Ta kobieta przez PÓŁ ROKU nie myła i nie czesała swoich włosów! Czy udało się je uratować?

W salonie fryzjerskim spędziła ponad 8 godzin. Zobacz efekt.
Ta kobieta przez PÓŁ ROKU nie myła i nie czesała swoich włosów! Czy udało się je uratować?
źródło: Facebook (facebook.com/katelyn.langman1)
23.03.2017

To nie są typowe zdjęcia z metamorfozy fryzjerskiej, jakie widujemy codziennie w Internecie. Przemiana tej kobiety nie miała na celu jedynie odświeżenie jej wizerunku. Można powiedzieć, że tym razem cięcie i farbowanie było formą terapii. Za jej bardzo zaniedbane włosy odpowiada nie lenistwo i brak gustu, ale ciężka choroba. Ona zwyczajnie nie miała siły i ochoty cokolwiek ze sobą zrobić. Zwyczajnie jej na tym nie zależało.

Poruszającą historię opisała na Facebooku pewna fryzjerka. Kate Langman opublikowała fotografie klientki nie po to, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami. Amerykanka chciała w ten sposób zwrócić uwagę internautów na to, że problemy psychiczne i emocjonalne objawiają się na różne sposoby. Czasami sygnałem alarmowym może być np. nieład na głowie. Osoba cierpiąca przestaje przejmować się swoim wyglądem, bo nie wierzy, że ktokolwiek zwróci na to uwagę. Nie lubi siebie i podświadomie robi wszystko, by inni ludzie też od niej stronili.

To trzeba przeczytać. Ponad 25 tys. polubień i kilkanaście tysięcy udostępnień nie wzięło się bez powodu…

Zobacz również: Internauci zastanawiają się: Dlaczego ścięła tak piękne włosy?! Odpowiedź Cię zszokuje...

 

zaniedbane włosy

źródło: Facebook (facebook.com/katelyn.langman1)

„Pracuję w salonie fryzjerskim. Jakiś miesiąc temu zobaczyłam tę kobietę, która chciała kupić kosmetyki do włosów. Kiedy zapytałam, czy potrzebuje jakiejś pomocy, zaczęła opowiadać mi swoją historię. W skrócie, ta kobieta cierpiała na bardzo głęboką depresję. Przez pół roku nie była w stanie wstać z łóżka. Co oznacza, że w tym czasie nie myła, ani nie szczotkowała swoich włosów. Trzymała je upięte w koku, co doprowadziło do tego, że zupełnie się ze sobą skleiły.

Koczek był tak zbity, że przypominał kamień przyklejony z tyłu głowy. Wtedy poradziłam jej, żeby odłożyła wszystkie produkty na półkę. Umówiłyśmy się na kolejny dzień, ale nie przyszła. Po 2 tygodniach zadzwoniła i umówiła się na kolejną wizytę. Znowu się nie pojawiła. Miałam wrażenie, że to nigdy się nie skończy. To złamało mi serce. Naprawdę chciałam jej pomóc.

Dziś, po wielu dniach oczekiwania, przyszła do salonu i zapytała, czy zrobię coś z jej włosami. Wreszcie miała siłę, żeby wstać z łóżka” - wspomina fryzjerka.

Zobacz również: Jak własnoręcznie zrobić sobie grzywkę? Na pewno nie tak! (TRAGICZNY efekt)

zaniedbane włosy

źródło: Facebook (facebook.com/katelyn.langman1)

„Oczywiście się zgodziłam. Nie obchodziło mnie to, jak długo zostanę po godzinach. Chciałam mieć pewność, że dostanie to, czego oczekiwała. Chciała zachować długość, jeśli będzie to możliwe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby obcięcie tego kołtuna. Ale chciałam spróbować i zrobić to dla niej. Chciałam jej pokazać, jak bardzo się staram, żeby znowu poczuła się dobrze. Zapoznałam ją z cennikiem i wtedy powiedziała: Koszt nie ma znaczenia, chcę wyglądać tak jak kiedyś.

Poświęciłam tej dziewczynie 8,5 godziny. Ponad 4 godziny rozczesywania, kolejne 3 godziny na koloryzację, a później cięcie. Cały czas mówiłam sobie: nie poddawaj się. Naprawdę warto się postarać. Pod koniec wizyty mogłam zobaczyć błysk w jej oczach. Jej policzki stały się różowe z ekscytacji. Znowu mogła przeczesać swoje włosy palcami. Wreszcie poczuła się sobą. Dziś zmieniłam czyjeś życie i nigdy tego nie zapomnę.

Jeśli kiedykolwiek to przeczyta, chcę jej przekazać, że jest cudowną, niesamowitą, ciepłą, kochającą i silną osobą. A teraz jeszcze piękną. Zasługuje na szczęście i jestem niezwykle wdzięczna, że mogłam jej pomóc w wykonaniu pierwszego kroku” - przekonuje Kate Langman. Zobacz efekt jej pracy.

Zobacz również: Kondycja Twoich włosów zdradza... co się dzieje z Twoim organizmem

zaniedbane włosy

źródło: Facebook (facebook.com/katelyn.langman1)

Kobieta cierpiąca na depresję ma teraz fryzurę, o jakiej nawet nie marzyła!

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.03.2017 20:09
i na kilka lat ma spokoj :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo