Zapuszczasz włosy? Oto 7 sposobów, by rosły jeszcze szybciej!

Dzięki nim szybciej osiągniesz pożądany efekt!
Zapuszczasz włosy? Oto 7 sposobów, by rosły jeszcze szybciej!
Fot. iStock
07.11.2016

Piękne, długie włosy to marzenie każdej kobiety. Nic dziwnego, jeżeli są zdrowe i zadbane, mogą zupełnie odmienić wizerunek i dodać kilka punktów do atrakcyjności. Jednak jak w przypadku każdej rzeczy, aby doczekać się efektu, trzeba sobie na niego zapracować. Proces zapuszczania włosów jest długotrwały. Średnio rosną one 1 cm na miesiąc, ale wiele zależy od pielęgnacji i diety. Niektóre dziewczyny chwalą się, że włosy rosną im bardzo szybko, natomiast inne narzekają, że chyba nigdy nie doczekają się wymarzonej długości. Tym bardziej, że co kilka miesięcy trzeba podcinać końcówki.

Na szczęście jest kilka prostych sposobów, aby przyspieszyć ich porost. Wskazał je portal cosmopolitan.com.


Kérastase Chronologiste - Scrub i rewitaluzująca maska do masażu skóry głowy.
Ma działanie detoksykacyjne i oczyszczające skórę

Masaż skalpu na sucho

Masaż wykonujemy na suchych włosach. Jest on tak ważny, ponieważ stymuluje przepływ krwi do skóry głowy. Dzięki temu składniki odżywcze, które dostarczamy, szybciej przenikają do mieszków włosowych, a co za tym idzie, szybciej doczekamy się pożądanego efektu. Rób masaż codziennie przez pięć minut.

Zobacz także: Mężczyźni jednak WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 niepodważalnych dowodów!

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Masaż głowy pod prysznicem

Masaż można wykonać także pod prysznicem, jeżeli nie masz wytrwałości i pamięci, aby robić to dodatkowo na sucho. Zacznij od karku i kolistymi ruchami poruszaj się wzdłuż linii włosów. Dobrze jest mieć w trakcie pochyloną głowę, dzięki czemu poprawisz ukrwienie. Taki masaż również warto wykonywać przez ok. pięć minut.

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Regularne podcinanie

Dziewczyny, które pragną zapuścić włosy, przeważnie unikają podcinania. Niestety końce niszczą się bardzo szybko. Wpływa na to pocieranie głową o poduszkę podczas snu czy zaczepianie włosami o ubranie. Gdy są zniszczone, łatwo się kruszą i tym samym stają się coraz bardziej cienkie. Włosy nie wyglądają wtedy dobrze, poza tym zdrowe włosy rosną szybciej. Podcinaj więc regularnie końcówki, a wychodząc z domu czy kładąc się spać, nakładaj na końce kropelkę wybranego olejku. To pozwoli ochronić je przed uszkodzeniem.

Zobacz także: Najlepsze sposoby przeciw wypadaniu włosów

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Witaminy

Jeżeli chcesz, aby Twoje włosy rosły szybciej, zadbaj o dostarczenie organizmowi witaminy A. Odpowiada ona za stymulację ich porostu i nadaje blask. Jej brak może być przyczyną przesuszonej skóry głowy, a także łamliwości włosów. Witaminę A znajdziesz w rybim tranie, słodkich ziemniakach, marchwi, jarmużu, wątrobie oraz jej podrobach, a także dyni i szpinaku.

Drugą witaminą, o której dostarczenie do organizmu warto zadbać, jest biotyna, czyli witamina H. Ona również stymuluje porost włosów. Jej źródłem jest marchew, a oprócz niej żółtko, pomidory i orzechy.

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Pielęgnacja

Istotne jest zarówno mycie szamponem, jak i nakładanie odżywki. Dzięki szamponowi pozbywamy się z włosów oraz skóry głowy brudu, natomiast odżywka pozwala uzupełnić brakujące składniki odżywcze. Jednak aby nie pozbawiać skóry głowy naturalnego nawilżenia w postaci olejów, lepiej zrezygnować z codziennego mycia na rzecz suchych szamponów. Raz w tygodniu nakładaj także maskę. Możesz spytać sprawdzoną fryzjerkę o stan Twoich włosów i jakimi kosmetykami warto je pielęgnować. Poproś o wskazanie zwłaszcza produktów opartych na naturalnych składnikach.

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Ograniczenie używania niektórych urządzeń

Ogranicz używanie urządzeń typu lokówka i prostownica. Gdy Twoje włosy są bardzo zniszczone, w ogóle z nich zrezygnuj, ponieważ inaczej żadna pielęgnacja Ci nie pomoże. Jeżeli Twoje włosy są zdrowe, powinnaś za każdym razem zabezpieczać je produktem termoochronnym zgodnie z zaleceniem producenta. Używając suszarki, dbaj o to, aby strumień powietrza był chłodny.

zapuszczanie włosów

Fot. iStock

Tylko zimna woda do płukania

Trudno myśleć o używaniu zimnej wody do płukania, zwłaszcza jesienno-zimową porą, ale jeżeli chcesz, żeby włosy rosły szybciej, musisz się poświęcić. Zimna woda zamyka łuski i chroni włosy przed utratą wilgoci. Ciepła woda może uszkodzić strukturę włosów i doprowadzić do ich uszkodzenia, co sprawi, że nie będą rosły tak szybko.

Zobacz także: Mieć włosy jak CANDICE S.: Co trzeba robić, żeby były gładkie?

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 14.11.2016 00:28
Częstotliwość podcinania końcówek włosów nie ma absolutnie żadnego wpływu na szybkość ich wzrostu. Co za bzdura... I pierwsze słyszę (czytam), że suchy szampon jest lepszy dla włosów, niż normalne mycie wodą. Ratunku!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.11.2016 10:47
Mi bardzo wolno rosną włosy. Bardzo... do ślubu to chyba jednak będę musiała doczepy załatwić :(
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie