Wizyta u fryzjera: 12 rad dla klientek, które nie wiedzą, jak zachować się w salonie

Czy muszę podtrzymywać rozmowę? Czy mogę rozmawiać przez telefon w czasie strzyżenia? Czy przynieść zdjęcie wymarzonej fryzury?
Wizyta u fryzjera: 12 rad dla klientek, które nie wiedzą, jak zachować się w salonie
Fot. Thinkstock
21.03.2016

Podobno każda kobieta uwielbia chodzić do fryzjera. To czas tylko dla nas, kiedy możemy odświeżyć lub całkowicie odmienić nasz wizerunek. Niestety, nie wszyscy czują się w salonie aż tak swobodnie. Czasami same nie wiemy, czego chcemy. Łącznie z tym, jak zachowywać się już na fotelu. Podtrzymywać niezobowiązującą rozmowę czy może jednak zająć się swoimi sprawami?

Serwis internetowy dziennika „Metro” postanowił sprawdzić, jak odnoszą się do tego najbardziej zainteresowani, czyli pracownicy salonów. Fryzjerzy odpowiedzieli szczerze, jak powinna zachowywać się według nich klientka idealna. Jeśli przy kolejnej wizycie nie chcesz zaliczyć wpadki – koniecznie to przeczytaj.

Po tej lekturze będziesz mogła rozsiąść się wygodnie w fotelu i cieszyć się chwilą!

Zobacz również: Dziewczyny PRZED i PO wizycie u fryzjera. W której wersji lepiej? (FOTO)

 

wizyta u fryzjera

fot. Thinkstock

1. W czasie mycia włosów mam mieć zamknięte czy otwarte oczy?

Niektóre klientki twierdzą, że zamknięcie ich może zostać odebrane jako niegrzeczne, ale prawda jest tylko jedna. Zawsze szczelnie je zamykaj, by uniknąć chemii w oczach.

2. Czy w czasie mycia włosów mogę się zdrzemnąć?

Nie ma żadnego problemu. Możesz być pewna, że kiedy skończę, na pewno cię obudzę. Tylko upewnij się, że nie chrapiesz.

3. Co myśli fryzjer, kiedy odmawiam nałożenia zaleconej maski na włosy lub odżywki?

Wcale nie myśli, że jesteś skąpa, ale pamiętaj, że jeśli to proponuje, to znaczy, że tego potrzebujesz. Jeśli cię na to stać, to nie rezygnuj.

wizyta u fryzjera

fot. Thinkstock

4. Czy obrazisz się, jeśli przy umawianiu wizyty zaznaczę, że nie mam ochoty na rozmowę?

Nic z tych rzeczy. Fryzjer najprawdopodobniej będzie z tego zadowolony i potraktuje ten moment jako przerwę od całodziennego gadania.

5. Czy w czasie strzyżenia mogę wyciągnąć książkę i zająć się nią?

Nie ma żadnych przeciwskazań.

6. Czy to niegrzeczne, kiedy w czasie wizyty rozmawiam przez telefon albo piszę SMS-y?

Nie, ale pod warunkiem, że nie utrudniasz w ten sposób pracy fryzjerowi.

Zobacz również: Fryzjerka obcięła ją tak fatalnie, że… dziewczyna musiała się ogolić na łyso! (ZDJĘCIA)

wizyta u fryzjera

fot. Thinkstock

7. Czy mogę przyjść do salonu i stwierdzić, że nie wiem, jaką chcę mieć fryzurę, ale marzę o tym by po prostu wyglądać dobrze?

Lepiej daj fryzjerowi jakąkolwiek wskazówkę. Nawet jeśli nie wiesz, czego oczekujesz, to na pewno wiesz, czego nie chciałabyś mieć na głowie. To ułatwi sprawę.

8. Czy mogę przyjść ze zdjęciem wymarzonej fryzury?

Zdjęcie mówi więcej, niż 1000 słów. Fryzjerzy uwielbiają fotki. Nie zdziw się tylko, jeśli nie będziesz wyglądała identycznie. Jesteśmy profesjonalistami, ale nie magikami.

9. Co mam powiedzieć, jeśli efekt mi się nie spodoba? Milczeć czy udawać, że kocham nową fryzurę?

Powiedz cokolwiek, bo milczenie jest najgorsze. Jeśli coś ci się nie podoba, lepiej o tym wspomnieć. Być może fryzjerowi uda się to naprawić.

wizyta u fryzjera

fot. Thinkstock

10. Czy mogę przyjść z poplątanymi włosami, które wymagają solidnego mycia, bo nie zdążyłam zrobić tego wcześniej?

Pod warunkiem, że nie jest to efekt długotrwałego zaniedbania i zwykłego braku higieny.

11. Dlaczego na chwilę przed wizytą stwierdzam, że moje włosy jednak nie są takie złe i akurat tego dnia wspaniale się układają?

To zdarza się częściej, niż myślisz. Nie odwołuj jednak wizyty, bo najprawdopodobniej kolejnego dnia nie będą wyglądać już tak dobrze i szybko tego pożałujesz.

12. Czy fryzjerzy oceniają kobiety, które próbowały samodzielnie podciąć lub zafarbować włosy w domu, ale nie do końca im to wyszło?

Każdemu zdarzają się pomyłki. Jeśli jednak kolejny raz przychodzisz z tym samym problemem – nie najlepiej to o tobie świadczy.

Zobacz również: Znamy sekret idealnej fryzury Kylie Jenner...

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Gabi (Ocena: 5) 21.03.2016 15:19
Zawsze chciałam być fryzjerką, ale jakoś nigdy nie mogłam się wziąć za to żeby iść na jakiś kurs czy po prostu się zapisać do jakiejś szkoły. Skończyłam studia, ale pasja nadal pozostała i chciałabym ją rozwijać. Jakieś szkoły w Warszawie są nie drogie żeby się przyuczyć fryzjerstwa?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2016 11:32
"5. Czy w czasie strzyżenia mogę wyciągnąć książkę i zająć się nią? - Nie ma żadnych przeciwskazań." No mnie się wydaje, że to może być irytujące dla fryzjerki, jak się czyta to ma się głowę raczej opuszczoną. Jak fryzjer tnie to chyba wiadomo, że trzeba siedzieć wyprostowanym.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo