Wszystko jasne! Wiemy, co myślą o Tobie faceci, kiedy patrzą na Twój kolor włosów...

Blondynki czy brunetki - kto bardziej podoba się mężczyznom?
Wszystko jasne! Wiemy, co myślą o Tobie faceci, kiedy patrzą na Twój kolor włosów...
Fot. Unsplash
08.01.2018

Odwieczna wojna pomiędzy brunetkami i blondynkami trwa w najlepsze. Raz na jakiś czas powracamy do tego sporu, aby ustalić - właścicielki którego koloru włosów są bardziej atrakcyjne, pożądane, seksowne czy godne zaufania. I zazwyczaj kończy się to na niczym, bo ile ludzi, tyle zdań. Z wiarygodnymi badaniami trudno jednak dyskutować, a wyniki takowych od kilku dni robią furorę w Sieci.

Naukowcy z Augsburg University w amerykańskim stanie Minnesota postanowili raz na zawsze rozprawić się z mitami na temat damskich włosów. W tym celu przeprowadzili eksperyment na grupie ponad 100 dorosłych mężczyzn, którym pokazano wygenerowane komputerowo zdjęcia pań z włosami blond, brązowymi i czarnymi.

Efekt? Potwierdziło się, jak różnie jesteśmy postrzegane. Inny kolor utożsamiany jest z młodością i seksem, a inny z wiernością i wartościami rodzinnymi.

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: 12 rzeczy, których faceci nienawidzą w Twoich włosach

kolor włosów

fot. Unsplash

Badanie potwierdziło, że blondynki uważane są w większości przypadków za atrakcyjniejsze od brunetek i szatynek. Jasne włosy podkreślają urodę, ale ich rola nie ogranicza się jedynie do tego. Według mężczyzn zdradzają również większy potencjał towarzyski. Krótko mówiąc - blondynka podobno jest lepszym materiałem na partnerkę.

Jasnowłose postrzegane są nie tylko jako ładniejsze i bardziej chętne do nawiązywania damsko-męskich znajomości. Według ankietowanych wyglądają także na młodsze i zdrowsze od właścicielek ciemniejszych włosów.

Same dobre wieści? Nie do końca. Blond na głowie ma również sugerować rozwiązłość i niewierność.

Zobacz również: Tylko współczuć: Problemy z włosami, które zrozumieją wyłącznie brunetki

 

kolor włosów

fot. Unsplash

Jeśli chodzi o kobiety ciemnowłose, te postrzegane są jako idealne kandydatki nie na partnerki, ale żony. Brunetki i szatynki według mężczyzn lepiej nadają się do stworzenia stałego związku, a może nawet rodziny. Kojarzone są z wiernością. I to pomimo tego, że oceniane są jako mniej atrakcyjne, bardziej skłonne do chorób, a także starsze od blondynek.

- Panowie operują prostymi schematami, które nie wzięły się znikąd i od lat funkcjonują w naszej kulturze. Wynika z tego jasno, że blondynki to kandydatki na niezobowiązującą randkę, a kobiety ciemnowłose - na żony i matki - przekonują naukowcy odpowiedzialni za to badanie.

To nie wzięło się znikąd. Zdaniem ekspertów to popkultura promuje blond włosy jako symbol seksu. Z wartościami rodzinnymi kojarzą się kobiety ciemnowłose.

Zobacz również: Ten kolor włosów to absolutny HIT Instagrama. Jak osiągnąć taki efekt?

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.01.2018 09:36
Mi ktoś w to wierzy?????
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 22:15
Mój znajomy głosił kiedyś mądrości, że blondynki są na jeden raz a brunetki na związek. Byłam zażenowana taką mądrością, zwłaszcza z ust grubasa który ma powodzenie odwrotnie proporcjonalne do swojej wagi (tak samo z jego IQ :P). Innymi słowy teorie dotyczące kolorów wlosów snują na ogół ...teoretycy, którzy nie znają życia :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 09:59
a rude?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 08:17
Glupoty
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 07:10
Jezu, co za bzdury...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo