Komunijne fryzury. Odpowiednie dla małych dziewczynek?

Oto najmodniejsze propozycje.
Komunijne fryzury. Odpowiednie dla małych dziewczynek?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nostalgiabypatti/ & https://www.instagram.com/photographyzamora/)
20.04.2018

Już niedługo rozpoczną się uroczystości pierwszej komunii świętej. To właśnie wtedy wierni katolicy przyjmują po raz pierwszy sakrament Eucharystii. Podczas wydarzenia trzeba wyglądać godnie. W wielu kościołach wszystkie dzieci noszą alby, ale w niektórych dziewczynki mają na sobie białe sukienki, a chłopcy garnitury.

Zobacz także: Cała prawda o Pierwszej Komunii: Przyjęcie w restauracji, drogie prezenty i...

Oprócz stroju ważne są też dodatki oraz uczesanie. W przypadku chłopaków nie ma problemu – większość z nich ma krótko ostrzyżone włosy. Jeżeli chodzi o dziewczynki, mogą one wybierać z wielu fryzur oraz ozdób do włosów. Najczęściej widziemy je w rozpuszczonych włosach albo w kokach, ale są matki, którą robią wszystko, aby ich córki wyróżniały się w tłumie.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałaś, jak będzie wyglądać twoja córka, publikujemy inspiracje z Instagrama. Zaprezentowane ozdoby do włosów są powszechnie dostępne w sklepach, a każdą z fryzur z powodzeniem wykonasz w domowym zaciszu.

Warkocz

Warkocz przerzucony na bok i ozdobiony kwiatami to oryginalne uczesanie na komunię. Niewiele dziewczynek widuje się w warkoczu podczas tej ceremonii. Jeżeli twoja córka ma długie i gęste włosy, pomyśl o takiej fryzurze.

Wianek z naturalnych kwiatów

Wianki z naturalnych kwiatów zdominowały nie tylko śluby, ale także komunie. Wyglądają dziewczęco, skromnie, a jednocześnie pięknie. Z pewnością wianek doda wdzięku twojej córce. Możesz zanieść zdjęcie do najbliższej kwiaciarni i zapytać, czy nie stworzą ci czegoś podobnego.

Welon

Niektórzy mówią, że welon jest przesadą, ale inni twierdzą, że dziewczynka w dniu pierwszej komunii poślubia Jezusa, więc może trochę przypominać pannę młodą. Jeżeli sukienka będzie skromna, możesz pomyśleć o welonie.

Kok ozdobiony kwiatami

Kok będzie się prezentował elegancko i schludnie, a co najważniejsze – fryzura tak łatwo się nie zepsuje. Uczesanie można ozdobić kwiatami albo spinkami.

Opaska

Wygląda uroczo i jest prostą ozdobą. Jeżeli preferujesz minimalizm, poszukaj opaski. Jest bardziej oryginalna niż wianek. Do tego wystarczy zakręcić włosy.

 

Happy First Communion Little Macaroni. #familyfirst #firstcommunion #cutiepie

Post udostępniony przez Simone Stocks (@simone.stocks)

 

#eventphotography #firstcommunion #photography #vaughan #events

Post udostępniony przez Patti Malatesta-Di Sante (@nostalgiabypatti)

Diadem

Mamy, które pragną, aby ich dziewczynki wyglądały po królewsku, mogą kupić mini diadem. Będzie się prezentował dobrze zarówno na rozpuszczonych, jak i na upiętych włosach.

Rozpuszczone włosy z ozdobami

Dobrze będą też wyglądały włosy częsciowo upięte albo podpięte z jednej strony i przystrojone delikatnymi ozdobami. Na przykład tak jak na tych dwóch zdjęciach.
 

 

Hair By Me ‍️ #waterfallbraid for Paola #firstcommunion photoshoot

Post udostępniony przez Giselle White - Artist (@missgwhiteglam)

Zobacz także: Ile włożyć do koperty z okazji Pierwszej Komunii Świętej? Znamy obowiązujące STAWKI

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie