Po czym poznasz dobrego fryzjera?

Ta wiedza bardzo Ci się przyda.
Po czym poznasz dobrego fryzjera?
Fot. Thinkstock
04.11.2016

Wizyta u fryzjera zwykle kojarzy się z miłym, relaksującym doświadczeniem. Niestety, w niektórych przypadkach zamiast przyjemności, staje się koszmarem. Zbyt krótkie włosy, popalone końcówki czy źle dobrany kolor to tylko niektóre z przykrości, jakich mogą doświadczyć klienci, korzystający z usług nieprofesjonalnego fryzjera. Jak uniknąć złych doświadczeń i wybrać specjalistę, który odpowiednio zadba o nasze włosy? Na te pytania odpowiada Wojciech Stasiak, stylista fryzur i ekspert kampanii „Moja REGENeracja”.

Mężczyźni jednak WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 niepodważalnych dowodów!

Zwróć uwagę na wygląd…


…salonu. Wygląd zewnętrzny pomieszczenia może powiedzieć sporo na temat poziomu usług, jakie oferowane są w zakładzie. Warto więc zwrócić uwagę na takie czynniki jak czystość - zarówno salonu jak i sprzętu, którym posługuje się fryzjer, porządek - świadczący o dobrej bądź złej organizacji pracy, a także wystrój, który może pokazać poczucie estetyki pracujących w zakładzie specjalistów.

dobry fryzjer

Fot. Thinkstock

Sprawdź, jakich kosmetyków używa


Oprócz stosowania odpowiedniej techniki strzyżenia, modelowania czy farbowania włosów, niezwykle istotnym elementem w pracy fryzjera są kosmetyki, jakich używa. Przychodząc do salonu zwróć uwagę na szampony i odżywki, jakimi salon myje głowy klientek, a także preparaty stylizujące. Kosmetyki powinny być indywidualnie dopasowane do każdej klientki, a środki do stylizacji nie powinny być zbyt mocne.

dobry fryzjer

Fot. Thinkstock

Zobacz, czy fryzjer chce cię poznać


W wielu zakładach fryzjerskich pierwszym elementem wizyty jest mycie głowy. To błąd. Zanim fryzjer zacznie cokolwiek robić z włosami swojej klientki powinien najpierw zaprosić ją na fotel, ocenić stan jej włosów i porozmawiać z nią o jej potrzebach. Takiej obserwacji ciężko jest dokonać na mokrych włosach. Jeśli fryzjer, którego odwiedzacie po raz pierwszy nie przeprowadzi z wami wywiadu, powinniście zastanowić się nad kontynuowaniem wizyty.

Zrobiła 6-letniej córce zwariowaną fryzurę. Internauci: „Skrzywdziłaś ją tymi włosami! Jesteś wyrodną matką!”

dobry fryzjer

Fot. Thinkstock

Oceń czy rozumiesz się z fryzjerem


Bardzo często można spotkać się z opinią, że fryzjer nie szanuje prośby klienta i obcina jego włosy krócej niż go o to poproszono. Z czego to wynika? Zdarza się, że klient prosi jedynie o podcięcie zniszczonych końcówek, wyobrażając sobie, że zmiana ta nie będzie widoczna. Niestety w wielu przypadkach zdarza się, że włosy są na tyle zniszczone, że wymagają nieco większego obcięcia. A efekt strzyżenia jest zauważalny. Co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Dobrze jest pokazać fryzjerowi na włosach, jak bardzo chcemy je obciąć i wyraźnie zaznaczyć granicę, której nie może przekroczyć. Jeśli to zadziała to znaczy, że fryzjer słucha potrzeb klienta.

 

dobry fryzjer

Fot. Thinkstock

Zrób test i sprawdź, czy fryzjer potrafi ci się przeciwstawić


Często zdarza się, że niektóre klientki chcą wykonać bardzo zauważalną metamorfozę, zmieniając np. kolor z bardzo jasnego na kruczoczarny. Każdy dobry fryzjer będzie wiedział, że nie można dokonywać tak gwałtownych zmian. Szkodzą one włosom i nie zawsze wyglądają korzystnie. Dobry fryzjer będzie potrafił przeciwstawić się klientce i wytłumaczyć jej, że taka zmiana nie będzie korzystna, a także zarekomenduje inne, równie ciekawe rozwiązanie.

dobry fryzjer

Fot. Thinkstock

Oceń, czy potrafisz zaufać fryzjerowi


Bardzo ważnym elementem pracy fryzjera jest budowanie zaufania klienta. Najlepszym sposobem na to jest opowiadanie na bieżąco o przebiegu danego zabiegu. Jeśli fryzjer krok po kroku opowiada o tym co właśnie będzie robił i trzyma się tego, z każdym jego ruchem klient nabierać będzie do niego większego zaufania. Jeśli fryzjer przez cały czas milczy, a my nie mamy pojęcia co ma zamiar zrobić
z naszymi włosami to efekt poznamy dopiero po zakończeniu usługi i dopiero wtedy ocenimy to czy jego praca nam się podoba czy też nie.

Włosy są dla wielu osób bardzo ważnym elementem wyglądu. Oprócz ich codziennej pielęgnacji warto też zadbać o pomoc wykwalifikowanego fryzjera, który pomoże utrzymać piękny wygląd włosów i zaleci najlepsze rozwiązania w zakresie stylizacji.

Więcej informacji na temat pielęgnacji włosów znajduje się na stronie www.mojaregeneracja.pl.

Przeczytaj także: Czy suchy szampon niszczy włosy?

Komentarze (6)

Ocena: 4.67 / 5
ajajaj (Ocena: 3) 06.11.2016 10:30
Mam pytanie, w jaki sposób jako klient-laik, mam rozpoznać jakość używanych produktów typu szampon, odżywka itp. W jaki sposób? Ogólnie jest u nas bardzo trudno o dobrego fryzjera, są to głównie osiedlowe pseudo fryzjerki, albo mega drogie pseudo salony fryzjerskie, gdzie również nie wyjdziesz z nich zadowolona. Fryzjerstwo jest w naszym kraju na poziomie tragedii.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.11.2016 01:42
Jak ktoś ścina 5cm włosów, gdy zniszczonych jest 10 to jest du** a nie fryzjer.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo