są bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne w trakcie czesania i szczotkowania. Należy więc szczególnie uważać, gdy czeszemy farbowane włosy. Bardzo łatwo je wtedy zniszczyć. Równie niebezpieczne jest suszenie przy użyciu wysokiej temperatury. Włos staje się wtedy kruchy i łamliwy. Zdecydowanie lepiej jest suszyć włosy naturalnie, a suszarki używać tylko w sytuacjach kryzysowych. 

Nie można zapominać również o jednym z problemów cywilizacyjnych, jakim jest wypadanie włosów. Trafi on przede wszystkim mężczyzn, którzy jak wiadomo rzadko dbają o swoje włosy. Z tego powodu warto zainwestować w szampon przeciw wypadaniu włosów, który przedłuży życie naszych włosów na głowie.

Jakie kosmetyki na włosy?

Większość z nas korzysta tylko i wyłącznie z szamponów. Od czasu do czasu zdarza się nałożyć na nie jakąś odżywkę. Jest to zrozumiałe, gdyż jeśli włosy są w dobrej kondycji to nie potrzebują nic więcej. Dużo gorzej zaczyna robić się, gdy włosy zaczynają się niszczyć. Wtedy może się okazać, że na działanie jest już za późno. Warto więc pomyśleć wcześniej o odpowiedniej pielęgnacji włosów by nie dochodziło do tego typu problemów.

Warto zastanowić się nad stosowaniem olejków. Bardzo popularny olejek rycynowy wsmarowany we włosy świetnie nawilża je i odżywia. Zarówno on, jak i inne olejki pomagają wygładzić włosy i odbudować ich strukturę. Nakładanie olejku to bardzo prosty i szybki zabieg, który nada włosów blasku i uczyni je silniejszymi. 

Włosy lubią wypadać, jeśli są przesuszone i zniszczone. Żeby zapobiec temu procesowi warto pomyśleć o serum do włosów, który regularnie stosowany nawilży włosy i zabezpieczy je przed działaniem warunków atmosferycznym. Serum może być świetnym pomysłem na prezent dla mężczyzny, który ma problem z włosami. 

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
Hesus (Ocena: 1) 09.11.2018 09:14
Jakoś na załączonym obrazku nie widać, że ten facet niewłaściwie dba o włosy. Ma je fajniejsze niż niejedna kobieta i nie jedna.... fryzjerka, bo one zazwyczaj mają najbardziej zniszczone włosy.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie