Glinka do włosów - sprawdź jakie ma działanie!

Każdy, kto zmaga się z problemem przetłuszczających się włosów wie doskonale, jak trudno powstrzymać nadmierne wydzielanie sebum na skórze głowy.
Glinka do włosów - sprawdź jakie ma działanie!
28.08.2017

Zwykłe szampony i maseczki dają bardzo krótkotrwały efekt, a czasami włosy wyglądają nieświeżo już kilka godzin po ich umyciu. Problem zwykle nasila się zimą, gdy nosimy nakrycia głowy oraz latem, kiedy wysoka temperatura sprzyja wydzielaniu sebum.Aby temu przeciwdziałać, należy wykorzystać moc naturalnych składników, takich jak słynna glinka do włosów. Jej działanie w kosmetykach do włosów jest nieocenione. Maska z glinką zastosowana przed myciem włosów zapewnia im świeżość i miękkość na znacznie dłużej niż jakikolwiek szampon.

Glinka - właściwości minerałów

Glinka jest wykorzystywana w kosmetyce od wieków. Stale odkrywane są jej nowe właściwości. Wciąż jednak niewiele osób potrafi odpowiedzieć na pytanie, czym właściwie jest ta cudowna glinka? Ogólnie, można powiedzieć, że glinka jest surowcem powstałym w procesie wietrzenia minerałów. Zaliczana jest do minerałów ilastych, które słyną ze swoich wyjątkowych właściwości w zakresie pochłaniania zanieczyszczeń, obumarłego naskórka i efektów przemiany materii komórek skóry. Glinki kosmetyczne są bogate w łatwo przyswajalne związki mineralne, których bardzo potrzebuje nasza skóra, takie jak: krzem, wapń, magnez,  cynk, miedź, selen,potas, żelazo, fosfor oraz wiele innych. Glinka jest także antyseptykiem, co oznacza że niszczy drobnoustroje i zapobiega ich namnażaniu. Stosuje się ją szeroko w pielęgnacji włosów, ciała i twarzy. Polecana jest szczególnie w pielęgnacji skóry tłustej ze względu na swoje właściwości absorpcyjne i oczyszczające.

Maska z glinką - jak działa?

Celem zastosowania glinki w masce do włosów jest kontrola przetłuszczania się włosów oraz poprawa ich kondycji. Polecana jest szczególnie osobom narzekającym na problemy  z tłustą skórą głowy, ale może być z powodzeniem stosowana do wszystkich rodzajów włosów.  Glinka do włosów w masce L’Oreal Paris zawiera unikalne połączenie aż trzech rodzajów glinek, co znacznie wzmacnia jej działanie. Kosmetyk dokładnie oczyszcza skórę głowy i oddziałuje na strukturę włosa, tak by były mocne, miękkie i świeże na dłużej.

Działanie maski polega m.in na:

 

  • kontroli wydzielania sebum
  • usuwaniu zanieczyszczeń włosów i skóry głowy
  • unoszeniu włosów u nasady i poprawy ich objętości
  • odżywieniu włosów
  • ułatwieniu rozczesywania

 

Przetłuszczanie się włosów u nasady wynika z nagromadzenia łoju, który zbiera się na pierwszych 1-2 cm włosów. Osoby stosujące glinkę do włosów L’Oreal zwykle zmniejszają częstotliwość mycia włosów, ponieważ kosmetyk absorbuje nadmiar substancji tłuszczowych. Zastosowanie glinki przed myciem łączy się więc z oszczędnością czasu przeznaczonego na codzienne mycie włosów.

Jak używać maski do włosów L’Oreal Paris?

Dla największej skuteczności działania, glinkę stosuje się masce przed myciem włosów. Dzięki temu, zawarte w niej minerały mogą pochłonąć większość zanieczyszczeń i nadmiar sebum, z czym zwykle nie może poradzić sobie zwykły szampon.  Stosowanie maski jest bardzo proste i opiera się na 3 krokach:

 

  1. Maskę nakładamy na suche włosy i dokładnie rozprowadzamy  ją u nasady włosów, tak aby pokryć całą powierzchnię owłosionej skóry głowy.
  2. Pozostawiamy kosmetyk na włosach przez około 5 minut, aby wchłonął wszystkie zanieczyszczenia.
  3. Spłukujemy maskę, jednocześnie masując delikatnie skórę głowy. Następnie możemy przejść do mycia włosów.

 

Dla uzyskania maksymalnych efektów, działanie maski można wzmocnić szamponem i odżywką z gamy Magiczna Moc Glinki.

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie