10 rzeczy, przez które masz... brzydkie włosy

Jeżeli masz takie nawyki, lepiej jak najszybciej z nimi skończ.
10 rzeczy, przez które masz... brzydkie włosy
Fot. Unsplash
05.02.2018

Gęste, zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Często popełniamy jednak błędy, które przeszkadzają w jego urzeczywistnieniu. Przede wszystkim ważna jest dieta. Jeżeli w naszym jadłospisie dominują słodycze, chipsy, białe pieczywo i inne niezdrowe produkty, negatywnie odbije się to na naszych włosach. Oprócz tego można wymienić jeszcze inne rzeczy, które mają na nie szkodliwy wpływ. Oto one.

Czekasz zbyt długo na podcięcie

Dziewczyny często odciągają czas wizyty u fryzjera, zwłaszcza jeżeli chcą zapuścić włosy. Dobrze jest jednak ścinać je regularnie. Pukle, które prawie zawsze splątują się po myciu i mają rozdwojone końcówki to sygnał, że przegapiłaś wizytę. Włosy podcinane częściej nie zdążą się rozdwoić. Poza tym podcinanie nadaje im kształt.

Sama farbujesz włosy

Wiele kobiet farbuje włosy samodzielnie. Niestety efekt nie jest tak dobry jak u fryzjera. Najczęstszym problemem jest nierównomierne rozłożenie koloru.

Zobacz także: Seksowne fryzury dla druhny - TOP 7

błędy w pielęgnacji włosów

Fot. unsplash.com

Rozczesujesz mokre włosy

Mokre włosy są słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia. Jeżeli chcesz się o tym przekonać, po umyciu spróbuj przełamać jeden włos. To samo zrób z drugim po wysuszeniu. Zobaczysz różnicę. Czesząc mokre włosy, szczotka je niszczy. Jednak nie zniszczy jednego włosa, ale o wiele więcej.

Używasz brudnej szczotki

Podczas czesania włosów na szczotce pozostawają martwe cząsteczki skóry. Są one doskonałym środowiskiem dla rozwoju różnego rodzaju skóry. Wyobraź sobie, że taką brudną, zainfekowaną szczotką dotykasz ponownie swojej głowy. Pomijając fakt, że to obrzydliwe, może skończyć się dla ciebie znacznie gorzej. Pamiętaj o regularnym myciu szczotki.

Zbyt często myjesz włosy i używasz do tego zbyt ciepłej wody

Gruczoły w skórze naszej głowy wytwarzają naturalne oleje, które zapewniają nawilżenie puklom. Częste mycie, a do tego w gorącej wodzie pozbawia je tej naturalnej ochrony. Włosy stają się bardziej suche i łamliwe. Fryzjerzy zalecają mycie włosów 2-3 razy w tygodniu.

błędy w pielęgnacji włosów

Fot. unsplash.com

Nie używasz odżywki bądź stosujesz ją zamiast szamponu

Po pierwsze szampon i odżywka to zupełnie inne produkty. Każdy został stworzony do innego celu. Szampon oczyszcza, a odżywka nawilża. Poza tym szampon jest przeznaczony do skóry głowy, a odżywka na dolną część włosów i końce. Zarówno jeden, jak i drugi produkt jest potrzebny. Musisz być jednak świadoma, że odżywka nie oczyści skóry twojej głowy.

Nie zmieniasz produktów

W sklepach jest dostępnych mnóstwo produktów do włosów. Znajdziemy m. in. produkty do zniszczonych włosów, do farbowanych, do blond, do ciemnych, do przetłuszczających się i z łupieżem. Ponieważ nasze włosy zmieniają się, należy też zmienić produkt. Np. jeżeli zaczniesz farbować włosy, używaj produktów do włosów farbowanych.

Zbyt często rozczesujesz włosy i robisz to od nasady

Włosy powinnyśmy rozczesywać od końcówek, delikatnie, posuwjąc się w stronę korzeni. Tym sposobem unkniesz tworzenia splątanego węzła na końcu. Jak wiadomo, to końcówki sprawiają najwięcej problemów, ponieważ plączą się. Poza tym nie powinnaś szczotkować włosów zbyt często. To naraża je na uszkodzenie.

błędy w pielęgnacji włosów

Fot. unsplash.com

Zbyt często przebywasz na słońcu

Zazwyczaj chronimy skórę, ale zapominamy o włosach. Jednak one również ulegają uszkodzeniu pod wpływem promieni słonecznych. Stają się wysuszone, pojawiają się na nich przebarwienia, a końcówki łatwiej ulegają rozdwojeniu. Dlatego pamietaj o ochronie włosów przed słońcem.

Za często spinasz ciasno włosy

Jeżeli masz nawyk ciasnego wiązania włosów, osłabiasz je, ponieważ ciągniesz włosy od nasady. Spinaj je w luźne końskie ogony. Poza tym jeżeli używasz gumek albo spinek z metalowymi częściami, będą one uszkadzały pukle. Unikaj wiązania włosów takimi gumkami oraz spinkami.

Zobacz także: Faceci wskazali 5 niewiarygodnie seksownych fryzur. Umiesz się tak uczesać?

Źródło: brightside.me

Komentarze (8)

Ocena: 4.25 / 5
Karolina (Ocena: 5) 08.02.2018 17:29
Mi stan włosów pogorszył się po ciąży. Zaczeły wypadać okropnie, nic nie pomagało. Mój fryzjer dowiedział się o kuracji amerykańskiej Mediceuticals i sprzedał mi ten patent. Do dziś jestem mu wdzięczna, bo nie dosć że włosy przestały wypadać to poprawił się ich stan
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.02.2018 02:44
Ja mam kręcone włosy i nie wyobrażam sobie nie rozczesywać ich na mokro, bo inaczej jest problem i się puszą. Kto pisał ten artykuł ?!
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.02.2018 23:57
''Podczas czesania włosów na szczotce pozostawają! (pozostają?)martwe cząsteczki skóry. Są one doskonałym środowiskiem dla rozwoju różnego rodzaju skóry'' Jezu kto to pisze wstyd i hańba
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 05.02.2018 07:23
Osoby z kręconymi włosami powinny tylko rozczesywać mokre włosy, a suchych już nie, bo się puszą. Metoda mycia włosów na odżywkę do włosów jest bardzo popularna i często stosowana przez wlosomanoaczki. Co prawda nie każda odżywka się do tego nadaje, ale niektóre wystarczająco oczyszczają i nie powodują zniszczenia włosa.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo