Złe traktowanie włosów: Jakie błędy popełniasz najczęściej?

Jeżeli chcesz cieszyć się piękną fryzurą, musisz wystrzegać się tych rzeczy.
Złe traktowanie włosów: Jakie błędy popełniasz najczęściej?
Fot. iStock
23.01.2017

Włosy są uważane za największą kobiecą ozdobę i to od dawnych czasów. Obecnie nic się w tej materii nie zmienia, faceci często przyznają, że najczęściej skupiają wzrok na kobiecej sylwetce oraz długich włosach. Kobiety, które noszą fryzury z krótkich włosów, potwierdzają, że z długimi miały większe powodzenie. Jednak wymagają one zdecydowanie większej uwagi. Ich wygląd zależy w końcu nie tylko od genów, ale także odpowiedniej pielęgnacji. Żeby cieszyć się zdrowymi, lśniącymi puklami, trzeba poświęcić odrobinę wolnego czasu i zainwestować trochę pieniędzy w kosmetyki, jednak najważniejsze jest przestrzeganie reguł. Wystarczy je zaniedbać, a w krótkim czasie zobaczymy niepożądane zmiany.

Co takiego niszczy włosy? O tych błędach najprawdopodobniej nie masz pojęcia.

Noszenie ciasnego kucyka

Jeżeli narzekasz na wypadanie włosów, przyczyną niekoniecznie musi być niewłaściwa dieta i związany z nią brak witamin lub choroba skóry. Być może zbyt często i zbyt mocno związujesz włosy. Są kobiety, które wolą nosić je spięte, bo nie znoszą kosmyków opadających na twarz. Poza tym w upięciach czujemy się bardziej komfortowo w pewnych sytuacjach. Postaraj się jednak częściej chodzić z rozpuszczonymi włosami, a jeżeli je upinasz, daj im trochę luzu i nie używaj gumek z metalowymi elementami.

Zobacz także: Najgorsze komentarze, które kobiety z krótkimi włosami CIĄGLE słyszą na swój temat

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Używanie szamponów z silikonem oraz produktów do stylizacji

Chociaż trudno jest znaleźć szampon bez silikonu, postaraj się, gdyż ten składnik źle wpływa na kondycję włosów. Po pierwsze ich gładkość jest wyłącznie iluzją. Kiedy przestajesz używać szamponu z silikonem, na powrót stają się matowe oraz suche. Silikonowe szampony wysuszają włosy jeszcze bardziej. Tak samo dzieje się w przypadku częstego stosowania produktów do stylizacji, takich jak pianki oraz lakiery. Używaj ich tylko na wyjątkowe okazje.

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Mycie włosów gorącą wodą

Zbyt wysoka temperatura może działać niekorzystnie na włosy. To stwierdzenie tyczy się zarówno suszenia ich gorącym nawiewem, jak i używania do mycia gorącej wody. Ponieważ mycie włosów w zimnej wodzie wydaje się obecnie zbyt rygorystyczne, ze względu na niską temperaturę za oknem, używaj letniej do mycia, a zimnej dopiero do ostatniego płukania. Dzięki temu będą także bardziej gładkie oraz błyszczące.

Zobacz także: Najlepsze sposoby przeciw wypadaniu włosów

 

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Czesanie mokrych włosów

Mokre włosy są bardziej osłabione i podatne na łamanie oraz wypadanie. Jeżeli masz zwyczaj rozczesywania ich zaraz po umyciu, prawdopodobnie zauważyłaś, że tracisz większą ilość niż kiedy robisz to, gdy są suche. Rozczesywanie mokrych włosów jest uzasadnione tylko wtedy, gdy są kręcone, a wcześniej koniecznie trzeba nałożyć odżywkę. Jeżeli jednak są proste albo lekko falowane i martwisz się, że po wyschnięciu będą zbyt splątane, wystarczy, że zastosujesz się do zasady rozczesywania ich tuż przed myciem. Potem nie powinnaś mieć żadnego problemu. Pamiętaj, że zbyt intensywne tarcie ręcznikiem, również osłabia włosy.

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Zbyt częste czesanie włosów

Niektóre kobiety trwają w przekonaniu, że częste oraz intensywne szczotkowanie zapewni włosom gładkość oraz połysk. Nic bardziej mylnego! W ten sposób tylko narazisz je na uszkodzenia. W miarę możliwości należy nie czesać ich zbyt często i używać do tej czynności odpowiednich urządzeń. Zamiast plastikowego grzebienia, wybierz drewniany, z szeroko rozstawionymi ząbkami. Dzięki temu włosy nie będą się elektryzować. Jeżeli preferujesz szczotkę, najlepiej sprawdzi się produkt wykonany z naturalnego włosia albo tangle teezer.

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Używanie zbyt często suchego szamponu

Suchy szampon w niektórych sytuacjach bywa wybawieniem. Użycie go zamiast mycia włosów jest kuszącą perspektywą, jednak stosowany zbyt często, zapycha pory. Postaraj się ograniczyć ten produkt. Pamiętaj, że piękny wygląd włosów zależy od stanu zdrowia skóry głowy.

błędy w pielęgnacji

Fot. iStock

Spanie z mokrymi włosami

Czasami po prostu nie chce nam się czekać, aż włosy wyschną albo jest już bardzo późno i dlatego kładziemy się spać z mokrymi. To chyba jedno z najczęstszych przewinień, których się dopuszczamy. Czym grozi takie postępowanie? Z rana na pewno będziesz miała problem z rozczesaniem włosów. Poza tym takie postępowanie sprawia, że łamią się, a końcówki rozdwajają.

Zobacz także: Domowa maseczka na włosy

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 23.01.2017 19:46
Dobry artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo