Cała prawda o łupieżu: Fakty & mity!

Head&shoulders, nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie, zachęca do zwrócenia uwagi na skalę problemu, jakim jest łupież.
Cała prawda o łupieżu: Fakty & mity!
16.03.2015

Head&shoulders, nr 1 wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie*, w kampanii  „Polska walczy z łupieżem” zachęca do zwrócenia uwagi na skalę problemu, jakim jest łupież. Rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczneszampony i odżywkihead&shoulderssą nie tylko skuteczne w zwalczaniu tej przypadłości, lecz także pielęgnują skórę głowy i sprawiają, że włosy są zdrowe, lśniące i do 100% wolne od łupieżu**.

Łupież jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Dotyka 50% ludzi na świecie na jakimś etapie ich życia, bez względu na wiek i płeć. Jednak mimo jego powszechności i dobrego poznania problemu przez dermatologów, wciąż możemy się spotkać z wieloma błędnymi przekonaniami na jego temat. Popularne mity obala dr n. med. Urszula Kozłowska, ekspert head&shoulders, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Mit nr 1: Główną przyczyną łupieżu jest nieodpowiednia higiena.

Nieodpowiednia higiena nie jest bezpośrednią przyczyną łupieżu, ale może wpływać na zaostrzenie jego objawów. Łupież jest reakcją skóry głowy na obecność grzyba Malasseziaglobossa, który żywi się sebum wydzielanym przez gruczoły łojowe znajdujące się na jej powierzchni. Około 50% osób na świecie reaguje uczuleniem na kwas oleinowy będący produktem przemiany materii tego mikroorganizmu. Ta nadwrażliwość objawia się m.in. podrażnieniem, swędzeniem czy przyspieszeniem cyklu namnażania komórek naskórka. Komórki te złuszczając się sklejają się w większe skupiska i tworzą widoczne białe płatki skóry, które nazywamy łupieżem.

Mit nr 2: Skuteczne w walce z łupieżem są tylko silne produkty przeciwłupieżowe.

Łupież to stan powracający.Jeśli raz go doświadczysz, istnieje prawdopodobieństwo, że będzie pojawiał się ponownie. Można go jednak skutecznie zwalczyć. Najważniejszajestsystematycznapielęgnacja odpowiednimiproduktami przeciwłupieżowymi.Dlatego też najlepiej stosować łagodne szampony i odżywkiprzeznaczone do codziennego użytku.Polecam head&shoulders, który dzięki zawartości aktywnego ZPT, zwalcza przyczynę łupieżu – grzyb Malasseziaglobossa. Skutecznośćpirytionianu cynku(ZPT) utrzymuje się przez cały okres jego stosowania,a skóra głowy pozostaje w dobrej formie przez aż 72 godziny po myciu.Jeśli przy regularnym stosowaniu tego typu produktów łupież nie zniknie – skonsultuj się z dermatologiem.

Head&shoulders

Mit nr 3: Szampony przeciwłupieżowe podrażniają skórę.

Łagodne szampony przeciwłupieżowe przeznaczone do codziennej pielęgnacji nie wywołują podrażnień skóry głowy, a nawet łagodzą te już istniejące. Przyczyną podrażnień i łupieżu jest grzyb Malasseziaglobosa. Jego aktywność wywołuje także swędzenie skóry głowy. Drapanie niestety przynosi jedynie chwilową ulgę, a co więcejdodatkowo zwiększa podrażnienia. Może też przyczynić się do mechanicznego uszkadzania włosów. Dlatego warto sięgać po produkty przeciwłupieżowe o delikatnejformule, takie jakhead&shoulders. Dzięki zawartości składników intensywnie nawilżających wpływają one kojącona skórę głowy i odżywiają włosy. Co najważniejsze jednak, za sprawą pirytionianu cynku,skutecznie hamują wzrost M. globosa,zwalczając w ten sposób źródło podrażnień. Wybieraj produkty z mentolem, który znany jest ze swoich właściwości łagodzących i kojącego oddziaływania na skórę głowy.

Mit nr 4: Codzienne stosowanie szamponów przeciwłupieżowych niszczy włosy, dlatego powinno się je stosować zamiennie z innymi szamponami.

Stosowanie szamponu przeciwłupieżowego o łagodnej formule nie szkodzi skórze głowy ani włosom. Wprost przeciwnie. Tylko zdrowa, nawilżona skóra głowy bez łupieżu będzie podstawą pięknych, zadbanych włosów.Wybieraj produkty,takie jak np. head&shoulders,które poza efektywnie zwalczającym łupieżpirytionianem cynku (ZPT), zawierają takżeskładniki intensywnie nawilżające. Są łagodne, a barwniki i substancje zapachowe zostały w nich ograniczone do minimum, dzięki czemu poleca się je do codziennej pielęgnacji. Najlepsze efekty osiągniesz przy regularnym stosowaniu wybranego produktu przeciwłupieżowego. Naprzemienne używanie tego typu szamponu ze zwykłym szamponem może doprowadzić do wypłukania składników aktywnych i osłabić ich skuteczność w walce z łupieżem.

Head&shoulders

Przyłącz się do akcji „Polska walczy z łupieżem”!

1.    Regularnie stosuj szampon head&shoulders, który zawiera aktywny ZPT, dzięki czemu efektywnie, a przy tym łagodnie, zwalcza widoczne objawy łupieżu już od pierwszego mycia**.

2.    Ciesz się zdrową skórą głowy bez łupieżu** i pięknymi, lśniącymi włosami!

head&shoulders to numer jeden wśród szamponów przeciwłupieżowych w Polsce i na świecie. Jego skuteczność potwierdza Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

* Kalkulacja P&G na bazie danych sprzedażowych Nielsen z okresu lipiec 2013 r. do czerwiec 2014 r.

** widoczne oznaki łupieżu przy regularnym stosowaniu.

Polecane wideo

Komentarze (18)

Ocena: 4.17 / 5
juniorka (Ocena: 5) 31.12.2018 14:39
Parę miesięcy temu walczyłam z łupieżem. Pirolam zadziałał świetnie, a teraz używam go profilaktycznie raz na jakiś czas. Łupieżu od tamtego czasu nie miałam
odpowiedz
britka (Ocena: 5) 30.11.2018 11:00
dobry jest. myłam nim już kilka razy włosy i zaczynam widzieć poprawę.
odpowiedz
aneta (Ocena: 5) 11.11.2018 20:25
Ja właśnie parę dni temu sobie ten szampon kupiłam. Dwa pierwsze mycia przyniosły poprawę. Widzę, że lupieżu jest mniej, więc jest duża szansa, że wreszcie mi się uda zwalczyć łupież
odpowiedz
juvka (Ocena: 5) 10.09.2018 10:13
W tym szamponie pirolam fajne też jest to, że nie tylko zwalcza łupież, ale też bardzo poprawia kondycję włosów. Odkąd go stosuję, to zrobiły się bardziej miękkie i błyszczące
odpowiedz
monika (Ocena: 5) 28.06.2018 17:39
Parę ładnych miesięcy walczyłam bezskutecznie z łupieżem. Dopiero jak zaczęłam myć włosy szamponem leczniczym pirolam, to po paru tygodniach problem łupieżu zniknął
odpowiedz

Polecane dla Ciebie