7 modnych fryzur, które możesz nosić zarówno do szkoły, jak i pracy!

Dzięki nim będziesz wyróżniać się na tle innych dziewczyn.
7 modnych fryzur, które możesz nosić zarówno do szkoły, jak i pracy!
Fot. Thinkstock
16.02.2017

Nasze babcie oraz prababcie poświęcały fryzurze wiele czasu. Ich włosy zawsze były misternie upięte i żaden kosmyk nie miał prawa się wymknąć spod przemyślanej konstrukcji. Jeżeli cofniemy się wstecz jeszcze bardziej i przyjrzymy kobietom żyjącym w dawnych czasach, np. w filmach kostiumowych, zauważymy podobną tendencję. Bohaterki zawsze były starannie uczesane. Oczywiście można powiedzieć, że to tylko filmy, ale przecież ich zadaniem jest jak najlepiej odzwierciedlić dawną rzeczywistość. Poza tym, gdy otworzymy rodzinne albumy, zobaczymy fotografie kobiet, które mają elegancko upięte włosy.

Często można usłyszeć, że współczesne kobiety nie są tak szykowne, jak ich przodkinie. Podobne wypowiedzi dotyczą nie tylko stylizacji, ale również uczesania. Dziewczyny, które widzimy na ulicach, przeważnie noszą rozpuszczone, nieułożone włosy. Czasami decydują się na niedbałe upięcie. I to byłoby na tyle. Tymczasem nie trzeba poświęcać wiele czasu, żeby ładnie się uczesać i wyróżniać na tle innych kobiet.

Te fryzury możesz robić na co dzień, pasują zarówno do szkoły, jak i do pracy.

Zobacz także: Najgorsze komentarze, które kobiety z krótkimi włosami CIĄGLE słyszą na swój temat

warkocz

Fot. allwomanstalk.com

Długi warkocz przerzucony na bok

Jeżeli masz długie, gęste włosy, ta fryzura będzie dla Ciebie idealna. Natapiruj je odrobinę przy czubku głowy, a potem zrób przedziałek po jednej ze stron. Zapleć luźny warkocz i przełóż go przez ramię. Całość spryskaj lakierem. Jeżeli po bokach wystają jakieś kosmyki, możesz podpiąć je wsuwkami dobranymi kolorystycznie do barwy włosów. Plusem tej fryzury jest to, że przepadają za nią faceci.

koczki

Fot. allwomanstalk.com

Dwa małe koczki po obu stronach głowy

Kiedy nie jesteś posiadaczką bujnej grzywy, możesz wypróbować tę fryzurę. Niestety bardziej nadaje się ona do szkoły niż do pracy, ponieważ nie będziesz wyglądać w niej poważnie. Rozdziel włosy pośrodku głowy i zrób dwa wysokie kucyki. Następnie natapiruj je i zwiń wokół gumki. Podepnij wsuwkami, ale tak, aby nie było ich widać. Na koniec powyciągaj delikatnie włosy, żeby nadać koczkom większą objętość. Efekt końcowy powinien robić wrażenie niedbałej elegancji.

Zobacz także: LIST: „Wolę być szczęśliwym BABOCHŁOPEM, niż znerwicowaną królową piękności!

Koński ogon z bąbelkami

Fot. allwomanstalk.com

Koński ogon z bąbelkami

To propozycja wyłącznie dla dziewczyn z długimi włosami. Do jej wykonania będą potrzebne cienkie gumki w kolorze Twoich włosów. Na początek włosy uczesz w kucyk, ale niezbyt wysoki. Potem na całej długości w równych odstępach zwiąż koński ogon cienkimi gumkami. Na koniec powyciągaj włosy w miejscach będących tymi odstępami. Kucyk będzie wtedy szykowny, a włosy wydadzą się bardziej gęste.

Odwrócony kucyk

Fot. allwomanstalk.com

Odwrócony kucyk

Zrób kucyk, ale luźny i niezbyt blisko nasady głowy. Następnie w miejscu przed gumką zrób we włosach otwór i przełóż przez niego resztę włosów. Potem ściśnij włosy gumką i rozłóż symetrycznie dwie fałdy, które powstały po bokach. Całą fryzurę spryskaj lakierem. Jeżeli masz ochotę się pobawić z fryzurą, możesz je wcześniej zakręcić tak, aby powstały luźne fale.

kucyk z ozdobą

Fot. allwomanstalk.com

Kucyk z ozdobą

Za ozdobę możesz wybrać ładną kokardę albo inną efektowną ozdobę. Zwróć uwagę, czy wyróżnia się kolorystycznie na tle włosów i pasuje do stylizacji. Po umyciu włosów wetrzyj w nie odrobinę pianki i zakręć. Po rozpuszczeniu powinny być lekko pofalowane. Zwiąż je w luźny kucyk. Przy gumce przypnij ozdobę. Po bokach twarzy możesz pozostawić kilka luźnych kosmyków.

kłos

Fot. allwomanstalk.com

Luźny warkocz/kłos na rozpuszczonych włosach

Rozczesz dokładnie włosy i zrób równy przedziałek pośrodku głowy. Następnie zbierz je po bokach i z tyłu głowy, na środku zapleć luźny warkocz albo zrób cienkiego kłosa. Reszta włosów powinna być rozpuszczona. Ta fryzura prezentuje się najlepiej u dziewczyn z długimi, gęstymi włosami. Nie zapomnij utrwalić jej na koniec za pomocą odrobiny lakieru.

 

zadbane włosy

Fot. iStock

Z diademem/ozdobną opaską

Po rozczesaniu włosów włóż w nie ozdobną opaskę albo diadem. Tuż nad nią/nim natapiruj odrobinę włosy, aby podnieść je do góry. Następnie przełóż włosy przez ramię i zwiń w kucyk, tak aby leżał na ramieniu. Nie używaj gumki, ale zwiąż włosy jednym cieńszym pasmem, a następnie podepnij wsuwką od spodu. Końcówki możesz zakręcić na lokówce albo pozostawić proste.

Zobacz także: Fryzury z cienkich włosów

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.05.2017 16:27
Grunt to dobrze obcięte włosy. Jak cięcie jest dobrane, to włosy same się układają. Dlatego od lat czeszę się w Akademii Perfect Hair, najpierw u pani Maryli, a teraz u jej ucznia pana Michała. Za każdym razem wyglądam jak milion złotych!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.05.2017 12:29
W In Harmony chodzę obowiązkowo tylko do pani Kasi. Ona zna moje włosy jak nikt inny!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2017 11:17
Do kogo chodzisz w In Harmony?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2017 08:48
Nie lubię spędzać rano w łazience dużo czasu, więc raczej dbam o włosy żeby się ładnie układały niż je układać, męczyć lokówką albo prostownicą. Chodzę do fryzjera (In Harmony) raz w miesiącu na podcięcie końcówek i jakiś zabieg (ostatnio robiłam kerastase). Zastanawiam się też nad koloryzacją, jakimś sombre, bo jest łatwiejsze do utrzymania, nie trzeba tak często farbować włosów, bo pojawia się niechciany odrost :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo