Najgorsze komentarze, które kobiety z krótkimi włosami CIĄGLE słyszą na swój temat

Ona niedawno znacznie skróciła fryzurę i wie o czym mówi...
Najgorsze komentarze, które kobiety z krótkimi włosami CIĄGLE słyszą na swój temat
źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)
02.01.2017

Czasami przychodzi taki moment w życiu, kiedy mamy już dość „zabawy” długimi włosami. Brakuje nam czasu, żeby nad nimi zapanować, codzienna pielęgnacja urasta do rangi przykrego rytuału, są w coraz gorszym stanie i można tak wyliczać bez końca. Podejmujemy decyzję - radykalna przemiana, czyli ich znaczne skrócenie. „Na chłopaka”.

Problem w tym, że nawet jeśli zakochamy się w swoim nowym wizerunku, a lekka fryzura okaże się znacznie bardziej wygodna i praktyczna, niż dawne długie loki - musimy liczyć się z komentarzami otoczenia. I nie będą to same komplementy. Częściej ironiczne wbijanie szpili pod płaszczykiem dobrych zamiarów. Doskonale wie o tym dziennikarka portalu metro.co.uk, Holly Royce, która ścięła włosy i teraz musi tego wysłuchiwać.

Które wypowiedzi szczególnie ją denerwują? Miej to na uwadze, zanim skomentujesz metamorfozę swojej koleżanki…

Zobacz również: Pora na ostre cięcie! 7 powodów, dla których powinnaś mieć KRÓTKIE WŁOSY!

 

krótkie włosy u kobiety

źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)

Nie lubię krótkich włosów u kobiet, ale tobie pasują

Wynika z tego jasno, że… nic nie wynika. Teoretycznie to komplement, bo „tobie pasują”, ale przy okazji jednak zarzut, bo „nie lubię krótkich włosów u kobiet”. Wszystko sprowadza się do tego, że panie z krótkimi włosami są beznadziejne, ale spośród nich ty jesteś najmniej beznadziejna. Argumentacja z „ale” w środku zawsze ma swoje drugie dno. A wystarczyłoby powiedzieć „dobrze wyglądasz, fajna długość”.

 

krótkie włosy u kobiety

źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)

Nigdy bym tego nie zrobiła

W tym momencie także nie wiadomo, co myśleć. Wydaje się, że komentatorka właśnie doceniła twoją odwagę, ale z drugiej strony… prawdopodobnie zarzuciła także lekkomyślność i zwykłą głupotę. Skoro ona by tego nie zrobiła, to znaczy, że pomysł krótkich włosów u kobiety traktuje jako absurd i błąd. Jeśli zamiary były dobre, to wykonanie już na pewno nie. Lepiej stwierdzić wprost - „brawo za odwagę”.

Zobacz również: Czy krótka fryzura może być SEXY? Oto 9 foto-dowodów, że TAK!

krótkie włosy u kobiety

źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)

Mężczyźni nie lubią kobiet z krótkimi włosami

Po takich słowach wypadałoby usiąść i zapłakać nad swoim losem, ale jeszcze się wstrzymaj. To niczym nieuzasadniona opinia, która nie musi mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Fakt, większość badań potwierdza, że panowie doceniają nasze długie loki. Ale jest też spora grupa fanów zadziornych chłopczyc. Poza tym - krótkie włosy nie oznaczają przecież wygolonej do zera głowy. Wciąż można je seksownie zaczesać.

 

krótkie włosy u kobiety

źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)

Czy ty jesteś lesbijką?

Nawet w XXI wieku niektórym trzeba tłumaczyć, że stereotypy w większości przypadków mijają się z prawdą. Nie powinny być powielane, a już tym bardziej wypowiadane głośno. Po pierwsze - a nawet gdybym była, to co? Po drugie - co to za absurd, żeby oceniać orientację seksualną wyłącznie na podstawie uczesania? To argument w stylu - każdy facet w różowej koszulce to gej. Spuśćmy na to zasłonę milczenia.

 

krótkie włosy u kobiety

źródło: Instagram (instagram.com/hol_roy)

Nie przejmuj się - szybko odrosną

A do tego jeszcze „nie płacz, to tylko włosy”. Zupełnie tak, jakby każda kobieta z krótkimi włosami żałowała swojej decyzji o cięciu zaraz po wyjściu od fryzjera. To nonsens. Jeśli masz przed sobą dziewczynę z mocno skróconą fryzurą, to nie zakładaj, że na pewno jest z tego powodu nieszczęśliwa. Zazwyczaj jest wręcz na odwrót - uwielbia swój nowy wizerunek i na pewno nie potrzebuje pocieszenia.

Zobacz również: 5 faktów o krótkich włosach

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
zima (Ocena: 5) 02.01.2017 20:20
No niestety mi rozpuszczone długie włosy kompletnie nie pasują, więc albo zostają mi krótkie albo związane w kucyk.
odpowiedz
krk (Ocena: 5) 02.01.2017 16:23
Ja lubie krótkie włosy. A dlaczego? Może z wygody. Moje włosy są trapezowatym sianem kiedy są długie. Ni to ładne i to kobiece loki. Taka tam szopa. Nie da się ich niczym uformować. W krótkich i szybciej się je suszy nie potrzebuje pół godziny na suszenie i sie lepiej układają. Dlatego takie głupie teksty typu faceci wolą długie włosy albo że jestem lesbiją mnie totalnie nie ruszają. Serio
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.01.2017 09:10
W całym swoim życiu widziałam na żywo tylko jedną kobietę, która wyglądała zjawiskowo w krótkiej fryzurze. Trzeba mieć do tego naprawdę śliczną twarz, a to rzadko się zdarza. Ta laska powyżej wygląda okropnie. Mało, że jest brzydka i ta fryzura to podkreśla, to jeszcze te włosy zą rzadkie i wyglądają jak żółta strzecha. Nie, nie i jeszcze raz nie. Ale jeżeli ktoś dla wygody się lubi oszpecać to ok.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.01.2017 07:56
Nigdy nie przekonam sie do krótkich włosów i nie spotkałam nikogo komu lepiej niż w dlugich
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2017 02:49
Oejku... wiadomo, ze krotkie wlosy u kobiety wygladaja kiepsko, chyba ze sa naprawde perfekcyjnie sciete i mega dopasowane do twarzy. Z dlugimi wlosami jest latwiej. Duzo latwiej, tylko trzeba o dlugie wlosy dbac.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie