Sposób na bezpieczną koloryzację włosów?

Wypróbuj koloryzację bez wody!
Sposób na bezpieczną koloryzację włosów?
18.04.2018

Linia DOC COLOR włoskiej marki Jean Paul Mynè to pierwsze i jedyne farby do trwałej i półtrwałej koloryzacji włosów, z których składu całkowicie wyeliminowano wodę!

Jeżeli nie woda, to co?

Woda w procesie koloryzacji zwykle służy uzyskaniu kremowej konsystencji mieszanych składników, dodatkowo jest nośnikiem dla pigmentu, jednak wraz z wysuszeniem włosów ślad po niej znika i… „nici” z nawilżenia. W laboratoriach Jean Paul Mynè podjęto próbę wyeliminowania wody ze składu farb i zastąpiono ją, uwaga… aloesem!

Aloes zamiast wody

O cudownych właściwościach aloesu pisano już wiele, dlatego nikogo nie trzeba będzie przekonywać, że zastąpienie wody aloesem w procesie koloryzacji włosów wniesie wiele dobrego! Mała zmiana, ale jak wielka różnica! Okazało się, że użycie aloesu znacząco poprawiło krycie, intensywność i przede wszystkim trwałość koloru. Delikatna formuła okazała się w pełni bezpieczna zarówno dla włosów jak i skóry głowy. Co więcej, DOC COLOR działa odżywająco i nawilżająco, co przekłada się na połysk włosów poddanych koloryzacji Jean Paul Mynè.

Wegańska koloryzacja

Paleta DOC COLOR to 72 intrygujące odcienie, które wyzwala specjalna emulsja aktywująca DOC ACTIV ENZYME. W zależności od tego jak trwały efekt chcemy osiągnąć, możemy sięgnąć po jeden z 5 rodzajów emulsji, której skład został oparty o naturalne oleje roślinne, spirulinę oraz wyciągi z papai i ananasa.

DOC OLEODEC z kolei jest pierwszą bezamoniakową, olejną, rozjaśniającą kąpielą odbarwiającą. Skuteczny w rozjaśnianiu włosów, a przy okazji bezpieczny dla stylisty, bezwonny i bezbarwny specyfik jest w pełni bezinwazyjny, także dla skóry głowy. Zawiera cenne oleje ochronne i nawilżające, takie jak olej ryżowy, oliwa z oliwek, olej arganowy, olej babassowy i olej z mydlnicy lekarskiej.

Naturalne składniki

Skład kosmetyków Jean Paul Mynè, poza tym, że jest oparty na naturalnych składnikach jest także w pełni wegański. Produkty również nie były, nie są, i nigdy nie będą testowane na zwierzętach. Harmonia z naturą nie kończy się na samym składzie i trosce o zwierzęta. Designerskie opakowania DOC COLOR to poddawane recyklingowi puszki, bezpieczne, praktyczne i przystosowane do wtórnego wykorzystania małe dzieła sztuki.

Produkty marki Jean Paul Mynè dostępne są w wybranych salonach fryzjerskich na terenie całej Polski.  www.jeanpaulmyne.com.pl

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.04.2018 15:48
Każde chemiczne farbowanie niszczy włosy, nie wierzcie w bzdury. O ile jeśli ktoś chce kolor jaśniejszy nie ma innej opcji, o tyle nie rozumiem kobiet farbujących się chemicznie na kolor zgodny z naturalnym bądź ciemniejszy, skoro można to zrobić naturalną henną albo indygo oraz mieszankami tych ziół z innymi zależnie od oczekiwanego efektu. I to nie dość, że włosom nie szkodzi to wręcz świetnie na nie działa. Naturalna henna to najlepszy (i jedyny wraz z olejami wnikającymi) sposób na pogrubienie włosów, wystarczy zerknąć na efekty u kobiet, które regularnie hennują. No ale żeby samodzielnie hennować trzeba troszkę poczytać, to samo żeby tak naprawdę zadbać o włosy. Firmy kosmetyczne wciskają ludziom kity, a oni lecą na hasła "naturalne", "apteczne", "profesjonalne" bez zerknięcia na składy produktów. A tam pisze wszystko i tylko tak można sprawdzić, czy coś naprawdę jest naturalne i warte wydanych pieniędzy.
odpowiedz
sylwka (Ocena: 5) 18.04.2018 21:32
Bez wody? Coś totalnie nowego, a ciekawe ile kosztuje. Chociaż moja fryzjerka mi farbuje włosy oryginalnym revlonem z hologramem i włosy są w super kondycji więc i tak nie narzekam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie