MĘSKIM OKIEM: Czym się różnią blondynki od brunetek?

Faceci twierdzą, że kolor włosów wpływa na temperament, inteligencję i życie rodzinne.
MĘSKIM OKIEM: Czym się różnią blondynki od brunetek?
Fot. iStock
18.10.2016

Czy kolor włosów wpływa tylko na wygląd? Stereotypów na temat blondynek i brunetek jest cała masa. I nie dotyczą wyłącznie ich urody. Na naszych oczach niemal od zawsze rozgrywa się pojedynek: jasne kontra ciemne włosy. Obie grupy mają swoich zagorzałych fanów, jak i przeciwników. To nie tylko kwestia gustu, ale często także uprzedzeń. Zupełnie tak, jakby odcień na głowie zdradzał wszystko i nie pozostawiał pola do interpretacji.

Czas sprawdzić, w czym tak naprawdę rzecz. Zapytałem kilku facetów o mocne i słabe strony zarówno blondynek, jak i brunetek. I chociaż grupę ankietowanych trudno uznać za reprezentatywną, coś musi być na rzeczy. Ich odpowiedzi w wielu kwestiach są zgodne i mogą świadczyć o tym, że kolor owłosienia to nie tylko wizualny szczegół.

Kto wygra tę bitwę i który odcień okaże się zwycięski w poszczególnych kategoriach?

Zobacz również: Brunetki czy blondynki? Wiemy, który kolor włosów GWARANTUJE powodzenie!

 

stereotypy kolor włosów

fot. Thinkstock

Kto ma większy temperament seksualny?

Ankietowany 1: Wydaje się, że blondynki, bo są bardziej rozrywkowe, ale to brunetki potrafią pokazać pazur. Moje doświadczenia świadczą o tym, że ciemne włosy oznaczają ogień.

Ankietowany 2: Nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy. Może dlatego, że nigdy nie wiadomo, jaki kto miał naturalny kolor. Blondynki zmieniają włosy na czarne, te ciemne się rozjaśniają. Remis.

Ankietowany 3: Blondynki pozwalają sobie na więcej i wydaje mi się, że częściej. Nigdy nie byłem w związku z jasnowłosą, ale nasłuchałem się wystarczająco. Punkt dla nich.

Ankietowany 4: Prawdziwe diablice mają ciemne włosy. Przekonałem się o tym wiele razy.

WYNIK: Brunetki nieznacznie, ale wygrywają

 

stereotypy kolor włosów

fot. Thinkstock

Kogo łatwiej poderwać?

Ankietowany 1: Zazwyczaj widzę różnicę między jasnymi i ciemnymi włosami, ale w tym temacie chyba nie. Wszystko zależy od aktualnego humoru kobiety. Nie umiem wskazać.

Ankietowany 2: Nie wiem jak jest faktycznie, ale skojarzenie jest jednoznacznie - blondynki uważane są za te bardziej odważne i spragnione męskiego towarzystwa.

Ankietowany 3: Mam nadzieję, że żadna pani się nie obrazi, ale w tej kwestii jasne włosy nie mają konkurencji. To chyba zasługa większej spontaniczności blondynek.

Ankietowany 4: Wszystkie najbardziej znane seksbomby mają jasne włosy. To o czymś świadczy.

WYNIK: Blondynki deklasują ciemnowłose rywalki

Zobacz również: Taka kobieta podoba się większości mężczyzn! (Idealne wymiary, kolor oczu i włosów)

stereotypy kolor włosów

fot. Thinkstock

Kto jest bardziej rodzinny?

Ankietowany 1: Nie moja wina, że blondynki kojarzą mi się z zabawą i temperamentem. Z tego powodu lepszym materiałem na głowę rodziny będzie zawsze brunetka.

Ankietowany 2: Trudno rozstrzygnąć. W tym temacie kolor raczej nie ma znaczenia. Wszystkie kobiety szaleją na punkcie swoich bliskich, bo są bardziej uczuciowe od facetów. Remis.

Ankietowany 3: To pewnie wina mediów i głupich uprzedzeń, ale skojarzenia są oczywiste. Blondynka to materiał na kochankę, brunetka na matkę i żonę.

Ankietowany 4: Nie odważę się wskazać. To cecha ogólnie kobiet i nie można tego w żaden sposób obliczyć.

WYNIK: Brunetki wychodzą na prowadzenie

stereotypy kolor włosów

fot. Thinkstock

Kto jest inteligentniejszy?

Ankietowany 1: Podchwytliwe pytanie, bo gdyby opierać się na stereotypach, to wynik byłby oczywisty. Ale dla mnie wcale nie jest i na zachętę przyznaję punkt blondynkom.

Ankietowany 2: Mądrość to nie tylko wyuczona wiedza, ale też doświadczenie i odrobinę cwaniactwa. Biorąc pod uwagę to wszystko - jasne włosy wbrew pozorom lepiej rokują.

Ankietowany 3: Wszystkie moje doświadczenia potwierdzają, że blondynki są od wyglądania, a brunetki od czegoś więcej. Ciemnowłose zazwyczaj bardziej logicznie myślą.

Ankietowany 4: Coś mi podpowiada, że jednak brunetki. I wcale nie chodzi o uprzedzenia.

WYNIK: Remis

stereotypy kolor włosów

fot. Thinkstock

Kto rządzi światem?

Ankietowany 1: Wystarczy spojrzeć na showbiznes i wszystko jasne. Wszystkie największe gwiazdy to blondynki, czyli to one rządzą naszymi emocjami.

Ankietowany 2: Próbuję sobie przypomnieć wszystkie wybitne kobiety w polityce i chyba żadna z nich nie jest i nie była blondynką. Ponownie punkt dla brunetek.

Ankietowany 3: Rządzi ten, kto skupia na sobie uwagę, a w tym temacie jasne włosy nie mają konkurencji. Blondynki są kochane i podziwiane. Przynajmniej przez większość facetów.

Ankietowany 4: Światem rządzi seks, czyli blondynki.

WYNIK: Symbolem władzy okazują się jasne włosy

Grzegorz Lawendowski

Zobacz również: 5 zasad, którymi powinnaś się kierować wybierając dla siebie kolor włosów

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 3.56 / 5
gość (Ocena: 5) 08.01.2018 16:28
masakryczny artykuł
odpowiedz
czerwonowłosa (Ocena: 4) 19.10.2016 12:43
A co z rudymi? :)
odpowiedz
douczona (Ocena: 5) 19.10.2016 07:49
"Próbuję sobie przypomnieć wszystkie wybitne kobiety w polityce i chyba żadna z nich nie jest i nie była blondynką." No chyba że za wybitną polityk uznaje się Beatę Szydło, to mogę się zgodzić :D polecam spojrzeć na Angelę Merkel albo na Hillary Clinton zanim zacznie się pisać takie głupoty ;) bo to one są dziś symbolem kobiet u władzy i jakoś nie wydaje mi się, żeby były brunetkami :) Podobnie jak w Anglii wcześniej Margaret Thatcher, a teraz Theresa May
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.10.2016 23:30
śmieszne. mowa o lepszych kochankach - oczywiscie brunetki, mowa o lepszych zonach-oczywiscie brunetki,bo blondynki to do łózka. to sie zdecydujcie. Widać ze brunetka pisała ten artykuł,żałosne.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 18.10.2016 16:55
Kolor wlosow nie ma wpływu na poziom inteligencji .
odpowiedz

Polecane dla Ciebie