Krótkie włosy: Jak je czesać?

Kilka inspiracji dla dziewczyn, które mają włosy sięgające za ucho!
Krótkie włosy: Jak je czesać?
20.10.2015

Niektóre dziewczyny decydują się na obcięcie kosmyków po to, by z rana poświęcać jak najmniej czasu na ich układanie i stylizację. Wbrew pozorom krótkie włosy są jednak o wiele bardziej wymagające od długich. Nie można np. umyć wieczorem głowy i położyć się spać z mokrymi kosmykami, bo rano będą sterczeć na wszystkie możliwe strony.

Nie oznacza to jednak, że jesteś skazana na jedno nudne uczesanie. Jeśli Twoje włosy sięgają za ucho, można z nich wyczarować wiele fantastycznych fryzur!

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Pół-koczek w nieładzie

Wgnieć w swoje włosy odrobinę pianki lub kremu do stylizacji włosów, tak by nabrały objętości i odrobinę się zakręciły. Następnie zbierz kilka kosmyków i niedbale upnij je w malutki koczek na czubku głowy.

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Eleganckie upięcie

Dokładnie wyprostuj włosy i nałóż na nie krem zapobiegający puszeniu się kosmyków. Następnie zaczesz je do tyłu i przypomnij dwoma wsuwkami tak, by upięcie było asymetryczne.

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Wsuwka

Nie ma chyba prostszej w wykonaniu fryzury, która wyglądałaby równie efektownie. Wystarczy odrobinę natapirować włosy, zrobić przedziałek po boku i przytwierdzić kosmyki spadające na czoło wsuwką. Zauważ jednak, że siłą tego uczesania jest kolor spinki, który idealnie pasuje do czerwonych ust. Wygląda to bardzo stylowo!

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Chusta

Do krótkich włosów idealnie pasują również przepaski i chusty. Wystarczy przewiązać głowę chustą z pięknym nadrukiem, by wyglądać modnie.

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Warkoczyki

To uczesanie dla odważnych. Podziel swoje włosy dokładnie na połowę. Na jednej części zapleć dwa warkoczyki, które na długości za uchem połącz w jeden i zwiąż gumką. Drugą część podkręć lokówką, a następnie roztrzep palcami, aby uzyskać lekki, niedbały skręt.

krótkie włosy

Fot. thebeautydepartment.com

Romantyczne fale

Podziel włosy na trzy pasma – kierując grzebień od czoła aż po kark. Środkowe pasmo zepnij spinką – chwilowo nie będziesz się nim zajmować. Następnie zakręć na lokówkę kilka grubych pasm z lewej i prawej strony głowy. Zdejmij spinkę i to samo zrób z kosmykami środkowymi. Zdecyduj, po której stronie chcesz zostawić przedziałek. Roztrzep włosy palcami. 

Komentarze (11)

Ocena: 4.27 / 5
DlaZdrowia (Ocena: 5) 17.07.2017 22:12
Co trzeba wiedzieć o krótkich włosach? http://www.dlazdrowia24.pl/krotkie-wlosy-nie-sa-dla-wszystkich/
odpowiedz
Marylka (Ocena: 5) 24.11.2015 22:08
Nie lubię włosów stricte na boba. Mam krótkie włosy i staram się żeby były one jak najbardziej naturalne. Od jakiegoś czasu jedyne co nimi robię to co rano traktuje je volumizerem. Układa się w ten sposób włosy tak, że są uniesione od nasady i wyglądają super. Nie nisczą się bo urządzenie jest niesamowicie delikatne dla włosów, a do tego nie muszę już uzywać żadnych lakierów cy pianek.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2015 22:13
przeciez to sa pol dlugie a nie krotkie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.10.2015 16:51
A fryzury dla pazi, bo jak rano wstaje tak idę ;))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 20.10.2015 15:35
Thebeautydepartment to fajna strona, ale może do pisania artykułu przydałoby się więcej źródeł?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo