18-latka dwukrotnie prawie umarła! Wszystkiemu winna farba do włosów (Potworne skutki uboczne)

Za pierwszym razem nałożyła specyfik bezpośrednio na włosy. Później wykonała test skórny. Wszystko na nic!
18-latka dwukrotnie prawie umarła! Wszystkiemu winna farba do włosów (Potworne skutki uboczne)
02.11.2015

Na ten temat powiedziano już tak wiele, że każda sięgająca po farbę do włosów kobieta powinna zdawać sobie sprawę z ryzyka. Obecne w specyfiku substancje chemiczne zawsze mogą uczulić i doprowadzić do najgorszego. Zwłaszcza, jeśli na ich działanie narażona jest delikatna skóra głowy. Stąd konieczność przeprowadzania regularnych testów. Wystarczy nałożyć kroplę kosmetyku w niewidocznym miejscu i zaczekać na reakcję organizmu.

Pisząc o regularnym sprawdzaniu, nie mamy na myśli jedynie zmiany farby do włosów z jednej marki na drugą. Najlepiej robić to za każdym razem, nawet jeśli wielokrotnie farbowałyśmy włosy tym samym specyfikiem. Nadgorliwość? Historia tej dziewczyny udowadnia, do czego może doprowadzić ignorancja w tym temacie.

Nastolatka już dwukrotnie ledwo uszła z życiem, a wszystkiemu winna była niepozorna farba...

alergia na farbę do włosów

Dinya Rasool pierwszy raz zdecydowała się na koloryzację w wieku 15 lat. Październik 2012 roku, przygotowania do imprezy urodzinowej przyjaciela i myśl, że warto coś w sobie zmienić. Dziewczyna postawiła na czerwone włosy, stosując sprawdzoną przez koleżanki farbę. Zignorowała konieczność przeprowadzenia testu.

Na imprezę nie dotarła, bo następnego ranka obudziła się z nabrzmiałą twarzą. Opuchlizna była tak duża, że uniemożliwiała nawet otwarcie oczu. Młoda Brytyjka natychmiast trafiła do szpitala, gdzie leczono ją lekami antyhistaminowymi i sterydami, a ból uśmierzano morfiną. Jej stan był naprawdę poważny. Obrzęk utrzymywał się przez ponad 3 tygodnie.

Czy dziewczyna wyciągnęła z tej historii wnioski? Tak, ale i tak nie uniknęła konsekwencji przy kolejnym farbowaniu.

alergia na farbę do włosów

Niedawno 18-latka zdecydowała się spróbować jeszcze raz. Miała dosyć naturalnie ciemnych włosów i postanowiła poeksperymentować z ich kolorem. Zgodnie z zaleceniami producenta wykonała test skórny, nakładając niewielką ilość preparatu za ucho. Po dwóch dniach wszystko wyglądało w porządku, więc przyszła pora na farbowanie.

Kiedy tylko nałożyła farbę na włosy, skóra głowy zaczęła piec i swędzieć. Dziewczyna natychmiast zmyła specyfik i myślała, że to wystarczy. Niestety, historia się powtórzyła. Kolejnego ranka obudziła się w jeszcze gorszym stanie. Jej głowa była trzykrotnie większa, niż normalnie. Opuchlizna doprowadziła nawet do kilkudniowej ślepoty, bo nie była w stanie otworzyć nabrzmiałych powiek.

Wszystko wydarzyło się 6 tygodni temu, a ona wciąż dochodzi do siebie. Prawdopodobnie już nigdy nie sięgnie po farbę, skoro nawet po wykonaniu testu nie można być niczego pewnym. Zobaczcie przerażajace efekty.

alergia na farbę do włosów

Reakcja alergiczna na farbę do włosów

alergia na farbę do włosów

Reakcja alergiczna na farbę do włosów

alergia na farbę do włosów

Reakcja alergiczna na farbę do włosów

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2015 17:56
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego płeć żeńska się katuje farbami do włosów. Żeby ukryć siwiznę, ok. Jednak po co to nastolatkom?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2015 13:35
ja tak po hennie mialam reakcje.. kilka lat stosowalam nic nie bylo az pewnego razu jak mnie uczulilo to polowe brwi stracilam nie mowiac o purpurze wokolo;/ nigdy wiecej
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 02.11.2015 10:21
18 latka?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.11.2015 09:26
"Jej głowa była trzykrotnie większa, niż normalnie" ...serio? -.-
odpowiedz

Polecane dla Ciebie