Grzywka bez nożyczek

Możesz mieć „fałszywą” grzywkę już w kilka sekund!
Grzywka bez nożyczek
Fot. Thinkstock
05.12.2015

Kobiety uwielbiają eksperymentować ze swoimi włosami. Blondynki farbują się na czarno, brunetki rozjaśniają kosmyki, posiadaczki włosów kręconych je prostują, a te, które mają kosmyki „jak druty”, kręcą je na wałki lub lokówkę. To zupełnie naturalne, że kochamy się zmieniać.

Nowy kolor na głowie nie przeraża nas jednak tak bardzo, jak obcięcie grzywki. Jeden niefortunny ruch i włosy opadające na czoło mogą wyglądać groteskowo. Poza tym jest potem sporo problemów z odrastającą grzywką.

Na szczęście istnieją trzy bardzo proste metody, które pozwalają na zrobienie fałszywej grzywki bez użycia nożyczek. Gdy ta ci się znudzi, możesz się jej pozbyć w kilka chwil i wrócić do poprzedniego uczesania.

Brzmi idealnie, prawda? I tak jest! Oto instrukcja krok po kroku i przydatne video!

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Sposób pierwszy: Grzywka z warkoczem

Zaczesz wszystkie włosy do tyłu, a następnie zbierz część kosmyków za pomocą dwóch palców wskazujących. Zacznij za uszami, a następnie kieruj palce do góry. Zbierz włosy, które wydzieliłaś w ten sposób i zepnij je na czubku głowy gumką. Ta partia kosmyków będzie stanowić twoją grzywkę, więc rozczesz je dokładnie i umieść tuż nad brwiami na takiej wysokości, jaka wydaje ci się najbardziej odpowiednia do twojego typu urody i kształtu twarzy.

Przypnij włosy nad czołem wsuwką, a te kosmyki, które pozostały u góry, podziel na dwa pasma, zroluj, i schowaj pod elastyczną opaską.

Teraz na spokojnie możesz zająć się kształtem swojej grzywki. Wyprostuj ją lub podkręć, rozdziel na całe czoło lub zaczesz na bok – wszystko w zależności od swoich upodobań.

Włosy, które zostały z tyłu głowy, możesz albo zostawić rozpuszczone, albo zapleść je w warkocz. Gotowe!

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Tak wygląda efekt końcowy.

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Sposób drugi: Grzywka z kokiem Pompadour

Zaczesz wszystkie włosy do tyłu, a potem zbierz je palcami od uszu aż do korony głowy. Uczesz je w kucyk na czubku i zarzuć je na twarz. Z włosów, które zostały z tyłu, również zrób kucyka.

Z pierwszego kucyka wydziel kilka kosmyków, które będą stanowić twoją grzywkę. Dalej postępuj dokładnie tak samo, jak w metodzie pierwszej, czyli umieść je tuż nad brwiami i dopasuj ich długość. Przymocuj je wsuwkami nad czołem. Załóż opaskę, która ukryje spinki i wymodeluj grzywkę prostownicą, lokówką lub swoimi palcami.

Natapiruj włosy, które zostały z pierwszego kucyka i uformuj z nich koka. Podepnij go wsuwkami. To samo zrób z drugim kucykiem. Postaraj się, aby oba koczki znajdowały się tuż obok siebie. Gotowe!

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Tak wygląda efekt końcowy.

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Sposób trzeci: Grzywka z klasycznym kokiem

Zwiąż wszystkie włosy w kucyk na czubku głowy. Wydziel kilka kosmyków, z których zrobisz grzywkę – zaczesz je na czoło i uformuj na odpowiedniej dla siebie długości. Podepnij grzywkę wsuwkami nad czołem, a potem zakryj łączenie opaską.

Kucyka natapiruj i uformuj w kok. Podepnij wsuwkami i voila!

jak zrobić grzywkę

Fot. prt screen YouTube

Tak wygląda efekt końcowy.

Obejrzyj cały filmik, by utrwalić sobie te trzy sposoby!

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Danuta (Ocena: 5) 28.06.2016 15:55
Zdecydowanie polecam kosmetyki Kosswell Macadamia z naturalnym olejkiem z orzechów makadamia, włosy przetłuszczają mi się bardo szybko ale mam strasznie suche końce. I ten olejek właśnie dobrze nawilża te suche partie a jednocześnie nie obciąża tych bardziej skłonnych do przetłuszczania. Czysty olejek Macadam Oil nakładam na końce :) Polecam i pozdrawiam :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.12.2015 16:38
Poszukuje 4 osób do promowania sklepu internetowego firmy Oriflame – PRACA ONLINE. Elastyczne godziny pracy i atrakcyjne zarobki. kontakt: justynap99@o2.pl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.12.2015 15:32
jeśli się ma gęste włosy to ok
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo