Koniec wojny BLONDYNKI kontra BRUNETKI. Wiadomo, kogo wolą faceci

Wyniki tego badania nie pozostawiają wątpliwości, który kolor jest najlepszy.
Koniec wojny BLONDYNKI kontra BRUNETKI. Wiadomo, kogo wolą faceci
Fot. Unsplash
19.04.2018

Jako kobiety mamy do zaoferowania mężczyznom i światu znacznie więcej, niż tylko naszą urodę. Z tego powodu takie szczegóły jak sylwetka, wielkość piersi czy kolor włosów nie powinny mieć żadnego znaczenia. Nie powinny, ale… wciąż mają. I to spore. Najlepszym dowodem na to jest ogromna popularność koloryzacji. Statystycznie niemal każda z nas przynajmniej raz w życiu zdecyduje się je zafarbować. Teoretycznie, by odświeżyć wizerunek i poczuć się lepiej. Praktycznie - zaimponować płci przeciwnej.

Zobacz również: Oto fryzura, w której każda kobieta wygląda źle. Uwaga - jest modna!

Opinie w tej kwestii są mocno podzielone, więc trudno wskazać, jaki kolor zapewni nam większe powodzenie. Marilyn Monroe przekonywała, że „Mężczyźni wolą blondynki” (to jeden z najbardziej znanych filmów, w których zagrała amerykańska seksbomba). Nie brakuje jednak głosów, że to ciemna czupryna dodaje kobiecie charakteru i zadziorności. Jasne włosy podobno zdążyły się facetom przejeść.

A jaka jest prawda? Tego dowiadujemy się z najnowszego badania na ten temat. Jego wyniki nie pozostawiają wątpliwości, kto w tym starciu jest górą.

jaki kolor włosów lubią mężczyźni

fot. Thinkstock

W najnowszym wydaniu prestiżowego czasopisma naukowego „Nature Genetics” opublikowano wyniki badań dotyczących koloru włosów. Naukowcy przeanalizowali owłosienie ponad 300 tysięcy dorosłych Brytyjczyków i udało im się odkryć aż 111 nowych genów odpowiadających za odcień naszej fryzury. To jeszcze nie zdradza, kogo wolą mężczyźni.

Eksperyment potwierdził, że panowie zdecydowanie częściej rodzą się z ciemnymi włosami, a geny odpowiadające za kolor blond są bardziej aktywne w przypadku pań. Profesor Tim Spector z brytyjskiej uczelni King`s College London twierdzi, że nie jest to kwestia przypadku. Stoją za tym nasze preferencje seksualne.

Odkryliśmy, że kobiety mają zdecydowanie jaśniejsze włosy od mężczyzn. To udowadnia, jak bardzo kulturalnie i seksualnie jest to ważna kwestia. Nasze preferencje wpływają na geny - przekonuje naukowiec.

Zobacz również: 10 kobiet, które stały się naprawdę sexy, gdy... obcięły włosy. Koniecznie zerknij na ślicznotkę nr 6!

jaki kolor włosów lubią mężczyźni

fot. Thinkstock

Mężczyźni trzykrotnie częściej od kobiet rodzą się z czarnymi włosami. Prawdopodobnie wynika to z ewolucji i z tego powodu jasnowłose panie są bardziej pożądane przez ciemnowłosych panów, a mężczyźni z ciemnymi włosami bardziej podobają się kobietom - tłumaczy prof. Tim Spector, który brał udział w tych badaniach.

Wynika z tego jasno, że faceci są wręcz genetycznie zaprogramowani, by gustować w naszych jasnych włosach. Marilyn Monroe miała rację - mężczyźni naprawdę wolą blondynki.

„We Francji 33 proc. kobiet uważa się za blondynki, choć tak naprawdę jest nią tylko co dziesiąta. Jasnowłosych Amerykanek jest więcej - około 30 procent, ale chciałoby nimi być - ze względu na mężczyzn - 84 procent. W Niemczech 90 procent blondynek to farbowane lisy” - czytamy na portalu nto.pl. Czyli jednak od dawna byłyśmy tego świadome.

Zobacz również: Wiemy, jaki kolor włosów każda Twoja koleżanka będzie chciała mieć tej wiosny!

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.31 / 5
Nika (Ocena: 5) 28.01.2020 12:54
kolor włosów nie ma żadnego znaczenia. ja mam włosy co tydzień inne, przerobiłam już wszystkie dostępne kolory:) a mój stary to nawet tego nie zauważa oże zasnąć z blondynką a obudzić się z brunetką i tego nie widzi.
odpowiedz
Ruda (Ocena: 1) 09.11.2018 09:20
Mój mąż akceptuje mnie taką jaka jestem, czyli... piękną :-) ale ponoć tylko jednego by nie zniósł : jakbym przefarbowała włosy na blond:-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.07.2018 03:06
Jako brunetka mam dużo większe powodzenie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.04.2018 01:39
Szkoda tylko, że ze związku z Marilyn Monroe urodziłyby się rude dzieci. Włosy zafarbujesz ale genetyki nie oszukasz.
zobacz odpowiedzi (2)
Mmmm (Ocena: 5) 19.04.2018 01:35
Nie lubie blondynek. Kazda blondynka ktora znam jest glupia. Przypafek? Nie sądzę!!
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie