Co się stanie, jeżeli przez dwa tygodnie nie będziesz myć włosów? (Obrzydliwe wyniki eksperymentu)

Redaktorka amerykańskiego portalu podjęła to wyzwanie. Jaki był efekt?
Co się stanie, jeżeli przez dwa tygodnie nie będziesz myć włosów? (Obrzydliwe wyniki eksperymentu)
Fot. YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=sPHP-rEz3B0)
28.07.2017

Obecnie w modzie są różnego rodzaju eksperymenty pozwalające się przekonać, jak zareaguje nasz organizm w nietypowych warunkach. Dlatego kobiety decydują się na szokujące praktyki. Słyszałyśmy już o oddawaniu moczu pod prysznicem, jedzeniu samych bananów w ciąży, a także zaprzestaniu mycia włosów. Tego ostatniego wyzwania podjęła się redaktorka portalu Refinery 29 – Lucie Fink. Jak czytamy na portalu wp.pl., kobieta postanowiła nie myć włosów przez dwa tygodnie. Jaki był powód?

Lucie bardzo zainteresowała się tematem higieny. Przeczytała mnóstwo publikacji poświęconych pielęgnacji włosów i skóry głowy. W końcu stwierdziła, że chce na 14 dni odstawić szampon, odżywkę i wodę. Kobieta zastanawiała się, czy jej włosy będą dzięki temu wyglądały bardziej zdrowo oraz czy będą błyszczały się i ładnie układały. Każdego dnia relacjonowała swoje wrażenia.

Oczywiście w ciągu kilku pierwszych dób nie zauważyła dużej różnicy. Włosy były lekko przetłuszczone, bardziej niesforne, ale nic poza tym. Przełomowy okazał się dzień piąty. Wówczas Lucie przekonała się, że od skóry jej głowy unosi się niemiła woń. Wkrótce nieprzyjemny zapach rozprzestrzenił się na całą długość włosów. Redaktorka nie ugięła się. Zdecydowała się jedynie na codzienną zmianę poszewki od poduszki. Chciała tym samym powstrzymać rozwój bakterii. Przestała też rozpuszczać włosy. Nosiła je spięte w kucyk i zakładała bandanę. Jeżeli jednak myślicie, że unikała ludzi, jesteście w błędzie. Lucie nie zrezygnowała z widywania znajomych oraz towarzyskich aktywności. Nigdy nie zapomni lekcji tańca, po której jej całe włosy przesiąkły potem. Wrażenie musiało być okropne. Lucie przyznała, że miała ogromną ochotę je umyć. Pomimo tego nie poddała się.

Zobacz także: Domowe receptury na piękne włosy

eksperyment Lucie Fink

Fot. YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=sPHP-rEz3B0)

Ostatni dzień był dla Lucie niczym prawdziwe wybawienie. Jednak zanim użyła wody i szamponu, poszła z wizytą do trychologa, aby ocenił stan zdrowia jej skóry głowy. Redaktorka dowiedziała się, że nie powinno się zaniedbywać mycia, właśnie ze względu na skórę. Według specjalistki szampon musi być stosowany regularnie, jeżeli chcemy cieszyć się zdrowiem tej części ciała.

Popadanie w skrajności nie ma sensu. Są kobiety, które myją włosy codziennie i takie, które robią to co tydzień, a może nawet jeszcze dłużej. Specjaliści uważają, że optymalnym rozwiązaniem jest częstotliwość raz na tydzień. Zbyt częste mycie może prowadzić do osłabienia włosów i ich szybszego przetłuszczania. Z drugiej strony brak higieny powoduje powstanie brzydkiego zapachu i rozwój bakterii.

W pielęgnacji ważna jest też temperatura wody. Przynajmniej przy płukaniu powinna być chłodna. Dzięki temu kosmyki ładnie się błyszczą i nie przetłuszczają się tak szybko. 

Aby się nadmiernie nie niszczyły, dobrze jest zrezygnować z ciepłego nawiewu suszarki na rzecz chłodnego, a także z używania prostownicy i stosowania wszelkiego rodzaju pianek oraz lakierów. Jeżeli masz problemy ze skórą głowy, udaj się do dermatologa. On podpowie Ci, jak powinna wyglądać Twoja pielęgnacja. Każda z nas ma inną skórę głowy i inne włosy. Eksperymentowanie z kosmetykami oraz sugerowanie się wyłącznie radami zawartymi w artykułach może nie przynieść pożądanego rezultatu, a wręcz zaszkodzić.

A Wy jak często myjecie włosy? Zdecydowałybyście się na taki eksperyment?

Tymczasem zobaczcie, jak zmieniał się wygląd włosów dziennikarki z każdym kolejnym dniem bez mycia:

Dzień 2:

Dzień 3:

 

Dzień 4:

Dzień 5 - włosy zaczęły wydzielać bardzo nieprzyjemny zapach

 

Dzień 8: dziennikarka musiała zacząć nosić chustkę na głowie

Dzień 14: włosy są bardzo brudne i mocno śmierdzą

Źródło: wp.pl

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2017 22:31
masakra, jakbym nie myła włosów przez tydzień to bym mogla sobie już na nich frytki usmażyć, a co dopiero dwa. :o
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.07.2017 12:11
Jeżeli po 5 dniach jej włosy śniedziały to na 100 jest na coś chora. Zdrowa skóra głowy nie śmierdzi a zwłaszcza po zaledwie 5 dniach...
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 1) 28.07.2017 12:09
jeżeli po 5 dniach jej głowa śmierdziała to na 100 jest na coś chora. Zdrowa skóra głowy nie śmierdzi po 5 dniach...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.07.2017 04:08
Ja myje włosy codziennie, ale pamiętam jak miałam kiedyś praktyki w salonie fryzjerskim i przyszła pani, która myła włosy tylko u fryzjera RAZ W MIESIĄCU! Niestety padło na mnie i musiałam je umyć. Jej włosy były tak tłuste, że przez 20 minut trzymałam jej głowe pod bierzącą wodą, żeby zrobiły się chociaż trochę wilgotne...
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie