5 powodów, dlaczego farbowanie włosów przez nastolatki to kiepski pomysł

Naprawdę nie ma się do czego spieszyć!
5 powodów, dlaczego farbowanie włosów przez nastolatki to kiepski pomysł
09.07.2015

Dorosłość przejawia się na wiele różnych sposobów. Wielu nastolatkom wydaje się, że swoją samodzielność podkreślą wulgarnym zachowaniem, strojem, sięganiem po używki lub zbyt bliskim kontaktem z płcią przeciwną. Współczesne gimnazjalistki i licealistki robią wszystko, by odbierano je jako starsze, niż są w rzeczywistości.

Objawia się to także w ich wizerunku. Mocny makijaż, głęboki dekolt i koniecznie farbowane włosy. Choć farba do włosów jest specyfikiem, który powinnyśmy stosować w ostateczności, dla wielu nastolatek to symbol dorosłości. Nawet jeśli zupełnie jej nie potrzebują. To jednak wyjątkowo kiepski sposób na udowadnianie swojej dojrzałości.

Dlaczego nie powinnaś farbować w młodym wieku? Powodów jest przynajmniej kilka...

farbowanie włosów w młodym wieku

NIE POTRZEBUJESZ TEGO

Podstawowa sprawa, której wiele z nas nie chce dostrzec. Farba do włosów to kosmetyk, który z założenia ma za zadanie zakrycie siwizny. Nastolatki rzadko mają z tym problem, więc nie potrzebują tego typu specyfików. Na to na pewno przyjdzie kiedyś czas, ale póki co ciesz się naturalnością. Jeszcze zatęsknisz za tym stanem rzeczy. To sytuacja analogiczna do tego, co przeżywa większość chłopców. Najpierw marzą o zaroście, a potem go przeklinają. Młodość i wolność trzeba wykorzystywać do końca.

farbowanie włosów w młodym wieku

UNIKNIESZ ODROSTÓW

Nie ważne, jaki kolor wybierzesz, nie unikniesz jego ciągłego poprawiania. Czasami wydaje nam się, że farba to nic takiego, bo zawsze możemy z niej zrezygnować. To trudne, bo pojawiające się po jakimś czasie odrosty wyglądają tak nieestetycznie, że wreszcie nałożysz na włosy kolejną warstwę chemicznej mieszanki. A wtedy to nie będzie już Twój świadomy i wolny wybór, ale przykra konieczność. Musisz pamiętać o tym, że trudno potem wyrwać się z tej spirali.

farbowanie włosów w młodym wieku

ZAOSZCZĘDZISZ

Jeśli nadal uważasz, że masz prawo do eksperymentowania z wizerunkiem i farbowanie włosów jest na to najlepszym sposobem, może przekonają Cię pieniądze? Kupno jednego opakowania tego kosmetyku to żadne wyzwanie, ale ze względu na odrosty na jednej sztuce się nie skończy. Ktoś, kto decyduje się na farbowanie włosów, musi zdawać sobie sprawę, że to dopiero początek wydatków. Naprawdę nie masz w życiu ważniejszych potrzeb?

farbowanie włosów w młodym wieku

BĘDZIESZ MIAŁA ŁADNIEJSZE WŁOSY

Producenci w reklamach telewizyjnych przekonują nas, że właśnie opracowali cudowny środek, który nie dość, że wygląda naturalnie, to na dodatek nie niszczy włosów. Być może jesteś jeszcze nastolatką, ale to nie powód, by wierzyć marketingowcom. Nie ulega wątpliwości, że to inwazyjny środek chemiczny, który ma wpływ na zdrowie i wygląd włosów. Już jedno farbowanie potrafi zniszczyć ich strukturę i pozbawić naturalnego blasku. Chciałaś wyglądać lepiej i doroślej, a uzyskałaś zupełnie przeciwny efekt.

farbowanie włosów w młodym wieku

BĘDZIESZ WYGLĄDAŁA MŁODZIEJ

Nie ma co udawać, że koloryzacja włosów nie ma wpływu na nasz wizerunek. To nie tylko zmiana odcienia, ale także przynajmniej kilka lat do Twojej metryki. Farbowanie nie bez powodu kojarzy się z dorosłością, która w tym przypadku działa wyłącznie na Twoją niekorzyść. Co innego będzie mówiła Twoja wciąż młoda i świeża twarz, a co innego sztuczny kolor na włosach. Zupełnie niepotrzebnie się postarzasz i szybko tego pożałujesz.

Komentarze (26)

Ocena: 3.65 / 5
gość (Ocena: 1) 11.09.2018 17:53
To jest po prostu bezsensowne, wszystkie argumenty są z dupy
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.12.2017 08:24
Moim zdaniem artykuł bez sensu! Jeżeli ktoś czuje się niekomfortowo w swoim naturalnym kolorze włosów to czemu by nie zafarbować aby zwiększyć swoją samoocenę? Mam 15 lat, farbowałam włosy z blondu aż po czarny i wcale nie robiłam tego aby poczuć sie dorosłą ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 05.11.2017 15:31
Chciałabym tylko napisać, że ludzie nie farbują włosów żeby poczuć się dorośle. Robią to bo dany kolor im się podoba, szukają czegoś w czym będą fajnie wyglądać, pokazują siebie i swój styl.
odpowiedz
Jutro Farbuje włosy xD (Ocena: 1) 26.06.2017 15:31
Ocenę dałabym 0 jeśli by się dało... pff.. żal.pl . Mam 13 lat ja jutro farbuję włosy nie dlatego że chce być dorosła tylko po to że mój naturalny kolor włosów jest nudny i to jest tak jak z tatuażem możecie mówić, że później na starość to wygląda ohydnie ale jak taki starszy człowiek zrobił sobie w młodości tatuaż to teraz czuje, że był fajny był spełniony i cieszył się życiem. I także młody człowiek który farbuje włosy lub robi sobie tatuaż ma poczucie nie dorosłości tylko czuje, że żyje, że może wszystko i nie przejmuje się jak zareagują na to inni.. Dziękuję Eloszka itd..
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 08.12.2016 15:33
To co mam zrobić z tymi swymi włosami ja dopiero jestem w podstawówce
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo