Jak chronić włosy przed słońcem?

Będąc na wakacjach, smarujemy nasze ciała kremami, zapominamy jednak o głowie, a właściwie o włosach. Czasem zakładamy czapki i to nasz jedyny pomysł na ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.
Jak chronić włosy przed słońcem?
23.06.2008

Jak wpływa słońce na nasze włosy? Powoduje łamliwość, płowienie koloru, wysuszanie i utratę elastyczności. Badania skuteczności kosmetyków ochronnych nigdy nie dały w pełni zadowalających wyników.

Mając do wyboru pozostawienie włosów bez ochrony albo stosowanie preparatów częściowo chroniących, lepiej wybrać tę drugą opcję.

Firmy kosmetyczne oferują nam specjalne serie preparatów przeciwsłonecznych, zwykle w postaci sprayów, których używa się bezpośrednio na włosy. Bazują one na naturalnych składnikach, co eliminuje skutki uboczne. Na końcówki dłuższych włosów można stosować dodatkowe nawilżenie w postaci oliwek dla dzieci bądź specjalnych olejków do opalania. Oczywiście te zabiegi nie pozwalają na pozbywanie się z głów kapeluszy, czapeczek i chustek.

Warto również pamiętać o szkodliwym wpływie morskiej wody na nasze włosy.

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2016 12:27
Jedwab super ja jeszcze wspieram je od wewnątrz stosując skrzypolen z biotyną wszystko co potrzeba włosom.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2008 00:51
mam włosy suche krecone i czwesto sie placza ,własciwie czesze je tylko po umyciu :) probowałam oliek ,woskow,odrzywek,balsamow a nawet zwykłego oleju kuchennego ( polecam ale włosy brzydko pachnna) ktoras z kolezanek poleciła mi własnie jedwad super sprawa włosy jak nowe i szczerze polecam ale niewiem czy to dobre rozwiazanie na dłuszsza mete wiec szukam i eksperymetuje dalej . :) Pozdrawiam :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2008 22:38
No ja mam bardzo suche i zniszczone włosy (od farbowania) :/ ale kilka dni temu kupiłam sobie jedwab i są super gładkie i miękkie! Polecam.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2008 22:07
najlepiej uzyc czegos tłustego wosk lub jedwab do włosów tłuszcz to najlepsza odzywka dla naszych włosow przedewszystkim chroni nasze cebulki włosów przed wypadaniem i łamaniem sie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2008 21:45
Producenci szamponów wmawiają nam,że oto ulepszony szampon z większą dawką witamin i innych cudownych specyfików dla naszych włosów, to samo oferują jeśli chodzi o odżywki do włosów, a teraz nagle okazuje się ,że to wszystko i tak za mało ??????????????Czy my czasem nie popadamy w przesadę drogie Panie ????????????????
odpowiedz

Polecane dla Ciebie