Mężczyźni jednak WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 niepodważalnych dowodów!

Spór o najbardziej pociągający kolor kobiecych włosów trwa od lat. Jak się okazuje, blond fryzury wygrywają z innymi w przedbiegach.
Mężczyźni jednak WOLĄ BLONDYNKI! Mamy na to aż 5 niepodważalnych dowodów!
Fot. Thinkstock
29.10.2016

Znacie film z boską Marylin Monroe pod tytułem `Mężczyźni wolą blondynki`? Już wtedy wiadomo było, jaki kolor włosów podoba się panom najbardziej. I choć kłótnie o to, jak wiele wspólnego z prawdą ma powyższa teza trwają już od lat, w końcu trzeba przyznać rację jej autorowi. Wszystko przez najnowsze odkrycie związane z genami i psychiką mężczyzn.

Okazuje się, że to, co kobieta ma w głowie, jest dla facetów równie ważne jak to, co ma... na głowie. Fryzura jest bowiem źródłem informacji o jej charakterze, a przy okazji działa na mężczyzn jak wabik. Podobno to, jaki kolor włosów odpowiada panom najbardziej, zależy od ich indywidualnych upodobań. Można więc zastanowić się, skąd wzięło się przekonanie o wyższości blondu nad innymi barwami fryzur. Na ten temat istnieje kilka teorii.

7 cech WULGARNEJ kobiety. Faceci zdradzają, w jaki sposób ją rozpoznać!

blondynka

Fot. Thinkstock

Jedna z teorii głosi, że w parze z jasnym kolorem włosów idzie otwartość i swoboda właścicielki. Blondynki postrzegane są więc zwykle za frywolne, rozrywkowe, zwariowane i odważne. Kiedy powiąże się te cechy z wyobrażeniem na temat łóżkowych umiejętności kobiety, w myślach faceta rodzi się jej obraz jako demona seksu.

- Chyba każdy facet na hasło `seksbomba`wyobraża sobie blondynkę! - przekonuje Rafał, mieszkaniec Warszawy.

blondynka

Fot. Thinkstock

Inna teoria szuka rozwiązania w rysach twarzy – blond jako kolor optycznie rozjaśniający, łagodzi rysy, co mężczyźni widzą jako przejaw delikatności i uległości. W wielu przypadkach to właśnie tego poszukują u partnerki.

Co więcej, jasny kolor włosów to synonim czułości, przez co często utożsamiany jest z tęsknotą za dzieciństwem i kojarzony z przyjemnościami, ale i ze wszystkim, co niezobowiązujące.

- Blondynki łączą w sobie dwie cechy. Z jednej strony seksbomba, z drugiej anioł. To strasznie pociągające połączenie - przekonuje z kolei Michał.

Na jakie ciało poleci każdy facet?

blondynka

Fot. Thinkstock

Naukowcy umiłowanie blond włosów przypisują także... genom. Mężczyźni, szukając partnerki, podświadomie wybierają taką, którą uważają za idealną matkę dla swoich dzieci.

Ważne jest, by jej geny nie przyćmiły jego własnych, a – jak wiadomo – gen jasnych włosów nie jest dominujący. Stąd też przekonanie, że blondynki są lepszymi kandydatkami na żonę.

blondynka

Fot. Thinkstock

Poza tym mężczyźni kierują się też względami czysto estetycznymi – ikonami piękna od lat okrzykiwane są przede wszystkim blondynki. Ideałem dla wielu panów jest Marylin Monroe, która jest najsłynniejszą posiadaczką jasnych włosów i to do niej porównują oni kandydatki na partnerkę.

Zresztą model blond-piękności utrwalali w swojej podświadomości od dzieciństwa, gdyż zwykle księżniczki z bajek prezentowały właśnie ten typ urody.

blondynka

Fot. Thinkstock

Ostatnia z teorii mówi o tym, że poza samym kolorem włosów, panom chodzi o cerę. Jak wiadomo, zwykle z naturalną blond fryzurą w parze idzie jasna karnacja, a na niej łatwiej dostrzec podniecenie, czy zainteresowanie drugą osobą. Szczególnie, że cera ta ma szczególne skłonności do rumienienia się, co bardzo podoba się panom.

- Uwielbiam zarumienione blondynki. Są takie apetyczne! - zachwyca się Mikołaj.

blondynka

Fot. Thinkstock

Na koniec ciekawostka. Wydaje Ci się, że kobiety posiadające jasny kolor włosów były na świecie od początków istnienia Homo sapiens? Nic bardziej mylnego!

Kanadyjscy antropolodzy udowodnili, że jeszcze dziesięć tysięcy lat temu Ziemia opanowana była wyłącznie przez brunetki i szatynki. Jasny kolor włosów pojawił się dopiero pod koniec epoki lodowcowej.

Brak ciemnego pigmentu w skórze to wynik pewnych mutacji genetycznych. Kanadyjscy badacze twierdzą, że do ich powstania doszło w wyniku swoistej rywalizacji między przedstawicielkami płci pięknej. W populacji łowców, gdzie mężczyźni ginęli na polowaniu, kobiety musiały dobrze się postarać, aby zdobyć partnera. Nieliczne niewiasty, które rodziły się z jasnymi włosami znajdowały się od razu na wygranej pozycji. A wszystko dlatego, że bardzo wyraźnie wyróżniały się z tłumu.

Poza tym, badacze udowodnili, że ich jasny kolor włosów pobudzał męskie ośrodki mózgu odpowiedzialne za popęd seksualny.

A Wy jaki macie kolor włosów, dziewczyny?

Zobacz również: Oto aktualnie największa pupa w show biznesie?

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.11.2016 15:49
Mam ten dziwny odcień, taki jakby popielaty blond, w lecie nieco płowieje i widać pasemka, w zimie robi się trochę ciemniejszy i jeszcze bardziej "mysi". Mimo to bardzo go lubię i nie mam zamiaru się kiedykolwiek farbować, a jak już to na kolor jak najbardziej zbliżony. A co do artykułu - blond blondzie nierówny. Mam wrażenie, że inne są skojarzenia z platynowym odcieniem, a jeszcze inne z takim jak mój.
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 31.10.2016 23:17
elestabion floslek to świetne maski do włosów regenerujące
odpowiedz
Laura (Ocena: 5) 30.10.2016 11:20
Jestem szatynka z duzymi zielonymi oczami i pelnymi ustami i mam bardzo duże powodzenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.10.2016 14:44
Cos w tym jest, ale osobiście jestem fanką naturalnego chłodnego średniego blondu, broń Boże nie utlenionego na platynę lub żółtego. Mam naturalnie ciemny blond plus rozświetlam go tylko jaśniejszymi refleksami i cudownie to wyglada.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.10.2016 11:11
Ciemny blond ale farbuję je na ciemny brąz. Blond włosy się nie błyszczą, kruszą i łamią a bez stylizacji wyglądają po prostu źle. Ja wolę ciemne włosy...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo