Problemy z włosami, które zrozumieją tylko brunetki

Jesteś brunetką? Na pewno nie są Ci obce poniższe problemy...
Problemy z włosami, które zrozumieją tylko brunetki
Fot. Thinkstock
11.03.2016

Lepiej być blondynką czy brunetką? Wszystko zależy od gustu i punktu widzenia. Co prawda możemy zmienić swój kolor włosów, ale przy niektórych typach urody drastyczne ingerencje dają niekorzystny efekt. Dlatego czasami lepiej pozostać przy tym, czym obdarzyła nas natura. Nie da się jednak ukryć, że blondynki są większymi szczęściarami i nie ma to nic wspólnego z myśleniem, że bardziej podobają się facetom.

Przedstawiamy problemy z włosami, których blondynki nigdy nie zrozumieją, a dla brunetek są chlebem powszednim.

Pierwszy dzień wakacji to horror

Ciemne włosy są bardziej widoczne w miejscach, w których wolałybyśmy ich uniknąć. Dlatego depilacja całego ciała to obowiązek w wakacje, kiedy wychodzimy na siłownię czy na basen. Dla niektórych zaś każdego dnia. Niestety, ale nie możesz pozwolić sobie, tak jak niektóre blondynki, na niedepilowanie rąk. Ciemny mech na włosach wygląda ohydnie. 

Polecamy: Jak zrobić grzywkę? Ona ma na to świetny sposób!

brunetka

Fot. Thinkstock

Fryzura nie jest tak widowiskowa

Obecnie na topie są fryzury z warkoczy. I to jest kolejne rozczarowanie dla brunetek, bo na ich głowach nie są tak widoczne, jak u blondynek. Możesz spędzać kilka godzin nad misterną fryzurą, robić sobie różne kombinacje, a efekt nigdy nie będzie spektakularny. Na blond włosach natomiast wygląda zjawiskowo nawet z dalekiej odległości.

brunetka

Fot. Thinkstock

Używanie suchego szamponu jest niewskazane

Blondynka może pozwolić sobie na większy luz także pod tym względem. Jeżeli nie będzie miała czasu albo ochoty umyć włosów, zawsze może użyć suchego szamponu, który na kilka godzin daje efekt odświeżenia. W przypadku brunetek jedynym rezultatem będzie wygląd staruszki, bo szampon pozostawi na ciemnych włosach białe, nieestetyczne smugi.

brunetka

Fot. Thinkstock

Czysta podłoga w łazience to marzenie

Pozostawienie łazienki w nieskazitelnym stanie przez brunetkę na więcej niż dwie sekundy jest niemożliwe. Włosy wypadają i pokrywają jasną podłogę. Dla bystrego oka od razu są zauważalne, podobnie jak na jasnych swetrach. Dlatego żegnaj efekcie czystości i nieskazitelności. Jasne włosy nie są tak widoczne i nie napawają aż takim obrzydzeniem. Jesteście podobnego zdania?

Zobacz także: Prawdopodobnie przez całe życie myłaś włosy źle!

brunetka

Fot. Thinkstock

Siwe włosy są bardziej widoczne

Żyjemy w czasach, w których stres codziennie puka do naszych drzwi. Szkoła, praca, relacje ze znajomymi – wszystko może wywołać niepotrzebne zdenerwowanie. Proces siwienia ma nie tylko podłoże genetyczne, wpływają na niego inne czynniki, chociażby takie jak stres. Dlatego pierwsze siwe włosy często można zauważyć już u dwudziestolatków. U brunetek są zdecydowanie bardziej widoczne niż u blondynek.

brunetka

Fot. Thinkstock

Możemy zapomnieć o kolorowych tuszach do rzęs

Brunetki mogą zapomnieć o niektórych elementach ekstrawaganckiego makijażu, takich jak kolorowy tusz do rzęs. Na ciemnych rzęsach jest on po prostu niewidoczny. Niestety, musisz pożegnać się z zabawą i pozostać przy tradycyjnych, sprawdzonych kolorach.

brunetka

Fot. Thinkstock

Zmiana koloru może okazać się porażką

Jeżeli brunetka chce zmienić kolor włosów i będzie próbować bez rozjaśniacza, efekt może okazać się zupełnie inny niż zamierzony. W tym przypadku także nie możesz zaszaleć, chyba że dobrowolnie wyrazisz zgodę na zniszczenie włosów. Powrót do naturalnego koloru także nie będzie łatwy.

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 3.86 / 5
Aqua (Ocena: 1) 05.07.2019 21:53
"Niestety, ale nie możesz pozwolić sobie, tak jak niektóre blondynki, na niedepilowanie rąk. Ciemny mech na włosach wygląda ohydnie" Tak, bardzo OHYDNIE. Ciemny mech spowodował już wiele omdleń na skutek swej niewyobrażlnej brzydoty, a ofiary liczy się już w setkach tysięcy. "Pozostawienie łazienki w nieskazitelnym stanie przez brunetkę na więcej niż dwie sekundy jest niemożliwe. Włosy wypadają i pokrywają jasną podłogę. Dla bystrego oka od razu są zauważalne, podobnie jak na jasnych swetrach. Dlatego żegnaj efekcie czystości i nieskazitelności. Jasne włosy nie są tak widoczne i nie napawają aż takim obrzydzeniem. Jesteście podobnego zdania?" Tak, każdy z nas ma przy sobie mikroskop kieszonkowy i zanim wejdzie do łazienki musi dokładnie sprawdzić podłogę. Jeśli znajdzie choć najmniejszy włosek należy natychmiast wezwać Sanepid, ekipę SWAT, FBI, antyterrorystów, CBA, CBŚ, CIA oraz pana Mietka spod czwórki. Cały obszar w promieniu 5 parseków jest niezdatny do życia a w kolejnym o promieniu 17 lat świetlnych występuje zbyt wysokie promieniowanie.
odpowiedz
Unknown (Ocena: 1) 05.07.2019 21:28
Mech na rękach...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.12.2017 16:08
Kolorowa maskara. .. To nie jest problem tylko brunetek, bo dużo blondynek, nawet bardzo jasnych ma naturalne, czarne rzęsy. I chyba każdy się ze mną zgodzi, że czarne rzęsy są ładniejsze od jakichś tam białych i niewidocznych. -,-
odpowiedz
Nina (Ocena: 5) 27.06.2016 12:40
Jestem brunetką ale i tak je trochę czasami podkolyzuję, przez to trochę się wyszuszyły..Stosuję szampon, maskę i olejek Kosswell z olejkiem macadamia. Efekt widać już po kilku użyciach.Włosy są nawilżone, gładkie, nie puszą się i nie odstają. Na bardzo zniszczone włosy, można nakładać sam olejek w ciągu dnia (ja tak robiłam). Kosmetyki bardzo wydajne i naturalne! Bardzo ładnie pachną :)
odpowiedz
Mrowcia (Ocena: 5) 27.05.2016 10:33
Jest cos takiego jak suchy szampon dla brunetek -_-
odpowiedz

Polecane dla Ciebie