TEST: Co mówi o Tobie fryzura?

Nie wierzysz, że włosy świadczą o osobowości człowieka? To przeczytaj to.
TEST: Co mówi o Tobie fryzura?
Fot. Thinkstock
24.02.2016

Podobno to oczy są zwierciadłem duszy, ale tak naprawdę o naszej osobowości świadczy wiele innych szczegółów wyglądu. Nie tylko te wrodzone, na które nie mamy wpływu, ale także elementy, o których same decydujemy. Jednym z nich jest fryzura, która zależy wyłącznie od naszego widzimisię. W pewnym wieku zaczynasz ją kształtować wedle własnego uznania. I to nie jest bez znaczenia.

Uczesanie może być bardzo proste i naturalne albo wymagać sporej pracy i misternych upięć. W obu przypadkach widoczna jest Twoja osobowość, podejście do życia i priorytety. Niepozorny warkocz lub niedbale rozpuszczone włosy to zawsze wizytówka. Zastanawiasz się, co można z niej wyczytać?

Zdradź nam, jaką fryzurę nosisz najczęściej, a powiemy Ci, kim jesteś!

 

damskie fryzury

fot. Thinkstock

DWA KUCYKI

 

Do życia podchodzisz ze sporym dystansem. Nie za bardzo przejmujesz się swoim wiekiem czy statusem. Uważasz, że dobra zabawa jeszcze nikomu nie zaszkodziła, więc obowiązki odkładasz zawsze na później. W sytuacjach kryzysowych masz słabość do odgrywania małej i nierozgarniętej dziewczynki, której nie można karcić, ale jedynie przytulić. Uwielbiasz wygodę, dlatego w decydujących momentach odsuwasz się w cień i pozwalasz działać innym. Potem ewentualnie spijasz śmietankę.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

KOŃSKI OGON

 

Jesteś tradycjonalistką, która lubi utarte wzorce. Nie chcesz się wyróżniać z tłumu, bo nie czujesz się wystarczająco przebojowa i wartościowa. Zdecydowanie bardziej wolisz grać na drugim planie, pozwalając zabłysnąć innym. Potrafisz ciężko pracować, choć często to nie Ty zbierasz potem pochwały. Nie jesteś do końca pewna swojej kobiecości. Wciąż czekasz na moment, kiedy pokażesz swój seksapil, co może nigdy nie nastąpić. Jesteś zbyt zachowawcza i chyba czas wyjść z tej skorupy.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

WARKOCZ

 

Jest jedno słowo, które najlepiej Cię określa – swojska. Wiesz kim jesteś, znasz swoje atuty i nie masz zamiaru przepraszać za to, że żyjesz. Niektórzy twierdzą, że czasami nie potrafisz się zachować, ale Ty po prostu nie panujesz nad swoim temperamentem. Wszędzie Cię pełno, jesteś głośna i pierwsza do działania. Nigdy nie czekasz z założonymi rękami. To Ty mobilizujesz innych. Trudno Cię urazić, bo masz wyjątkowy dystans do siebie.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

KOK

 

Jesteś kobietą z zasadami, która traktuje swoje życie jako misję. Masz przygotowany scenariusz na każdą okazję i bardzo się złościsz, kiedy coś nie idzie zgodnie z Twoim planem. Najlepiej odnajdujesz się w dyrygowaniu innymi. Jesteś samozwańczą kierowniczką grupy, co często prowadzi do towarzyskich zgrzytów. Bywasz postrzegana jako przewrażliwiona na swoim punkcie despotka, z którą nie można negocjować, bo i tak zawsze wiesz swoje. Przynajmniej nie dajesz sobie w kaszę dmuchać.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

ROZPUSZCZONE WŁOSY

 

Cechuje Cię ogromny dystans do świata, choć nie zawsze do samej siebie. Przez życie idziesz jak huragan – byle do przodu, niespecjalnie się przemęczając i nie bacząc na innych. Bywasz bardzo krytyczna i bezwzględna. Boisz się okazywać uczucia i słabości, dlatego równie szybko, co zyskujesz nowych znajomych – tracisz tych starych. Jesteś przekonana o swojej wyjątkowości, ale bardzo emocjonalnie reagujesz na wszelką krytykę. Z pozoru nic Cię nie rusza, ale potem przez kilka dni płaczesz w poduszkę.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

KRÓTKIE WŁOSY

 

Typowo chłopięca fryzura na kobiecej głowie wymaga silnego charakteru. Dla niektórych zdecydowanie zbyt agresywnego. Nie jesteś mistrzynią dobrego pierwszego wrażenia. Częściej od siebie odpychasz, niż zachęcasz do bliższej znajomości. Ludzie postrzegają Cię jako brutalną dominę, choć sama wiesz najlepiej, że w środku kryje się mała i bezbronna istota. Niesłusznie uważasz, że wszelkie próby otworzenia się będą postrzegane jako wyraz Twojej słabości. Masz charakter i nie zawahasz się go użyć.

damskie fryzury

fot. Thinkstock

BURZA LOKÓW

 

Niezależnie od tego, czy to trwała, afro czy może dzieło lokówki – zakręcone włosy doskonale pokazują Twój charakter. Jesteś skomplikowaną osobowością, która nigdy nie może się zdecydować, czego tak naprawdę chce. Nie lubisz nudy, ciągle dążysz do konfrontacji z innymi, a życiową stabilizację postrzegasz jako porażkę. Potrzebujesz tego, by wokół Ciebie było mnóstwo ludzi i obawiasz się ciszy. Czasami warto jednak zebrać myśli i zastanowić się, co dalej.

 

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
Omg (Ocena: 5) 29.02.2016 18:00
Nosze kucyka - to sie gryzie A pozatym dwie kitki/rozpuszczone I loczki 4life
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2016 20:17
Ooo....tez lubie chodzic do black pearl, ten salon ma duzo pozytywnych opinii :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.02.2016 18:34
Dopiero ostatnio zdecydowalam sie na rozpuszczanie wlosow- po wizycie w black pearl w krakowie, teraz w koncu umiem ulozyc swoje niesforne wlosy :)
odpowiedz
M-alien paranoia (Ocena: 5) 24.02.2016 22:04
moja fryzura czyli rozpuszczone włosy mówi o mnie jedno, że nie potrafię kompletnie wymyślić nic innego a nawet jeśli wymyślę to i tak kończy się na standardowo rozpuszczonych bo wyglądam w każdej innej fryzurze beznadziejnie:P
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2016 19:16
to prawda :/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie